Wybory 2019 !!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Głosuję na .....

Ankieta wygasła 13 paź 2019, 21:14

KW Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
KW Prawo i Sprawiedliwość
6
23%
KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
8%
KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
5
19%
KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
8
31%
KW Prawica
0
Brak głosów
KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów
1
4%
KWW Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy
0
Brak głosów
KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca
1
4%
Inny komitet wyborczy
0
Brak głosów
Mam wyjeba....
3
12%
 
Liczba głosów : 26

Re: Wybory 2019 !!!
14 paź 2019, 19:31


jakim,
Ale czy za lepszym wykształceniem zawsze idzie większa mądrość.
Ja bym tego jednak tak nie generalizował.
Osobiście znam wielu ludzi gorzej wykształconych a są o wiele mądrzejsi niż niejeden pan magister :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
14 paź 2019, 20:41


Skoro ludzie bardziej wykształceni głosują na opozycję, to dlaczego nie poszli głosować na komitety bliskie swoim poglądom? Przecież oni powinni być bardziej świadomi tego co się dzieje w Polsce i próbować jakoś to zmienić. Tymczasem to ci zwykli, gorzej wykształceni się zmobilizowali i poszli głosować, a "elyta" została w domach. Jakoś mi się to nie zgrywa... Poza tym dupę po sraniu można sobie wytrzeć wcześniejszymi wypowiedziami "specjalistów" (przepraszam, ale nie wymienię nazwisk, bo po prostu ich nie pamiętam), którzy mówili, że wyższa frekwencja wyborcza oznacza mniejsze poparcie dla partii Kaczyńskiego.

I nie, nie jestem za PiSem, ani za żadną z obecnych partii, bo to co się obecnie dzieje w polskiej polityce to farsa. Jedni coś robią czy próbują robić, a ci drudzy nie przedstawiają planu naprawy, tylko pierdolą jacy to ci pierwsi są źli. Według mnie nie tak powinna wyglądać scena polityczna w Polsce. Ale ja się nie znam, ja sobie mogę tylko dywagować na, jak to nazwał Bengier, forum dla przegrywów xd

PS. powyższa wypowiedź Harda ma w sobie sens i moim zdaniem nie odnosi się wyłącznie do polityki... Aż dam dziadowi plusa, tak po prostu ze szczerego serca, a niech ma!
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM


Re: Wybory 2019 !!!
14 paź 2019, 21:59


Nie o to mi chodziło.
Faktycznie ludzie lepiej wykształceni nie zawsze mają rację.
Tylko przy poparciu dla PiS moim zdaniem przemawia brak elementarnej wiedzy z zakresu ekonomi.
Nie będziemy się chyba spierać że PiS kupiło sobie wyborców bogatym programem socjalnym.
Tylko ilu z tych wyborców zdaje sobie sprawę że tego że ten program czy programy tak naprawdę jest realizowany na kredyt?
Ilu z tych ludzi odróżnia kwotę wynagrodzenia brutto od wynagrodzenia netto?
Tu jest problem.
Łatwo obiecać coś komuś jeśli ten ktoś na tym się nie zna.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 04:45


Ludzie wykształceni z zasady powinni mieć większą wiedzę, ale większa wiedza nie oznacza automatycznie ze wykształcony = mądry. Bycie mądrym to bardziej kwestia mentalności, choć oczywiście dobre wykształcenie pomaga stać się mądrym człowiekiem. W polskiej polityce niestety nie widzę specjalnie wielu ludzi mądrych... sprytnych, cwanych to juz bardziej.

Wynik wyborow jakos niezbyt mnie dziwi, po cichu liczyłem na więcej dla PiS pomimo tego ze szczerze nie cierpie tej partii. Daaawno temu pisalem na tym forum ze Polacy tak naprawde nadal mentalnie tkwia w PRLu, oczekuja ze panstwo bedzie im dawac, ze jest jedna sluszna partia a nawet nasz polski Putin. Jak za dawnych PRLowskich czasow najwieksza sila wyborcza to "klasa robotnicza" i PiS to doskonale wykorzystal.
jakim pisze:Nie będziemy się chyba spierać że PiS kupiło sobie wyborców bogatym programem socjalnym.
Tylko ilu z tych wyborców zdaje sobie sprawę że tego że ten program czy programy tak naprawdę jest realizowany na kredyt?

Oczywiscie ze wygrali rozdawnictwem. Ja nawet sobie mysle ze wbrew pozorom wielu zdaje sobie sprawe ze pieniadze na to wszystko na drzewach nie rosna. Tylko zastanow siejakim jaka wyborcy PiSu mieli alternatywe? Zaglosowac na PO czy lewice? Gdy oni tylko mowia "co zostalo dane nie zostanie odebrane", tymczasem PiS mowi damy jeszcze wiecej. Wyborca z "klasy robotniczej" pamieta czasy rzadow PO I SLD, wie ze to partie wspierajace bardziej przedsiebiorcow(no powiedzmy) niz pracobiorcow. Czy wyborca PiSu zdaje sobie sprawe ze to rozdawnictwo nie jest za darmo i ze to wszystko kiedys w koncu pierdolnie? Ja mysle ze wielu o tym dobrze wie, ale wiedza tez o tym ze przy innym rzadzie kranik zostanie zakrecony od razu, za to przy PiSie bedzie im dobrze kolejny rok, dwa..moze cala kadencje. Prosta matematyka. Konstytucja, sądy, jakies LGBT? kogo to tak naprawde obchodzi? Bo wyborce PiSu to juz kompletnie nie... Co by o Kaczynskim nie powiedziec to w tej chwili jest najlepszym strategiem na polskiej scenie politycznej. Czy bardziej dba o interesy Polski czy partyjne to juz kolejna dyskusja. Na ile jego strategia jest dobra dla Polski i na jak dlugo to znow kolejna dyskusja... tutaj o wiele wiecej zalezy od koniunktury na swiecie niz od niego.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 07:47


a ta koniunktura lepsza nie będzie, o ile przy dobrym układzie ekonomicznym dało by się 500+ na każde dziecko trzymać, obietnice wyborcze opóźnić ile się da (tak samo jak ucichło mieszkanie plus), tak przy spowolnieniu gospodarki jest ryzyko że to co się dało trzeba będzie zabrać, nie bardzo jest skąd kroić bo kolejne podwyżki będą już bezpośrednio dotyczyły tych najbiedniejszych i tych którzy za 500+ głosowali na PIS. Podrożeje prąd, (już teraz w Warszawie firmy energetyczne mają zakaz ofertowania do końca roku), biurowiec w którym mam pokój rozesłał pisma że do końća roku do czasu nowego przetargu za prąd będzie liczone 60% więcej, bo takie dostali stawki na Umowie przejściowej od Innogy (starą umowę rozwiązali). Nie bardzo jest już co zabierać przedsiębiorcom. 500+ jest przyznane do ponoć marca 2021, nikt nie wie co będzie potem. Przy większym załamaniu na rynku, i po wyborach prezydenckich (jeśli przy złych nastrojach i koniunkturze wygrał by ktoś inny niż Duda) może się pojawić perspektywa wcześniejszych wyborów, o ile PIS nie spełni swoich obietnic i lud się zacznie domagać co mu obiecano.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 09:34


komin pisze:Oczywiscie ze wygrali rozdawnictwem

Ja bym to nazwał programami prospołecznymi.
Ale to określenie tylko wyraża jaki masz stosunek do tego wszystkiego :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 10:28


HardRockCaffe666, co to za program prospołeczny w którym przz 500+ niektórym nie chcę się pracować bo mają 4 dzieci, i wolą mieć 2000 za nic niż pracować za powiedzmy 3000 i mieć w sumie 5000. Jako społeczeństwo nie dorośliśmy do programów prospołecznych. Przecież te 500+ się skończy w najlepszej sytuacji dla tych co to biorą wtedy kiedy dzieci skończą 18 lat (i tak to padnie szybciej, albo się skończy jak w Grecji gdzie też prospołecznie obiecali wszystko i przez kilka lat to spełniali), i potem tacy rodzice nie mają nagle 2000 miesięcznie, nie pracują od lat, składki emerytalne zerowe i musi już taki żyć z socjalu bo 45=50 latka bez doświadczenia nikt nie zatrudni.
Programy prospołeczne powinny aktywizować społeczeństwo do rozwoju a nie być dla nich bankomatem, 500+ niech będzie ale dla pracujących za których są odprowadzane składki przynajmniej rok, ulgi niech będą w ramach rozliczeń podatkowych.
Dla emerytów 1000 złotych się znalazł, ale dla nauczycieli już nie ma. Służba zdrowie ledwo zipie, bo się lekarzom nie opłaca pracować na etatach, dlatego mają po 1/4 w szpitalach żeby nie wykazywać dochodu z prywatnych praktyk.
Już teraz nawet ziemniaki się opłaca importować z zagranicy niż uprawiać własne, bo rolników zabijają ceny nawozów (te lepsze się importuje, i nie ma tam taryfy dla "biednej Polski".
Za kilka lat może tu być bardzo nieciekawie, obietnica niskiego ZUSU itp, to są populistyczne hasła które doskonale trafiają do tych którzy własny biznes mają tylko w swojej wyobraźni.
Hard, to prędzej czy później jebnie, i ja na to jebnięcie czekam. Przecież Państwo kupuje poparcie za własne pieniądze wyborców.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 11:02


tomoxx,
Widzę że mamy trochę różne zdanie na temat tego co robi rząd.
To nawet i dobrze że się różnimy bo byłoby nudno.
tomoxx pisze: niektórym nie chcę się pracować

Dobrze że tak to ująłeś :good3:
tomoxx pisze: Jako społeczeństwo nie dorośliśmy do programów prospołecznych.

Z tym stwierdzenie to bym polemizował bo sporo zależy od rodziców na co wydadzą dodatkowe pieniądze, czy wolą je przejeść czy zainwestować choćby w rozwój swojego dziecka.
tomoxx pisze: Służba zdrowie ledwo zipie,

W wielu aspektach coś zmienia się jednak na lepsze ale wsporo czasu potrzeba aby tak w naszym kraju opieka zdrowotna stanęła na nogi.
Do tego potrzebny jest czas, pieniadze no i mądre i przemyślane do końca działania rządu :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 11:06


Margaret Thatcher:
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych WŁASNYCH pieniędzy."
Awatar użytkownika
SokratesNauczycielPlatona
SU-holik
SU-holik
Posty: 153
Rejestracja: 06 kwie 2019, 09:12
Podziękował: 350 razy
Podziękowano mu: 227 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 11:07


Hardziu zamiast oglądać ciągle TVPiS wyjdź czasem z domu i porozmawiaj nieco z ludźmi, bo ci propagandowa papka przesłoniła zupełnie rzeczywisty obraz stanu państwa i społeczeństwa.
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 240
Rejestracja: 10 paź 2017, 14:30
Podziękował: 227 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: od_taaki


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 11:25


od_taaki,
Może tak sam zabierz głoś bo jak do tej pory to jedyne co potrafisz to pisać uszczypliwości pod moim adresem.
Czekam........
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 11:37


HardRockCaffe666 pisze:tomoxx pisze:
Jako społeczeństwo nie dorośliśmy do programów prospołecznych.

Z tym stwierdzenie to bym polemizował bo sporo zależy od rodziców na co wydadzą dodatkowe pieniądze, czy wolą je przejeść czy zainwestować choćby w rozwój swojego dziecka.

dlatego właśnie napisałem że jako społeczeństwo nie dorośliśmy do programów prospołecznych, właśnie Ci rodzice to też jest społeczeństwo, które woli mieć 500 i wydać niż zainwestować w rozwój dziecka by potem tych 500 mogło samo jak będzie dorosłe zrobić 1000.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 12:42


SokratesNauczycielPlatona pisze:Margaret Thatcher:
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych WŁASNYCH pieniędzy."

Teraz jeszcze wytlumacz to Hardowi...

HardRockCaffe666 pisze:Ja bym to nazwał programami prospołecznymi.
Ale to określenie tylko wyraża jaki masz stosunek do tego wszystkiego

No jaki mam stosunek? Rzad mi zabiera moje pieniedze, nastepnie oddaje je mojemu sasiadowi albo mnie z powrotem jesli mam dzieci. Gdzie tu sens? Jakby mi nie zabrali to by nie musieli dawac... no ale po drodze do obslugi programu zatrudni sie kolejnych wiernych partii urzednikow ktorzy tez na tym troche zarobia... Przy czym z zasady urzednik to w calosci jest nikomu niepotrzebny koszt, niczego nie produkuje, nic nie tworzy, nie przyczynia sie do wzrostu produktu krajowego. Caly ten program to taka komunistyczna wersja Robin Hooda, rozdaja byc moze biednym ale tez glownie biednym zabieraja. dosc powiedziec ze szacowany koszt programu 500+ to okolo 40 mld zl przy dochodach z PIT na poziomie troche powyzej 60 mld zl Jak dorzucic inne programy "prospoleczne" to pewnie te dochody z PIT to za malo... To ja sie pytam po chuj posrednik? Nie jestem jakims fanem Konfederacji ale w takim razie skoro tak ta "prospolecznosc" ma wygladac to wypierdolmy w kosmos podatek dochodowy. Wszyscy, lacznie z tymi objetymi cudownymi programami, bedziemy mieli wiecej... Przy okazji mozna by zwolnic troche urzednikow...i z tych programow, z US..niech ida wykonywac jakas potrzebna prace. Jedyni poszkodowani to bedzie niepracujaca za to nadmiernie rozmanazajaca sie patologia. I jakzesz dopiero to bedzie dla nich prospoleczne... zrozumieja ze jedyna metoda na dostawanie pieniedzy to praca... bezrobocie przy okazji spadnie jeszcze bardziej.
Ja tylko jeszce raz przypomne... w baaardzo bogatej Norwegii zasilek na dziecko jest nizszy niz w biednej Polsce. W tej chwili to niewiele ponad 400 zlotych, ale w porownaniu z Polska stanowi to okolo 1/20 najnizszego wynagrodzenia i kazdy wie ze z "robienia dzieci" to sie nie wyzyje. Prospolecznie to oni kazdemu dziecku np kupuja laptopa, daja zeszyty, podreczniki, zapewniaja darmowy transport do szkoly, dobrze te szkoly wyposazaja. Bo wtedy dzieci maja rowniejsze szanse. Takie dzialania moge nazwac prospolecznymi a nie debilne 500+
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 15:22


komin,
Z tego co mi wiadomo to pieniądze na pokrycie wydatków związanych z programami prospołecznymi w całości pochodzą z uszczelnienia luki vatowskiej.
A ty pierd.... tu o jakimś PIT.
Ale nie ma się też temu co dziwić bo łatwiej ci mówić o tym że państwo bierze je w formie podatków niż to że wyjmuje je z kieszeni przestępców (sprytne)
Mógłbym się jeszcze do czegoś przypie.. ale szkoda mi czasu :!: :!:
Ps wyprawka szkolna mówi ci to coś panie przemądrzały :sarcastic:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 16:40


W ciągu ostatnich dwóch lat w większym stopniu zaczęło do nas docierać, że program socjalny finansujemy sami, płacąc podatki. Ale jest jeszcze spora grupa przekonanych, że rząd ma jakieś "własne pieniądze".
Mityczne "rządowe pieniądze" na 500 plus
Teraz (badanie na panelu Ariadna dla ciekaweliczby.pl przeprowadzono pod koniec września) tylko 16 proc. pytanych mówi, że nie wie. 44 proc. wskazuje, że z podatków, które oni płacą, 7 proc. mówi o „pieniądzach rządowych”.
Jeśli spojrzeć na elektoraty partii, to „nie wiem” najczęściej wskazują zwolennicy PiS (16 proc.), w KO nie wie 4 proc., a w Lewicy - 1 proc.
39 proc. zwolenników PiS już wie, że pieniądze na 500 zł na dziecko pochodzą z podatków, które oni płacą. Dwa lata temu, gdy portal ciekaweliczby.pl pierwszy raz zadał to pytanie, tę odpowiedź wybrało tylko 29 proc. sympatyków PiS.Dziś niemal tyle samo sympatyków Koalicji Obywatelskiej (60 proc.) i Lewicy 59 proc. jako źródło pieniędzy na 500 zł na dziecko wskazuje płacone przez siebie podatki.
Mniej więcej co szósty zwolennik PiS (15 proc.) ciągle jest przekonany o istnieniu pieniędzy „rządowych”. (5 proc. KO i 3 proc. Lewica).
Badanie pokazuje, że świadomość ekonomiczna Polaków nieznacznie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat - mówi Alicja Defratyka, autorka projektu ciekaweliczby.pl. - Wynika to między innymi z nagłaśniania przez polityków i media tematów gospodarczych w kampanii wyborczej. Może to sprawić, że ludzie nie będą tak łatwo ulegali populistycznym obietnicom wiedząc, że w konsekwencji to oni będą musieli zapłacić za ich realizację z własnych pieniędzy.

żródło https://pomorska.pl/500-plus-na-dziecko ... 1-14476241
grac
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 559
Rejestracja: 24 lut 2017, 07:31
Podziękował: 257 razy
Podziękowano mu: 357 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: b
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 18:45


HardRockCaffe666 pisze:Z tego co mi wiadomo to pieniądze na pokrycie wydatków związanych z programami prospołecznymi w całości pochodzą z uszczelnienia luki vatowskiej.
A ty pierd.... tu o jakimś PIT.

:facepalm: Z budżetu, z budżetu pochodzą... na budzet sklada sie miedzy innymi dochod z PITu... to ze Ci TVPiS powiedzialo z czego finansuje te programy to juz jest propaganda... moglbym rownie dobrze napisac ze CITu. Budzet jest jeden.

HardRockCaffe666 pisze:wyprawka szkolna mówi ci to coś panie przemądrzały

Nawet nie porownuj bo nie wiesz o czym mowisz.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Wybory 2019 !!!
15 paź 2019, 19:36


komin pisze:nie wiesz o czym mowisz.

Dobrze że chociaż Ty wiesz o czym mówisz :sarcastic:
Ps i na *** uja wyjeżdżasz tu z tymi banałami o budżecie.Pewno chciałeś swoja obszerną wiedzą zaimponować :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
16 paź 2019, 02:39


HardRockCaffe666 pisze:Dobrze że chociaż Ty wiesz o czym mówisz

Ktos musi Hard... ktos musi...

HardRockCaffe666 pisze: i na *** uja wyjeżdżasz tu z tymi banałami o budżecie.Pewno chciałeś swoja obszerną wiedzą zaimponować

Skoro Ty wyjezdzasz z banalami jakoby to gigantyczne pieniadze pochodzily z uszczelnienia luki VATowskiej to ja sie tylko dopasowalem...
Nie, nie musisz wklejac kolejnych artykulow. Wiem ze wg Ciebie zyjemy w cudownym kraju mlekiem i miodem plynacym a teraz po wygranej PiSu bedzie jeszcze lepiej... co najmniej przez rok bo PiS bardzo potrzebuje swojego prezydenta ktory klepnie kazda ustawe.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Wybory 2019 !!!
16 paź 2019, 04:14


komin pisze:to ja sie tylko dopasowalem...

Co za niezwykłe poświęcenie :laugh3:
komin pisze: Wiem ze wg Ciebie zyjemy w cudownym kraju mlekiem i miodem plynacym

Widzę że sporo wiesz :sarcastic:
Nie wiem skąd bierzesz te brednie ale niech ci będzie że tak uważam.
Jak byś czytał moje posty ze zrozumieniem to byś wiedział że tak nie myślę.
komin pisze:prezydenta ktory klepnie kazda ustawe

Nie każdą jak już (tak było do tej pory)
Ale chyba taki inteligentny człowiek jak Ty o tym powinien wiedzieć :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory 2019 !!!
16 paź 2019, 08:55


HardRockCaffe666 pisze:Z tego co mi wiadomo to pieniądze na pokrycie wydatków związanych z programami prospołecznymi w całości pochodzą z uszczelnienia luki vatowskiej.
A ty pierd.... tu o jakimś PIT.

HardRockCaffe666, to żeby nie pierdo...ić to ja postaram się tak łopatologicznie bazując na tym co w swoich raportach publikuje Ministerstwo Finansów. Będę cytował raport ministerstwa bo wyników nie znam na pamięć, wyliczenia zrobię za Ciebie co byś ich nie musiał robić.

"Luka w podatku VAT w 2018 r. spadła o 2,9 pkt proc. do 12,5 proc. i wynosiła ok. 25 mld zł. Tak wynika ze wstępnych szacunków Ministerstwa Finansów"
podstawiając liczby to jest wzrost z VAT-u o ok 5,5-5,7 miliarda złotych więcej niż rok wcześniej (i to jest dobre że VAT jest ściągany i eliminowana jest szara strefa) , wg wyliczeń Ministerstwa w okresie 2016-2018 jest to coś ponad 20 miliardów złotych. W tym roku zakładane wpływy z tzw. luki będą mniejsze, bo logicznie skoro jest mniejsza to coraz miej będzie z niej dodatkowych dochodów.

Czyli mamy przez 2 lata 20 miliardów złotych środków które wypłynęły z uszczuplenia luki podatkowej.
"Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomniało, że na program 500 plus przeznaczono w nim 24 mld 479 mln zł.", w roku 2019 szacowany koszt to już jest 40 miliardów.
I teraz odpowiedz mi HardRockCaffe666, jakim cudem
HardRockCaffe666 pisze:pieniądze na pokrycie wydatków związanych z programami prospołecznymi w całości pochodzą z uszczelnienia luki vatowskiej.
jeśli przez 2 lata suma wypływu z uszczelnienia luki to 20-21 miliardów złotych łącznie a koszt samego programu 500+ w tym samym okresie to wg danych Ministrstwa 64,77 miliarda złotych (2016- 17,1 mld, 2017- 23,17 mld, 2018- 24,5 mld żeby już być bardz dokładnym)

Problem z wyborcami jest taki że wierzą we wszysko co im się powie w telewizji, a nikt nie zada sobie trudu żeby to sprawdzić nawet na oficjalnych stronach Ministrstwa, programu Rodzina 500+ itp.

I potem tacy ludzie którzy słuchają tego co w im powiedzą w telewizji jak świnia grzmotu wierzą i są święcie przekonani że 17+23+24=21

już pomijam to że to jest tylko jeden program, a sam twierdzisz ze z luki Vatowskiej są finansowane też inne programy. Niestety ale taki przekaz że "państwo zabiera bogatym oligarchom to co się państwu należy i dzięki temu jest dla Was, trafia do biednych i tych którym jak się da te 500 złotych to nawet nie zapytają skad to jest, jakby kradli i dawali też by nikt się nie wkurzał tak długo jakby te 500 dostawał.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości