Monetaryzacja YouTube - szybkie pytanka

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Takie szybkie pytanko, może akurat trafi się ktoś kto miał doświadczenie w tym temacie - kilka lat temu była chyba wielka kontrowersja na temat tej monetaryzacji, z tego co pamiętam proste i czytelne zasady "wyświetlenia = hajs" zamieniły się w dość obszerny wykaz tego co można i tego co nie można robić i min. nie można było przeklinać, pokazywać przemocy a puszczenie jakiejkowleik muzyki czy filmu, nawet w tle, oznaczało problemy = brak monetaryzacji. Doprowadzało to do śmiesznych sytuacji, że np. gracz grał w gre kilka godzin zadowolony z ciągle rosnącej wartości widzów (= hajs za odtworzenia), nagle dzwonił mu telefon z ustawioną jakąś muzyczką, ktoś go zgłaszał i momentalnie pyks! Monetaryzacja znikła bo naruszono prawa autorskie właścicieli tej muzyczki z dzwonka w telefonie :) Albo ktoś kilka minut gadał i było OK, nagle "wyrwało mu się" jakieś przekleństwo i od razu kanał wyłączony z monetaryzacji za "niepoprawne treści niezgodne ze standardem YouTube". Tak pamiętam bylo kiedyś, a jak jest teraz? Czy ktoś z Was się orientuje w tym temacie, może miał swój kanał, coś próbował nadawać? Zastanawia mnie czy jak zrobie swój kanał np z tematyką "how to play guitar solo" (której jak wiadomo - raczej nie da się realizować bez puszczenia w całości lub cześci oryginalnej piosenki którą chce się uczyć grać) to czy nie będe mógł monetaryzować wyświetleń? Czy będe musiał płacić jakieś tantiemy autorskie firmom które są właścicielami praw do piosenek? Czy może lepiej odpuścić sobie monetaryzację i liczyć na wpływy z programów typu "patronite" (tzn. "lubisz moje wideo to rzuć kilka groszy by mnie wesprzeć w mojej pracy"). Zapraszam do wypowiedzi!
"Hard potrafi zbałamucić kobietę, on ma ten swój zwierzęcy magnetyzm... szkoda tylko, że tym zwierzęciem jest Bocian"
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 316 razy
Podziękowano mu: 104 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Kiniuś :-*
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: Arial_Heartame

Za prawa autorskie są ostrzeżenia i po kilku blokują zarobki, nie wiem jak jest teraz dokładnie bo yt nieustannie się zmienia.
Choć yt niekiedy bywa śmieszne, bo są jakieś pojebane filmiki które wiszą od grubych lat a inne ściągają błyskawicznie za jakieś lekkie naruszenia.
No a donejty jak patronite na pewno się sprawdzają, tylko trzeba zainteresować potencjalnych widzów i ich uyrzymać przy sobie ;)
- każdy z nas jest po części hipokrytą i kłamcą.
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 93 razy
Podziękowano mu: 100 razy
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj

Kiedyś wrzucałem filmiki z SU np. z wisienką i jeśli miała puszczoną muzykę, to po prostu wyłączało mi zarabianie i mogłem się odwoływać albo wybrać inny podkład z dość sporej biblioteki bezpłatnych piosenek.

Natomiast dostałem ostrzeżenie za nagość i chyba można dostać maksymalnie 3 ostrzeżenia.
Ostrzeżenie nakłada ograniczenia na konto - np. uniemożliwia prowadzenie transmisji na żywo przez 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
e-Laski.pl
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 39 razy
Podziękowano mu: 36 razy
Twoja ulubienica z SU: Maddie
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Laski ShowUp

Wszechwiedzący ruger tego nie wie xd
Buahahaha...