Historia z HARDEM!!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Re: Historia z HARDEM!!!
21 lis 2018, 11:51

Po pierwsze to że nie jesteś głupi to ja o tym już dawno się tutaj dowiedziałem ;)
To ze Cię za takiego nie uważam może stanowić fakt ze z Tobą dyskutuję ;)
Po drugie dal twojej oraz innych wiadomości nie jestem rencistą, emerytem,kombatantem wojennym, ulicznym grajkiem ani też kloszardem :!:
A odnośnie twojego postu to muszę się z Tobą zgodzić.
Biurokracja to niestety jest bolączką naszego pięknego kraju i to ty jak i ja wiemy już nie od dzisiaj :cray:
Ale mimo tych wszystkich wad no kuswa chyba widzisz jakieś światełko w tunelu :?:
I pewno papierologii i nadmiernej liczby urzędów nie da się łatwo zmienić to tak jest postęp.
Tylko aby wszystko usprawnić to trzeba wielu lat bo pewno widzisz jak wiele jest zaniedbań w wielu aspektach.
I nie chodzi tutaj tylko mi o gospodarkę o te jebane kolesiostwo wszech obecne ale też i o służbę zdrowia, edukacje. itp itd.
A swoją droga nie ma się też co dziwić że kolejne ekipy które przejmują władze w kraju wymieniają prezesów i innych ludzi na ''swoich''.
Tak niestety było jest i pewno będzie :!:
I pól biedy kiedy są to fachowcy ale robi się problem kiedy na stołku prezesa zasiądzie jakiś partacz tylko w polecenia partyjnego.
Ale wracając do sedna.
Uważam że i tak idą zmiany i to w dobrym kierunku.
Weźmy np podatek CIT.
Rząd zapowiedział jego obniżenie ze 15 na 9 %.
I nie ważne że tylko 10 % firm działających na terenie naszego kraju rozlicza się właśnie w ten sposób.
Można przecież by rzec że to tylko propaganda no ale od czegoś przecież trzeba zacząć zmiany na lepsze.
Za to przytłaczająca większość firm rozlicza się PIT-em, a ich już obniżka nie dotknie.
Nie możemy tez zapominać o zapowiadanym już dawno obniżeniu Zus-u.Zmniejszenie obciążeń najmniejszych przedsiębiorców składkami na ubezpieczenia społeczne to krok w dobrym kierunku.
Czyż nie mam tutaj racji :?: :?:
Ważne byłoby wprowadzenie systemowych rozwiązań mających na celu umożliwienie rozwoju takich firm, tak aby przedsiębiorcy ci mogli w dłuższej perspektywie podnieść swoje dochody i tym samym zwiększyć możliwości oszczędzania na emeryturę.
Warto zaznaczyć, że nigdzie w Unii Europejskiej nie obowiązuje niższa stawka podatku CIT.
Z tak niska stawką tego podatku mamy tylko na Węgrzech.
Czyli jednak coś rząd robi.No tak tylko żeby tak było jak byśmy wszyscy chcieli to trzeba kilku dziesięciu la t jak nie dłużej.
I to pod warunkiem że w naszym kraju będą rządzili fachowcy a nie partyjni nieudacznicy.
:bye:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 32 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ................
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: hardrockcaffe666

21 lis 2018, 23:50

Po pierwsze.
Hard, zaskoczyłeś mnie bardzo ale to bardzo pozytywnie.
Dyskusja merytoryczna i pozbawiona wycieczek personalnych.
Tak trzymaj!

Co do tematu,
moim zdaniem emigracja ekonomiczna (ja to nazywam emigracją zarobkową) jest całkiem pozytywnym zjawiskiem jeżeli chodzi o Polskę.
Ale, emigracja ta musi być racjonalna. Przyjmujmy ludzi którzy mogą wnieść wartość dodaną do naszego przemysłu albo do ekonomii naszego kraju.
Ja osobiście nie ma nic przeciwko pracującym u nas obywatelom Ukrainy czy Białorusi. Często gęsto są to o wiele lepsi pracownicy niż zmanierowani Polacy.
Jednak taką emigrację trzeba oddzielić od emigracji tzw "ekonomicznej" czyli ludzi którzy przedostają się do Europy żeby ciągnąc socjal.
Nie integrują się, wręcz narzucają swoje obyczaje.
Na coś takiego moim zdaniem Europa nie powinna pozwolić.
Europa jest słaba, podzielona politycznie (pod przykrywką jedności). Bardzo drastycznie pokazał to konflikt w byłej Jugosławii.
Tak się składa że miałem niemiłą okazję oglądać to w końcowej fazie.
Twierdze że gdyby Europa się nie wtrąciła (przede wszystkim Niemcy) to woja na Bałkanach zakończyła by się w ciągu góra 4 tygodni.
Taka sama sytuacja jest w Syrii, Algierii, Egipcie i innych państwach z których niby przybywają do nas imigranci uciekający przed wojną.
Sranie w banie. Oni nie uciekają przed wojna, bo tą wojnę sami spowodowali, oni emigrują bo w Europie dają pieniądze za nic.
A jak już emigrują to próbują narzucić nam swój tok myślenia i swój światopogląd na sile.
To jest skrajnie niebezpieczne.
Moim zdaniem jeśli nic z tym nie zrobimy to za 10 lat będziemy zmuszeni się z tymi ludźmi strzelać na ulicach.
Niestety.

Jeszcze tak co do tematu, trochę się boje że jak zaleje nawet nas czyli Polskę fala emigracji z krajów muzułmańskich to niestety nie będzie miał kto nas bronić.
Rezerwa jest mocno przetrzebiona, armia zawodowa to kropla w morzy potrzeb.
Sprzęt mamy dobry ale mamy go za mało.
Żołnierzy z doświadczeniem bojowym, choćby z misji zagranicznych mamy jak na lekarstwo (powszechna jest praktyka zwalniania doświadczonych podoficerów ze służby).
Kto ma dowodzić tą niedoświadczoną, nieostrzelaną armią.
"Ale to miłe z strony Niemców że byli na pogrzebie marszałka.
Pewno nie bez znaczenia był tu fakt że pokonał on bolszewików w 1920 roku." - Hardrockcaffe696 wybitny znawca historii i dziejów XX wieku o obecności nazistowskiej delegacji pod przywództwem Adolfa Hitler na pogrzebie Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 39 razy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Nick na ShowUp.tv:

22 lis 2018, 12:39

jakim pisze:moim zdaniem emigracja ekonomiczna (ja to nazywam emigracją zarobkową) jest całkiem pozytywnym zjawiskiem jeżeli chodzi o Polskę.
Ale, emigracja ta musi być racjonalna. Przyjmujmy ludzi którzy mogą wnieść wartość dodaną do naszego przemysłu albo do ekonomii naszego kraju.
Ja osobiście nie ma nic przeciwko pracującym u nas obywatelom Ukrainy czy Białorusi. Często gęsto są to o wiele lepsi pracownicy niż zmanierowani Polacy.

Ja tez nie mam nic... ale problem jest troszke bardziej skomplikowany. Po pierwsze mentalnosc polskiego przedsiebiorcy dla ktorego nadrzednym celem co zrozumiale jest zysk. To co ja obserwuje na zachodzie, a przynajmniej w skandynawii... tutejszy przedsiebiorca zatrudniajac pracownika oprocz potencjalnego zysku dla siebie bedzie kierowal sie tez jakas forma patriotyzmu, tzn. ze nawet majac pelna swiadomosc tego ze prawdopodobnie jego krajan bedzie pracowal mniej wydajnie niz obcokrajowiec to zatrudni jednak krajana w pierwszej kolejnosci. To sie zmienia powoli, szczegolnie w wielkich firmach gdzie odpowiedzialnosc jest rozmyta.
Oczywiscie ja nie twierdze ze nalezy zatrudniac krajowych nierobow kosztem cudzoziemcow i pozwalac im na olewanie pracy w imie patriotyzmu. Natomiast to co widze teraz w Polsce to bardziej wykorzystywanie "taniosci" np Ukraicow jako karty przetargowej/tarczy ochronnej przed podnoszeniem stawek. Jak mowie, to dosc skomplikowane ale trzeba zwrocic uwage ze na zachodzie firma ktorej rentownosc oscyluje w okolicach 10% jest uwazana za dobra, gdzie w Polsce kazdy przedsiebiorca powie ze to gowniany biznes. Upraszczajac, gdy prowadzilem firme w Norwegii i dawalem pracownika na zlecenie to z jego stawki godzinowej mialem dla siebie okolo 10 max 20% na czysto, tymczasem polski przedsiebiorca zrobi wszystko zeby bylo to co najmniej 50% jesli nie wiecej. Czyli ma ogromne pole do podwyzek ale jesli Polak zazyczy sobie wiecej to po prostu mu podziekuje i wezmie taniego Ukrainca. Taka mentalnosc... po czesci zrozumiala

Pod cala reszta Twojego wpisu jakim podpisuje sie obiema rekami. :good3:

hardrockcaffe696, niskie podatki sa dobre, ale to nie wszystko. Na niskim Cicie skorzystaja przede wszystkim wielkie firmy. Podstawa dla zdrowego rozwoju godspodarki jest przyjaznosc, przejrzystosc prawa. Urzedy maja spelniac role pomocnikow a nie policjantow. przeczytaj np to https://mojafirma.infor.pl/mala-firma/abc-malej-firmy/748081,Doing-Business-2017-pozycja-Polski-i-absurdy-rankingu.html wiem ze to 2017 ale niewiele sie zmienilo.
Juz pomijam ze porzadkowanie pewnych rzeczy powinno sie w Polsce rozpoczac od prawdziwej walki z korupcja a nie telewizyjnych pokazowek.
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 204 razy
Podziękowano mu: 295 razy
Twoja ulubienica z SU: jakaś chuda z małym cycem
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: man-dag

24 lis 2018, 19:53

Witam :!: :!: :!: :!:
Wracając do kondycji polskiej gospodarki to nich o jej stanie świadczy fakt że 21 września był dniem aktualizacji światowych indeksów FTSE.
Tak, tak z tym dniem to nasz kraj dołączył do grona krajów rozwiniętych :!:
Od tej pory jesteśmy już zaliczani do grona 25 krajów z najbardziej rozwinietą gospodarką.
Od razu każdemu pewno z nas nasuwa się pytanie czy można nasza gospodarkę porównywać do takich potęg jak USA czy Japonia.
Nie no daleko jeszcze jest nam do nich ale czy to aby jest tylko w takim razie gest czysto symboliczny jak to eksperci uważają.
No tak awans ten to wydarzenie bardzo symboliczne, ponieważ Polska zaliczona została do grona krajów rozwiniętych jako pierwszy kraj z Europy Środkowo-Wschodniej. To my zostaliśmy więc wskazani za przykład, za którym podążać mają inne kraje regionu.
Czyli coś jednak musi dziać się dobrego w naszym kraju skoro tak się dzieje.. nieprawdaż :?:
No i wejście Polski do tego grona też będzie w dłuższym pewno okresie miało pozytywny wydźwięk na GPW .
Wraz z awansem Polski awansują pewno też i nasze spółki giełdowe bo teraz znajdą się wśród takich gigantów jak Apple, Amazona czy JP Morgana.
Tak w takim gronie to żaden wstyd się znajdować.
Ich tam obecność przyciągnie pewno też do naszego kraju spory kapitał finansowy co zaś może wygenerować dodatkowy popyt na akcje z GPW.
Wiec nie jest tak źle jak to przedstawia totalna opozycja że Polska to tylko państwo teoretyczne jak to wynikało by z taśm nagranych w sławnej restauracji Słodka & Friends ;)
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

25 lis 2018, 11:08

Ponieważ jest to temat o historii to może tak tym razem coś o niej.
Mam kolejny powód do tego żeby pochwalić polski rząd.
O co mi chodzi już wyjaśniam.
Obrazek
Obrazek
Tym razem skupię się na REPATRIANTACH :!: :!: :!: :!:
W tym roku przyjechała już do Polski spora ich grupa z Kazachstanu.
Wszyscy oni trafili już do specjalnie przygotowanych na ten cel ośrodków adaptacyjnych w których to będą uczyć się między innymi języka polskiego, poznają polskie realia, ale też np. uzyskają pomoc w znalezieniu pracy.
W budżecie jest na ten cel przygotowano specjalną rezerwę celową w wysokości ponad 50 mln złotych wiec pieniędzy nie powinno zabraknąć.
Istnieją dwie drogi w jaki mogą oni znaleźć się w naszym kraju.
Pierwsza zakłada umieszczenie repatriantów w ośrodku adaptacyjnym na co najmniej 90 dni, by w ten sposób pomóc im zaadoptować do nowych warunków życia.
Rodziny tez dostają pieniądze na zakup mieszkania bądź na jego wynajem.
Drugim sposobem jest możliwość skorzystania z zaproszenia samorządu lokalnego, który przekaże rodzinie wyposażone mieszkanie.
Wszystkie rodziny które posiadają dzieci mogą też liczyć że dostaną wyprawki szkolne,a także refundację kosztów szkolenia zawodowego. Pracodawca, tworząc miejsce pracy dla repatrianta, otrzyma z budżetu zwrot poniesionych kosztów.
Czyli spora pomoc.. nieprawdaż :!: :!:
Rządowy program zakłada, że w ciągu dziesięciu lat przyjedzie 10 tys. repatriantów, głównie z Rosji i krajów środkowej Azji – przede wszystkim z Kazachstanu, gdzie do polskich korzeni przyznaje się ok. 34 tys. osób.
I to oni też zasila polska gospodarkę.Bo jak nam już powszechnie wiadomo potrzeba w naszym kraju rąk do pracy.
Wśród repatriantów znaleźli się też polscy lekarze z Kazachstanu.
Polska służba zdrowia przywita ich pewno z otwartymi rękami.
W 2017 r. sprowadzono do Polski 525 repatriantów, a w latach 2001–2017 osiedliły się w Polsce w ramach repatriacji 6054 osoby.
Tak,tak tym postem chciałem pochwalić co nasz rząd robi w sprawie repatriantów.
Bo to dobrze że nie zapominamy o naszych rodakach rozsianych po całym świecie i to że umożliwiamy im powrót do ojczystego kraju i zapewniamy im start i rozpoczęcie u nas swojego nowego często lepszego życia to bardzo dobrze.
TAK TRZYMAĆ PANOWIE :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

25 lis 2018, 20:14

hardrockcaffe696 pisze:Witam :!: :!: :!: :!:
Wracając do kondycji polskiej gospodarki to nich o jej stanie świadczy fakt że 21 września był dniem aktualizacji światowych indeksów FTSE.
Tak, tak z tym dniem to nasz kraj dołączył do grona krajów rozwiniętych :!:
Od tej pory jesteśmy już zaliczani do grona 25 krajów z najbardziej rozwinietą gospodarką.
Od razu każdemu pewno z nas nasuwa się pytanie czy można nasza gospodarkę porównywać do takich potęg jak USA czy Japonia.
Nie no daleko jeszcze jest nam do nich ale czy to aby jest tylko w takim razie gest czysto symboliczny jak to eksperci uważają.
No tak awans ten to wydarzenie bardzo symboliczne, ponieważ Polska zaliczona została do grona krajów rozwiniętych jako pierwszy kraj z Europy Środkowo-Wschodniej. To my zostaliśmy więc wskazani za przykład, za którym podążać mają inne kraje regionu.
Czyli coś jednak musi dziać się dobrego w naszym kraju skoro tak się dzieje.. nieprawdaż :?:
No i wejście Polski do tego grona też będzie w dłuższym pewno okresie miało pozytywny wydźwięk na GPW .
Wraz z awansem Polski awansują pewno też i nasze spółki giełdowe bo teraz znajdą się wśród takich gigantów jak Apple, Amazona czy JP Morgana.
Tak w takim gronie to żaden wstyd się znajdować.
Ich tam obecność przyciągnie pewno też do naszego kraju spory kapitał finansowy co zaś może wygenerować dodatkowy popyt na akcje z GPW.
Wiec nie jest tak źle jak to przedstawia totalna opozycja że Polska to tylko państwo teoretyczne jak to wynikało by z taśm nagranych w sławnej restauracji Słodka & Friends ;)

Od jakiegoś czasu przyglądam się co tu piszecie. Generalnie fajny temat się z tego zrobił.

Chciałabym się odnieść do kilku kwestii.

Temat emigracji -uważam, że Polska dla Polaków więc emigracje głównie ze wschodu średnio mi się podobają i o tyle, że Ukraińcy jeszcze ujdą to cała ta kebabownia już mnie jakoś nie bawi. Tymbardziej, że już omówione było, że oni tu przyjeżdząja głównie po pieniądze za nic, bo jaki normalny facet przyjeżdza do europy zostawiając swoją rodzinę na wojnie? Taki,który dostanie socjal a póżniej sprowadzi swoją rodzinę w ramach rozłąki. Byłam w tym roku na wakacjach w Polsce całe wybrzeże zachodnie aż się roi od uchodźców i emigrantów ekonomicnzych. Mnie to osobiście denerwuje, bo każde mniej płacowe stanowisko oblegane jest przez takie osoby.

Polska krajem rozwiniętym- no i tutaj trzeba kontynuować wypowiedź. Pracodawcy zatrudniają osoby,które emigrowały za najniższe pensje bo Polacy już za tą stawke się tego nie podejmą. W Polsce generalnie sie poprawia sytuacja ekonomiczna życia Polaków. Szczególnie ludzi takiego najniższego szczebla. Zarabiamy więcej więc i wydajemy więcej. Ta informacja z krajem rozwiniętym to wg mnie troche za wcześnie, szczególnie, że przed Nami to jeszcze długa, długa droga do sukcesu. Tak samo nie rozumiem tego całego piętnowania rządu ( nie żebym jakas pisiorka była) odnośnie wzrostu cen. Chleb juz od 5-6 lat kosztuje mniej więcej tyle samo, mleko,ryż,mąka .Te podstawowe produktu nie drożeją, zreszta nawet ser, wędlina czy mięso tez jest do lat w podobnej cenie. Jest parę produktów,które poszły jakoś dziwnie do góry, głównie przez zmowy cenowe. Odzież jest tańsza niż pare lat temu, sprzęty agd czy rtv juz można kupić za smieszne pieniądze. Jedynie chyba prąd nieco i ubezpieczenia samochodowe poszly w górę,ale to znowu uważam, że to zwykła zmowa cenowa sprzedawców, bo jeździmy bezpieczniej z roku na rok. Podsumowując Polska dla Polaków jest lepsza. Żyje się łatwiej na więcej nas stać.
go hard or go home . #niemalipy #dzikitrener #lepiejmnieniewkurwiaj

Przepraszam za kropki i przecinki po spacji. Obiecuję poprawę :D
Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 60 razy
Podziękowano mu: 125 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: xd
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:

29 lis 2018, 22:04

Co do indeksu FTSE.. to jedynie kwestia jakiegos tam umownego prestiżu, jesteśmy gospodarka małą, regionalną
udział naszych spółek w tym indeksie to ciut ponad 0,1 proc.
zero przełożenia na jakieś tam przetasoowania w portfelach fundów w góre
osobiscie zawsze wolałem emerging markets
ciekawsze, szybsze
a zresztą
spójrzmy choć dla porównania na giełde rosyjską
tam są kurła spółki
Wielkie, z olbrzymim dyskontem notowane wskaźnikowym w stosunku do... kazdej innej :-)- wynikającym ofkors z politycznego kontekstu i z uwarunkowań włascicielskich
Awatar użytkownika
HenryChinaski1
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 31 razy
Podziękowano mu: 146 razy
Nick na ShowUp.tv: HenryChinaski

04 gru 2018, 12:13

Witam!!!
Po kilku słowach pochwały który to zostały tutaj skierowane pod moim adresem postanowiłem po raz kolejny moim zdaniem poruszyć z wami kolejny chyba ciekawy temat.
Tym razem porozmawiajmy i podyskutujmy może tak o pewnej sprawie która już od dłuższego czasu mnie bulwersuje :!:
O co mi chodzi :?:
O Antypolonizmie!!! w świecie i w europie :shock2:
I jako że jestem obywatelem tego pięknego kraju po po prostu wkurwia nie i to bardzo że różne organizacje,ludzie. media, gazety i środowiska szkalują nas na każdym kroku żeby tyko nas ukazać w niekorzystnym świetle :!:
Tak tak ten proces jest już długotrwały i przybiera różne ohydne formy.
Od publikacji kłamliwych książek (Gross '' Sąsiedzi'') po nieprawdziwe stwierdzenia o rzekomych polskich obozach koncentracyjnych.
I co najsmutniejsze jest dla mnie w tym wszystkim w tych atakach na Polskę przodują głównie amerykańscy żydzi jak to ja ich nazywam ci z Brooklynu.
No cóż z tego chyba wynika że co poniektórzy żydzi zapomnieli o Żegocie o Irenie Sendlerowej o rodzinie Ulmów.
i dla nich nie ważne ze w Jad Waszem to my Polacy mamy tam najwięcej zasadzonych drzewek.
To dal nich chyba jest zupełnie nie istotne i nie ma dla nich znaczenia że to właśnie my Polacy tak chętnie nie licząc na grożące nam za to konsekwencje wyciągaliśmy do nich nasze pomocne dłonie :shock2:
Nie wiem i wole nie wiedzieć nawet jaki ma wpływ na ich postawy to że Polacy po wojnie aż do dzisiaj nie oddali im 'należnych'' odszkodowań za utracony w czasie wojny majątek.
No tak Niemcy nam wszystko oddali tylko ci jebani Polacy maja jakieś opory :!:
I ta cała ''afera'' z IPN i ustawą to jak dla mnie jeden wielki pic na wodę.
I te złośliwe słowa ambasador Izraela .. skandal :!:
A co oni uważają się chyba rzeczywiście za naród wybrany, nietykalny.
I to wszystko przez brak napletka .. dobre sobie ;)
Jak dla mnie to oni są niezwykle zakłamani,obłudni no i fałszywi :!:
I są wielkimi niewdzięcznikami bo za to co my zrobiliśmy dla nich nie tylko w czasie wojny ale też wcześniej to powinni nas do dzisiaj po rekach całować a nie opluwać na każdym kroku.
Wracając do tej ohydnej i kłamliwej publikacji Grossa ta aż dziwi mnie jej niewątpliwe ciepłe przyjecie w świecie jak u nas w Polsce w samych środowiskach żydowskich.
Same jebane kłamstwa i oszczerstwa tam nie znajdują :!:
No ale komuś ewidentni zależy na tym żeby tak obraz tych złych i okrutnych POLACZKÓW poszedł w świat.
I ciągłe rozmywanie historii i te rzekome chochliki dziennikarskie które ciągle pojawiają się w stwierdzeniach o polskich obozach śmierci.
To moim zdaniem to celowe i ohydne zachowanie mediów.
No i tak może już na sam koniec głośna sprawa mordu w Jedwabnym.
Rany boskie jacy Polacy.
I nie mamy za Jedwabne za co przepraszać naród żydowski.
To oni powinni nas przepraszać za te wszystkie pomówienia.
A widzicie jak walczy niemiecka telewizja ZDF żeby tak godnie i we właściwy sposób nie przeprosić KarolaTendere.
Obrazek
BRAWO :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

04 gru 2018, 22:03

Na temat powyżej się nie wypowiem ale,
postanowiłem trochę sprostowanie dziś zrobić.
Mianowicie:

https://www.youtube.com/watch?v=HeaQzfE2kHw

Husiaria.
Mity i fakty,

1. Mit/.
Husaria nie używała skrzydeł!
Nieliczni tylko Husarze mieli pojedyncze skrzydło przytroczone do siodła.
Mitem jest że skrzydła husarskie miały za zdanie straszyć formacje wroga.
Husaria atakowała mniej więcej w taki szyku:

Obrazek

Kiedy czoło ataku mniej więcj było na wysokości 70-90 metrów od przeciwnika tylne jednostki przesuwały się do przodu tworząc jeden zwarty front.
Działało to jak taran.
I teraz kiedy atakowała chorągiew w sile stu koni czy było by słychać powiewające na wietrze pióra skrzydeł?
Słabo. Było słychać wielki tętent konich kopyt.

2. Prawda
Czy Husaria używała jako odzienie wierzchnie na pancerz skóry dzikich zwierząt.
Tak, używała. Co majętni Husarze mieli taką możliwość.
Używało się skór lampartów albo wschodnioeuropejskich (mam na myśli rosyjskich dużych kotów, wybaczcie biologiem nie jestem).
Obrazek

3. Broń husarska.
Przede wszystkim szabla.
Broń jak na te czasy bardzo nowoczesna.
Obosieczna, Husarz mógł siekać jak i odwijać bo ostrze szabli było zaostrzone na obydwu krawędziach.
Zakrzywiona na wzór szabel saraceńskich. Do dziś dzień (warto wspomnieć że polska szabla kawaleryjska wz. 38 jest wzorowana na szabli husarskiej) jedna z najbardziej śmiercionośnych broni białych.
Obrazek

4. Husaria najlepsza jazda w ówczesnych czasach.
Chyba prawda.
Husarze nie przegrali żadnej bitwy przez niemal 125 lat. Spędzała z pola bitwy nawet dziesięciokrotnie liczniejszego przeciwnika.
No i Wiedeń chyba najważniejsza w historii Europy szarża kawalerii.

Tradycję Husarii przejęła 1 Dywizja Pancerna Polski Sił zbrojnych na zachodzie która wysławiła się między innymi zamknięcie kotła pod Falasie. (Czarne Diabły gen. Maczka)
Teraz tradycję husarskie kultywuje 11 Dywizja Kawalerii Pancernej wyposażona miedzy innymi w czołgi Leopard.
Szkoda że tak jak na filmie potem Europa odpłaciła nam rozbiorem naszego kraju.
Tak jak na filmie nikt nie zadba o pamieć o naszej historii jak nie my sami.
Pewno nie bez znaczenia był tu fakt że pokonał on bolszewików w 1920 roku." - Hardrockcaffe696 wybitny znawca historii i dziejów XX wieku o obecności nazistowskiej delegacji pod przywództwem Adolfa Hitler na pogrzebie Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

05 gru 2018, 08:59

jakim,
jakim pisze:Husaria nie używała skrzydeł!

Też o tym słyszałem.
Jestem ciekaw skąd ten mit się wziął.
Bo przecież na wielu właśnie filmach historycznych polska husaria wyposażona jest w takie skrzydła.
Może i to ładnie na filmach wygląda ale po co pokazywać czegoś co tak na prawdę nie było :shock2:
A gdzie są u licha w tych filmach historycy i specjaliści od uzbrojenia którzy to powinni zadbać o zgodność faktów z historią.
Aha .. dzieki za kolejny ciekawy post :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

06 gru 2018, 10:51

Witam!!!
Z okazji mikołajek mały konkursik!!!
Kto jest na tym zdjęciu :?: :?: :?: :?:
Dla podpowiedzi nie jest to Henryk Chinaski1,Kuba Wojewódzki ani Radek Majdan ;) ;) ;) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

06 gru 2018, 11:13

Za łatwe te zagadki.
Michale Wittmann niemiecki as pancerny.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

06 gru 2018, 11:47

jakim pisze:Za łatwe te zagadki.
Michale Wittmann niemiecki as pancerny.

Ej no co tak szybko :laugh3:
Tak, tak dla kogoś takiego jak Ty to faktycznie są za proste te zagadki.
A swoją droga to niezły był z niego skurczybyk.
Potrafił nieźle nabruździć aliantom :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

13 gru 2018, 15:55

Obrazek
Obrazek
Za każdym razem jak przychodzi ten dzień to niektórzy z nas zastanawiają się czy jego wprowadzenie uratowało Polskę przed sowiecką agresją :!:
Czy była to konieczność czy też nie.
Jak zawsze tak i tym razem zdania są podzielone.
Obie strony mają swoje argumenty czy by istotnie doszło do rosyjskiej interwencji.
A prawda o tych smutnych chwilach leży głęboko ukryta w przepastnych rosyjskich archiwach i jeszcze pewno przez długie lata nie ujrzy światła dziennego :cray:
Były brane trzy warianty i wszystkie one mogły być wprowadzone.
1.Najkrwawszy pewno czyli zbrojna interwencja wojskowa.To był najgorszy chyba z wariantów bo łączył on się z stratami, śmiercią , represjami, internowaniem itp, itd.
2.Rozwiązanie militarne ale za to przeprowadzone tylko i wyłącznie własnymi siłami.
Sam Jaruzelski zresztą pisał że dostał z Moskwy ultimatum pod groźbą radykalnych ograniczeń w dostawie gazu ziemnego i ropy naftowej.A jakie skutki ekonomiczne dla polskiego przemysłu i też zwykłych ludzi to by wywołało to chyba nie trudno się domyślić.
Jak by Jaruzelski zawiódł to by był automatycznie odsunięty od władzy i zastąpiony kimś kto by się już tak nie cackał z opozycją.
3.To wariant bardzo optymistyczny dla całej solidarności czyli oddanie jej władzy i natychmiastowe przeprowadzenie zmian ustrojowych.
No cóż ja osobiście mam nadzieję że jeszcze za swojego życia prawdy się dowiem o tych smutnych i krwawych czasach :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

Poprzednia