Nadchodzi...NOWE? [temat polityczny]

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ ... -i-francji
Wszystko jasne komu zależy aby rynek europejski był otwarty na zborze z Ukrainy.
Chuj tam że polscy rolnicy strajkują liczą się interesy oligarchów i lobby zbożowego.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, ale rozumiesz ze to dotyczy jakiegos marnego promila dzieci ktore sa identyfikowane jako mniejszosc niemiecka... nie warte uwagi imo...

Za to ja sie postaralem bardziej i prosze bardzo... https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiana-podstawy-programowej--zaczynamy-prekonsultacje możesz sobie ściągnąć, na dole strony jest plik ze wszystkimi zmianami jakie sa proponowane w podstawach programowych... w kazdym rodzaju szkoly, w kazdym przedmiocie...
Powiem tak... poczytalem tam calkiem sporo i nie chce na razie wchodzic w dyskusje czy sie zgadzam z tymi zmianami czy nie. Jednak po przeczytaniu (nawet tych pokreślonych) tzw "PODSTAW programowych" nasuwa mi sie jeden wniosek. Jesli polscy uczniowe beda sobie w stanie przyzwoic cala wiedze ktora jest od nich wymagana zgodnie z tymi PODSTAWAMI to smiem twierdzic ze kazdy polski nastolatek, zaraz po zakonczeniu edukacji w liceum moze spokojnie starac sie o zostanie wykładowcą w mniej prestizowych uniwersytetach na calym swiecie....
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin,
Dzęki za pomoc.
Już ściągnąłem.. sporo czytania.
Wiem jedno po lewakach niczego dobrego nie oczekuję.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


https://www.money.pl/gospodarka/ceny-na ... tent=money
Co głupie lemingi tankujemy po 5.19 :laughingnew:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Od platformy to Ewa może dostać co najwyżej pigułkę :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Chuj z tym ważne że Pis już nie rządzi :laughingnew:
Jak tam lemingi wszyscy dostaniemy po kieszeni za WASZĄ głupotę!!!!
Typerek szykuj kasę taniej już było :lol:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
I co jesteście gotowi :sarcastic:
Lemingi już wiecie czemu nawoływali do bojkotu referendum.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Nie będzie obwodnic nie będzie nowych połączeń kolejowych a co będzie.. ciepła woda w kranach no i ***** *** :laughingnew:
Nadeszło nowe ale czy lepsze....
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Jak to nazwać... głupota :lol:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Obrazek
Brawo niech niemcy zarabiają :facepalm:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hard ja rozumiem że krytykujesz wszystko bezrefleksyjnie, ale fabryka intela w Magdeburgu była planowana wcześniej niż ta pod Wrocławiem, lokalizacja w PL zostałą wybrana właśnie przez dobre logistycznie połączenie w Madgeburgu.

"Intel ogłosił, że jego inwestycja w nowy Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników w okolicach Wrocławia sięgnie nawet 4,6 mld dol., czy około 19 mld zł. Jednym z głównych założeń projektu jest możliwość jego rozbudowy, więc teoretycznie w fabrykę może zostać wpompowanie jeszcze więcej pieniędzy. Budowa ma rozpocząć się po akceptacji Unii Europejskiej. Na wybór lokalizacji wpływ miała dobra infrastruktura, a także bliskość istniejącej fabryki wafli krzemowych w Irlandii i planowanej fabryki w niemieckim Magdeburgu.

to mapa fabryk ze strony intela.

Obrazek

Fabryka w PL ma mieć inne zadania niż ta w Niemczech. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dajesz sobie robić wodę z mózgu.

Obecnie rząd jeszcze będzie ją renegocjował bo chce żeby w ramach offsetu Intel przeznaczył więcej niż zapisane w pierwszej wersji umowy środków na polską naukę. Co jest imo logiczne skoro Polska ma dołożyć Intelowi ze środków unijnych 30% do tej fabryki. Dopłata 6 miliardów PLN z 19 jakie ma to kosztować.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx pisze:Hard ja rozumiem że krytykujesz wszystko bezrefleksyjnie, ale fabryka intela w Magdeburgu była planowana wcześniej niż ta pod Wrocławiem, lokalizacja w PL zostałą wybrana właśnie przez dobre logistycznie połączenie w Madgeburgu

W tym przepadku przyznaję Ci racje mój błąd.
Szkoda tylko że nie piszesz kiedy mam racje tylko kiedy się mylę.
Każdy ma prawo do pomyłki.
Ja chociaż mam odwagę się do niej przyznać.
Ps rozumiem że wolisz przyłapać kiedy się mylę jakbyś miał przyznać mi racje :P
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


nie, nie chciałem Tobie wytykać błędu, nie taki był mój cel, o tym wiedziałem bo mam znajomego który pracuje w intelu przy jakieś luźnej rozmowie rzucił że docelowo to fabryka w PL ma integrować w dużym zakresie produkcję z IR i DE. To wszystko. Ale również przyznam Tobie rację jak będziesz pisał o czymś z czym się będę zgadzał. Choć cieżko mi czasem polemizować z nagłówkami. Na pewno łatwiej przyjemniej było by komentować Twoje zdanie a nie nagłówek i Twój docinek.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


A teraz fachowcy koalicji 13 grudnia.......
Sebastian Mikosz prezesem Poczty Polskiej... ten sam typek co był szefem LOT-u i prawie doprowadził go do upadku.
Może też doprowadzi do ruiny pocztę polską.
Jaka partia tacy i fachowcy :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, gdy czytam Twoje wypowiedzi to zastanawiam się czy wierzysz w to co sam piszesz.
Nie jestem też w stanie zrozumieć Twojego zamiłowania odnośnie cen paliw. Gdy skończyła się kampania to cena skoczyła o złotówkę w górę co skwitowałeś "może kilka groszy jest droższa względem wyborów". Jeśli Tusk obiecał jakąś konkretną cenę to pamiętaj, że Kaczyński przed objęciem władzy obiecywał benzynę po 3 PLN a maksymalnie wyniosła 9,99 na niektórych stacjach. Dalej masz zamiar ufać politykowi gdy mówi o cenach paliw?

Lektury, które wymieniłeś są archaiczne i pisane staropolszczyzną. Z jakiego powodu uważasz, że w dzisiejszych czasach powinny znajdować się w tzw podstawie nauczania? Żyjemy w czasach gdy budowane są komputery kwantowe, mamy sztuczną inteligencje a systemy bankowe prawdopodobnie przejdą na blockchain. Malo tego, dzisiejsze dzieciaki będą pracować w zawodach, których dzisiaj jeszcze nie ma na rynku pracy. Już pomijam tangensy, logarytmy, rozmnażanie pierwotniaków, ruchy jednostajnie przyspieszone i całą resztę bzdetów które NIGDY się nie przydadzą a są tzw PODSTAWĄ...

Ceny energii spadają, więc to co wrzuciłeś jest wyrwane z kontekstu. Dopłaty też nie mogą trwać wiecznie. Gdyby wcześniejsze rządy potrafiły myśleć przyszłościowo... No ale nie potrafiły. Całą resztę, która wrzuciłeś też traktuje jako wyrwaną z kontekstu i tworzenie ideologii na podstawie jednego zdania.

Poczta Polska to patologia. Gadałem kilka razy z tzw kurierami od nich. Dowiedziałem się, że w moim mieście jest porównywalna ilość kierowników, zastępców i innych wyższych stanowiskiem co "zwykłych" pracowników. Uzdrowienie poczty wbrew pozorom nie jest trudne, wystarczy wypier^%$ić zbędny balast jak kierownik od palet z kilkoma zastępcami i inne podobne twory. Odłączyć Orlen Paczkę od stacji paliw i wrzucić do PP. Konkurencyjne ceny też pomogą w łapaniu klienta.

Nawalny, który dziś został zabity był prawdziwym więźniem politycznym. Był też torturowany. Jak żałośnie wygląda Wąsik i Kamiński, którzy raczyli o sobie mówić w ten sam sposób...
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:Ceny energii spadają,

Typer pisze:zastanawiam się czy wierzysz w to co sam piszesz

To mnie ubawiło reszta to bla bla bla.
Nie chcesz przyznać racji >>>>>> pisz wyrwane z kontekstu.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Typer pisze:Nie jestem też w stanie zrozumieć Twojego zamiłowania odnośnie cen paliw.

To żadne zamiłowanie tylko zwykła ciekawość jak pójdzie spełnianie przedwyborczych obietnic ryżemu.
Z tego co widzę to ciężko będzie.
Ale jak to mówił ktoś od nich obietnice obowiązują tylko tych którzy w nie wierzą i dwa razy obiecać to jak raz dać.
To już świadczy dobitnie o nich jaki mają lekceważące podejście do wyborców.
Głupcy i tak uwierzą a po wyborach się zobaczy :laughingnew:
Typer pisze:Lektury, które wymieniłeś są archaiczne i pisane staropolszczyzną.

Nie wiedziałem że Żeromski, Prus i inni są archaiczni i pisali staropolszczyzną.
Chyba opuściłeś lekcje kiedy były one omawiane :lol:
No chyba że wolisz żeby czytano Harrego Pottera i inego tego typu mało wartościowe książki.
Typer pisze:Żyjemy w czasach gdy budowane są komputery kwantowe, mamy sztuczną inteligencje a systemy bankowe prawdopodobnie przejdą na blockchain. Malo tego, dzisiejsze dzieciaki będą pracować w zawodach, których dzisiaj jeszcze nie ma na rynku pracy. Już pomijam tangensy, logarytmy, rozmnażanie pierwotniaków, ruchy jednostajnie przyspieszone i całą resztę bzdetów które NIGDY się nie przydadzą a są tzw PODSTAWĄ...

A co mają wspólnego czasy w których teraz żyjemy do kanonu lektur na których wychowały się już kilka pokoleń młodych ludzi.
To w niczym nikomu nie przeszkadza no może oprócz Ciebie i kilku głupawym lewakom którzy myślą że pojedli wszystkie rozumy :sarcastic:
Typer pisze:Poczta Polska to patologia.

Skoro uważasz że to patologia to pewno ktoś kto doprowadził Lot na skraj bankructwa uzdrowi sytuację.
Ale rozumiem że gdzieś znajomych ''fachowców'' musieli wsadzić.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Typer pisze:Nawalny, który dziś został zabity był prawdziwym więźniem politycznym. Był też torturowany. Jak żałośnie wygląda Wąsik i Kamiński, którzy raczyli o sobie mówić w ten sam sposób...

Zanim będziesz porównywał ich to najpierw dowiedz się co gadał o Polsce.
To zwykły ruski chuj tylko że był przeciwnikiem putina i to nie robi z niego automatycznie bohatera którego powinnyśmy wychwalać.
Już lepszym przykładem jest Andrzej Poczobut -- polsko-białoruski dziennikarz publicysta i bloger działacz mniejszości polskiej na Białorusi i więzień polityczny.
Dla mnie obaj byli pierwszymi więźniami politycznymi w Polsce po obaleniu komunizmu do tego zostali uwięzieni będąc posłami.
Może i karminie przez nos nie jest tortura ale wiedząc ze zaraz wyjdzie doszło do poniżającego i nieludzkiego traktowania.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Nie wiedziałem że Żeromski, Prus i inni są archaiczni i pisali staropolszczyzną.
Chyba opuściłeś lekcje kiedy były one omawiane
No chyba że wolisz żeby czytano Harrego Pottera i inego tego typu mało wartościowe książki.

Fakt, technicznie Żeromski i Prus to nie staropolski, ale czy nie archaiczni to juz dyskusyjne.
Typer ma racje sugerując ze te pozycje nie sa dopasowane to wspolczesnych czasow. To ze kilka pokolen wychowalo sie na jakims kanonie lektur nie znaczy ze ten kanon nalezy zabetonowac.
Widzisz Hard... problemem obecnie jest to ze wg oficjalnych statystyk 62% Polakow nie czyta wcale i to mocno przerazajacy wynik... tyle ze chec siegania po ksiazki ksztaltuje sie wlasnie w mlodym wieku. Nawyku i checi czytania nie mozesz wyksztalcic nakazami czytania czegos tak ciezkostrawnego jak to co obecnie znajduje sie w tym kanonie lektur. "Lalka" czy "Ludzie bezdomni" to byly pozycje mocno odklejone juz w czasach gdy ja chodzilem do szkoly. Ja nie odbieram im wartosci literackiej, ale zdaje sobie sprawe ze wiekszosc wspolczesnych nastolatkow nie znajdzie zadnej przyjemnosci w czytaniu ww pozycji. Tym samym efekt tej przymusowej edukacji bedzie odwrotny od zamierzonego...
Nie wiem, nie znam sie na edukacji i pedagogice, ale wydaje mi sie ze w tych przywolywanych "obecnych czasach" powinno sie totalnie zrewidowac system edukacji jako taki... teraz wiedze i umiejetnosci czesto zdobywa sie w zupelnie inny sposob niz zaledwie dwadziecia lat temu. Ksiazka juz tez spelnia inna role... tym czasem szkoła, szczegolnie nauczanie jezyka polskiego i literatury, wydaje sie ze stoi w miejscu.
Osobiscie chcialbym zeby czytali cokolwiek, nawet tego Harry Pottera zamiast Zeromskiego... ci bardziej ogarnieci i zainteresowani z czasem sami dojda do ambitniejszych pozycji... ci mniej ogarnieci byc moze cale zycie beda czytac beletrystyke, ale przynajmniej beda cokolwiek, a cokolwiek w tym wypadku to lepiej niz dzisiejsze 62 procentowe nic.


O Wasiku i Kaminskim to mi sie nie chce... nawet najbardziej zatwardziali PISowcy chyba nie kupuja ich martyrologii :biggrin:
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


https://niezalezna.pl/polityka/muzeum-r ... nie/511464
NARÓD, KTÓRY NIE ZNA SWOJEJ PRZESZŁOŚCI UMIERA I NIE BUDUJE SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI – Jan Paweł II.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3117
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości