Wybory parlamentarne 2023 - Ankieta i Dyskusja

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Na kogo będziesz głosował w wyborach do sejmu?

Ankieta wygasła 12 paź 2023, 17:39

KW Koalicja Obywatelska (PO, N, IP, Zieloni)
13
48%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5
19%
KW Nowa Lewica
1
4%
KW Prawo i Sprawiedliwość
4
15%
KW Trzecia Droga (Polska 2050, PSL)
3
11%
Inny Komitet Wyborczy
1
4%
 
Liczba głosów : 27

niemcy hegemonem byli kiedys tylko ich ten "sukces" nie wynikal z zajebistosci a wrecz przeciwnie opieral sie na tanich surowcach z rosji i taniej sile roboczej ze wschodniej europy. niemcy byly wrecz murem dla rozwoju wschodniej europy w ukladzie z rosja.

w ostatnich latach ich gospodarka malala i temu wyrosl ten plan z calym tym zielonym pierdoleniem o energii. wymyslili ze swiat trzeba przestawic na zielona energie i zeby robic na tym hajs oczywiscie w oparciu o tanie surowce z rosjii a do tego coraz mocniej wspolpracujac przy okazji z chinami. tylko ten plan zeby sie udal swiat musialby to lyknac a do tego te niemieckie samochody elektryczne mieli kupowac amerykanie tzn niemcy tak to sobie wymyslili tyle tylko ze zielona transformacja odbila sie czkawka tak samo jak przychylne spogladanie w zaciesnianie wspolpracy z chinami. zielona transformacja jest tak kosztowna ze to moze nie wypalic w takim wydaniu jak to widzialy niemieckie elity a do tego rynek zbytu czyli amerykanie stwierdzili ze nie dadza sie ruchac i zaczeli dotacje i kredyty na rozwoj u siebie w kraju a chinole jak to chinole mieli swoj biznes i ich elektryki sa tansze a do tego oni maja swoja gospodarke i rynek zbytu wiec niemcy czego nie maja niemcy i ci zostali z chujem w reku. czy jest to kara zlej polityki czy kara za romansowanie z rosja a w ostatnich latach tez z chinami nie mi to oceniac ale na ostatnim przykladzie nord stream 2 chyba nikt nie ma juz watpliwosci (co do tego jak niemcy chcialy/chca prowadzic polityke czyli ze tylko dla wlasnego dobra a nie ogolu czyli europy czy unii). miala byc to rura do przesylu taniego wodoru z rosji to niemiec.
Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


rozwoj i zrozumienie to podstawa naszej egzystencji

Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Typer pisze:wyciągnąłeś jedno zdanie z całości wypaczając całkowicie sens całej wypowiedzi

Typowa obrona z braku argumentów.
Widzę że jednak wolisz dalej się ośmieszać :sarcastic:
Przyznałem Tobie rację że nie była DEMONEM (skąd to określenie :lol: ) że nie byli bankrutami,ale czy była dobrym kanclerzem hmmm.
Niemcy jakoś zbytnio nie tęsknią za tej rządami.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Jeszcze na sam koniec taka mala uwaga.
Szok cenowy i szybkie szukanie innych źródeł dostaw.
Po raz kolejny, czy za rządów Merkel mieli jakikolwiek szok cenowy lub byli zmuszeni do innych źródeł dostaw?

Za jej rządów tego jeszcze nie było ale to właśnie jej krótkowzroczna polityka przyczyniła się do tego że już kolejny rząd z tym się boryka.
Czy dalej uważasz że była dobrym kanclerzem ???
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Napisałem co myślę o całym artykule, jednym i drugim. Wyciągnąłeś pierwsze zdanie które jest co najwyżej wstępem.
Pamiętaj, że jest już nowy kanclerz, teraz on odpowiada za gospodarkę. Sam dałeś odnośnik w którym Olaf raczył powiedzieć "wiedziałem że putin będzie szantażował gazem"-co z tą wiedza zrobił?. Merkel nie polegała jedynie na ruskim gazie, mieli też umowy podpisane z Norwegią a do tej rury jest podłączony nasz Baltic pipe. Inwestowali też w OZE. Koniec końców postawili na to co było najtańsze i na tym budowali gospodarkę, korzystając ze swojej przewagi nad innymi. Czy była dobrym dla niemiec kanclerzem? Tak uważam, że była dobrym. Kraj był stabilny, rozwijał się i dbał o obywateli. Wpszczanie imigrantów miało na celu zapotrzebowanie na ludzi do pracy, to że duża grupa chciała tylko socjal to inna sprawa.
Tak czy inaczej gospodarke zostawiła na pierwszym miejscu, bezrobocia nie mieli, obywatele żyli bardzo godnie. Osobiście wolałbym aby ciągle była kanclerzem- możesz mieć inne zdanie
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Typer pisze:Wpszczanie imigrantów miało na celu zapotrzebowanie na ludzi do pracy, to że duża grupa chciała tylko socjal to inna sprawa.

Była NAIWNA myśląc że oni przyjadą tam pracować.
Typer pisze: rozwijał się i dbał o obywateli

Taa imigranci w dużym stopniu przyczynili się do tego że obywatele nadal czuli się bezpiecznie.
https://niezalezna.pl/swiat/konflikty/z ... osc/417908
Co dalej Ci trudno zmienić zdanie pod naporem moich argumentów.
Na to nie liczę jesteś uparty ale masz prawo mieć swoje błędne zdanie na ten temat.
Na ra !!!
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Ciekawe jakie komin ma zdanie w tej sprawie.
Czy ma odwagę zabrać głoś w tej dyskusji czy po cichu Ci znowu będzie przytakiwał :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian, to nie jest kwestia odwagi...nie przesadzaj :P Nie udzielam sie bo niewiele mam do powiedzenia w temacie Niemiec i tego jakim kanclerzem byla Merkel... nie interesuje sie az tak szczegolowo ich gospodarka...
To nie wiem co chcesz uslyszec od mua? o gospodarce niemieckiej wiem tyle ze nadal jest fchuj wieksza od polskiej, wydaje mi sie ze powoli Polska staje sie coraz bardziej partnerem gospodarczym dla Niemiec, a nie tylko dostarczycielem taniej sily roboczej.
O polityce imigracyjnej Niemiec i Unii juz sie wypowiadalem... najskuteczniejsze rozwiazanie, czy nam sie podoba czy nie - strzelać, a nie rozstrzelanych deportowac. Nawet takie rozwiazanie niestety nie da 100% skutecznosci. Pytanie, kto sie na to(i kiedy) zgodzi...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Awatar użytkownika
semt3x
SU-holik
SU-holik
Posty: 166
Rejestracja: 20 lis 2015, 17:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: pare ich jest :)
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: sure


Możesz to nazwać naiwnością, można to też nazwać świadomym działaniem mającym na celu pchanie gospodarki w górę. Nie mam pojęcia jaki odsetek imigrantów żyje tylko i wyłącznie na krzywy ryj a ilu pracuje i zarabia na siebie. Nie chce mi się tego szukać, nie ja za nich płacę a moje podejście do socjalu znasz.
Możesz wskazać na niebezpieczeństwo ze strony imigrantów ale pamiętaj, że Polacy też są tam imigrantami. Jakiś czas temu było głośno o Polaku, który latał z siekierą... Sam mieszkasz w mieście w którym kibole biegają z maczetami. Pewnie napiszesz, że nigdy nie spotkałeś człowieka z maczetą na ulicy. Osoby mieszkające w Gdańsku, Białymstoku, Szczecinie czy w innym mieście mogą mieć zupełnie inny odbiór-bo tak słyszeli w TV.
Bardziej lubiłeś innych kanclerzy, spoko. Uważasz, ze Schroder czy Scholz zrobili czy zrobią więcej, spoko. Uważam i nie zmienię zdania, że silne Niemcy to dla nas plus a nie minus zwłaszcza, że zawsze dużo do nich eksportowaliśmy.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Obrazek
Obrazek
Tak była bardzo dobrym kanclerzem :laughingnew:
Nagradzała lizusostwo,służalczość....
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Typer pisze:Możesz to nazwać naiwnością, można to też nazwać świadomym działaniem mającym na celu pchanie gospodarki w górę.

No tak trudno było przewidzieć że większość wybierze lepszy socjal niż nisko płatną prace.
No chyba że zakładała że to są wykwalifikowani pracownicy (lekarze, nauczyciele, prawnicy) :lol:
Jak możesz porównywać zagrożenie że strony Polaków do całej reszty..to nas się tam boją... śmieszne i nonsensowne.
Uważam i nie zmienię zdania, że silne Niemcy to dla nas plus a nie minus zwłaszcza, że zawsze dużo do nich eksportowaliśmy.

A czy ja gdzieś napisałem ze z naszego punktu widzenia Niemcy powinny być słabe.. chyba nie o tym była nasza dyskusja.
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:[ Obrazek ]
[ Obrazek ]
Tak była bardzo dobrym kanclerzem :laughingnew:
Nagradzała lizusostwo,służalczość....


Hmm to ciekawe za co taką samą nagrodę dostał Jan Paweł II.


oraz Królowa Hiszpanii Beatrycze,
Premier UK Tony Blair
Papierz Franiciszek
Bill Clinton
Waclav Havel

i jeszcze kilkudziesięciu innych.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Hardaszian pisze:
Typer pisze:Możesz to nazwać naiwnością, można to też nazwać świadomym działaniem mającym na celu pchanie gospodarki w górę.

No tak trudno było przewidzieć że większość wybierze lepszy socjal niż nisko płatną prace.
No chyba że zakładała że to są wykwalifikowani pracownicy (lekarze, nauczyciele, prawnicy) :lol:
Jak możesz porównywać zagrożenie że strony Polaków do całej reszty..to nas się tam boją... śmieszne i nonsensowne.
Uważam i nie zmienię zdania, że silne Niemcy to dla nas plus a nie minus zwłaszcza, że zawsze dużo do nich eksportowaliśmy.

A czy ja gdzieś napisałem ze z naszego punktu widzenia Niemcy powinny być słabe.. chyba nie o tym była nasza dyskusja.


Pisałem wcześniej, nie mam pojęcia jaki odsetek imigrantów siedzi tylko na zasiłku a ilu pracuje. Jeśli masz jakieś szczegółowe dane, możesz się pochwalić.
Wykwalifikowanych pracowników najchetnej ściagali.
Nie mieszkam i nigdy nie byłem w Niemczech ale szczerze wątpię aby ludzie bali się wychodzić z domów bo mogą spotkać jakiegoś imigranta... To przekaz PiS, który miał pomóc w wygraniu wyborów. Najchętniej wskazywali problem imigrantów we Francji, tylko zapominali dodać, że to francuzi z dziada pradziada.
Każdemu na koniec jego własny dowcip
Once a Gunner, Always a Gunner.
Obrazek
Awatar użytkownika
Typer
Konkursy
Konkursy
Posty: 110
Rejestracja: 17 lip 2016, 20:27
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 181 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: MarlenaR
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Obrazek
Typer pisze:Wykwalifikowanych pracowników najchetnej ściagali.

Widzisz tu jakiś :laughingnew:
Typer pisze:Nie mieszkam i nigdy nie byłem w Niemczech ale szczerze wątpię aby ludzie bali się wychodzić z domów bo mogą spotkać jakiegoś imigranta

Taaa już widzę tych uśmiechniętych i bezpiecznych Niemców wybierających się na wieczorny spacerek z psem do dzielnic zamieszkałych przez imigrantów :sarcastic:
Ciekawe jak w tym roku będzie na sylwestra w poprzednich latach było spokojnie i bezpiecznie.
Niemcy w szoku. W sylwestra gangi imigrantów zaatakowały dziesiątki kobiet
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:Taaa już widzę tych uśmiechniętych i bezpiecznych Niemców wybierających się na wieczorny spacerek z psem do dzielnic zamieszkałych przez imigrantów

Pewnie nie chodza na ten spacerek do dzielnic imigranckich... tyle ze to jest to o wiele wiekszy problem ktorego nie da sie rozwiazac zwyklym "nie dla imigrantow".
Spoleczenstwo w Europie sie starzeje i to jest poczatek problemu. Musimy albo jakims cudem przekonac ludzi zeby sie bardziej rozmnazali, albo zaczac przyjmowac imigrantow... Polski tez to dotyczy. Ukraincy problemu nie rozwiążą, a nawet uwazam ze na dluzsza mete, juz tak duza reprezentacja ukraincow odbije nam sie czkawka...
Kolejna sprawa... jesli juz zgodzimy sie ze musimy przyjmowac imigrantow to najwazniejsze bedzie rozwiazanie problemu integracji... a tego, poki co, chyba zaden europejski kraj nie zrobil dobrze. Jesli gdzies powstaja "dzielnice imigranckie" to od razu wiadomo ze to tylko kwestia czasu az pojawia sie problemy.
Inna kwestia to ze mam mocne obawy czy to kiedykolwiek zadziala... wszyscy jestesmy rasistami, tylko niektorzy jeszcze bezobjawowymi ;)
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


W opublikowanym w zeszłym tygodniu artykule w „Gazecie Wyborczej” publicystka i socjolog Małgorzata Tomczak przyznała, że opisując sytuację na granicy „wytwarzała fałszywą wiedzę”

https://www.tvp.info/74342914/tak-klama ... estawienie
https://www.tvp.info/74344913/mala-eile ... ej-granicy
Jak to się mówi cała prawda cała dobę.
Miłego czytania tego SZMATŁAWCA panie rączka :mocking:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:: już widzę tych uśmiechniętych i bezpiecznych Niemców wybierających się na wieczorny spacerek z psem do dzielnic zamieszkałych przez imigrantów :sarcastic:


Do tego nie potrzeba imigrantów, w Warszawie było takie osiedle dudziarska, zsyłali tam tych co nie płacili czynszu itp, jak tam przypadkiem trafiłeś to ciężko było nie dostać albo nie zostać okradzionym. Przejdz się późnym wieczorem stalową czy niektórymi osiedlami na Pradze. Każde miasto ma taką biedną dzielnicę czy kilka ulic gdzie „nie emigranci” ale Polacy którym żyje się gorzej lub nie chce się pracować też mają tam swoje reguły i obcy nie są mile widziani. To nie jest kwestia kraju z jakiego się pochodzi tylko braku perspektyw.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1495
Rejestracja: 07 kwie 2019, 07:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 649 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


tomoxx pisze:trafiłeś to ciężko było nie dostać albo nie zostać okradzionym.

Ale chyba widzisz delikatna różnice miedzy tym zachowaniem a wszczynaniem ulicznych burd, zbiorowym okradaniem sklepów,
wojnami gangów, ulicznymi strzelaninami w biały dzień, podpalaniem samochodów, radiowozów,zamachach bombowych,taranowaniem ludzi na ulicy,strzelaninami w klubach na stadionach, atakach nożowników, gwałtami.....
Ja tam w Krakowie czuje się bezpieczny.
Fakt kiedyś nie było zbyt rozsądne zapuszczać się do Nowej Huty ale to już historia.
tomoxx pisze:To nie jest kwestia kraju z jakiego się pochodzi tylko braku perspektyw.

To nich takie kraje np jak Niemcy obniża socjal podniosą płacę minimalna to może znajdą się jakieś perspektywy.
Jak człowiek ma prace za godziwą kasę to..........
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3119
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:29
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 291 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Hardaszian pisze:To nich takie kraje np jak Niemcy obniża socjal podniosą płacę minimalna to może znajdą się jakieś perspektywy.
Jak człowiek ma prace za godziwą kasę to..........

No to wlasnie wymieniles jeden z powodow dla ktorego imigranci tak bardzo garna sie do Niemiec. Z drugiej strony jako PISowiec jestes zwolennikiem transferow socjalnych...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość