Ruszamy w Polskę !!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Re: Ruszamy w Polskę !!!
05 wrz 2018, 02:23

Dziadzie ja nawet postu nie napisalem zadnego przez 2 lata, dopoki sie tu nie pojawiles, takze jestem nawet glupszy niz myslisz:P

www.ShowUp.blog
Awatar użytkownika
maq
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 40 razy
Podziękowano mu: 49 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:

05 wrz 2018, 08:08

maq pisze:Dziadzie ja nawet postu nie napisalem zadnego przez 2 lata, dopoki sie tu nie pojawiles, takze jestem nawet glupszy niz myslisz:P

No i chuj mnie to interesuję czy tu pisałeś czy nie.
Wiem za to czemu teraz się tu uaktywniłeś.
Bo masz tu swoich ziomali,innych idiotów i stałeś się chyba bardziej wyszczekany i odważny.
No tak maq coś głupkowatego tylko napisze i zaraz pokazuje się tu inny debil który lajkuje twoje posty.
Jeszcze trochę i wylądujesz na samej górz listy idiotów.
A widząc po ekspresowej ilości postów które tu umieszczasz nie będzie to długo trwało
Jeszce jedno ci napisze.Ciesze się że mną gardzisz bo to znaczy że czymś się różnimy.
No tak kretyni najlepiej czuja się w towarzystwie innych kretynów stąd twoja pogarda dla mojej osoby.
Czekam na twoje kolejne mało wartościowe posty w tym temacie.
Bo ty chłopie to nic mądrego nie potrafisz tu napisać i to jest twój problem.
Nie no zawsze możesz tu wkleić zdjęcie twojego wysypiska śmieci bo pewno twoim zdaniem to jest miejsce które warto odwiedzić.
Ale jedyne co z tego dobrego tu wynika to ze nabijasz mi liczbę odwiedzin tej strony.
Bo zawsze przyjdzie tu ktoś żeby zobaczyć co ten ''inteligent'' znowu napisał a przy okazji przeczytają moje bardziej wartościowe posty.
To tyle w tym temacie. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 32 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Twoja ulubienica z SU: ................
Nick na ShowUp.tv: hardrockcaffe666

10 wrz 2018, 10:04

Tym razem postanowiłem wam tu przybliżyć jedno z ciekawszych miejsc które znajdują się po wschodniej stronie naszego pięknego kraju.
I po raz kolejny umieszczę tu kilka fotek wziętych prosto z netu.
Wiem że pewnym idiotom to nie pasuje ale nie umieszczam tu własnych fotek z tego tylko powodu że znajdują się na nich moi znajomi a nie zamierzam ich tu wam pokazywać.
No taka ale kretyni i tak pewno tego nie zrozumieją i będą przypierdalać się do czego tylko można.
ŻENADA :!: :!: :!: :!:
I całej linii Mołotowa niestety nie poznałem z prostego i chyba oczywistego powodu.
Musiał bym na to poświęcić chyba ze 2 tygodnie żeby tak w każde miejsce tam zaglądnąć.
Ale swoje widziałem i miło wspominam tamte chwile spędzone w gronie najbliższych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu strona w necie dla tych których zainteresowało to miejsce....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Linia_Mo%C5%82otowa
:bye: :bye: :bye: :bye:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

10 wrz 2018, 12:53

To tyle w tym temacie. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
maq
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 40 razy
Podziękowano mu: 49 razy
Nick na ShowUp.tv:

16 wrz 2018, 20:49

Tym razem ponieważ jestem z Krakowa to chciałem wam przybliżyć to co jest ciekawego w moim mieście a konkretnie w jego okolicach.
Chodzi mi tu o liczne i bardzo interesujące z militarnego punktu widzenia austriackie fortyfikacje które to składają się na TWIERDZE KRAKÓW.
Składa się na nią kilkadziesiąt różnego rodzaju fortyfikacji o różnym przeznaczeniu.
Do większości można spokojne się dostać choć kilka jest niedostępnych dla zwiedzających bo znajdują się w nich jednostki wojskowe bądź to straż pożarna.
Jest tez jeden przerobiony i to całkiem udanie na hotel (fort Krzesławice) bądź stadnie koni.
Co do ich formy to niektóre są w lepszym stanie inne zachowały się w gorszym bądź nawet i znikomym fragmencie (fort Krowodrza)
Na terenie Krakowa znajduje się także muzeum poświęcone tej tematyce.
Większość tych fortyfikacji swego czasu zwiedziłem podczas moich licznych rowerowych wędrówek.
Spokojnie tez w ich obrębie można rozpalić ognisko i wypić sobie kilka piwek bądź coś przekąsić prosto z ogniska.
A tu kilka co ciekawszych obiektów twierdzy Kraków.......
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tu mapka.. jest co zwiedzać........
Obrazek
A tu strona dla wszystkich którzy są zainteresowani ta ciekawą tematyką.....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_Krak%C3%B3w
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

23 wrz 2018, 20:35

Tym razem chce wam tu przedstawić niezwykłe miejsce w Polsce :!:
To mala kapliczka wyłożona aż po sam sufit ludzkimi kośćmi :shock2:
Widok iście nieziemski :!:
Były to kości ofiar wojen na ziemi kłodzkiej, prawdopodobnie z czasów wojny trzydziestoletniej, prusko-austriackiej i szerzących się po niej epidemiach cholery w XVII i XVIII w. oraz z wojny siedmioletniej (1756–1763)
Specyficzny klimat tego miejsca skłania chyba każdego kto tam wejdzie do refleksji nad ulotnością ludzkiego życia i że po nas zostanie tylko marna kupka kości.
Byłem tam, widziałem to wszystko na własne oczy.
A tu kilka fotek......
Obrazek
Obrazek
A tu strona o tym miejscu.....
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaplica_C ... wie-Zdroju

Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

24 wrz 2018, 21:44

25 wrz 2018, 04:41

Hard powinieneś mieć zakaz pisania o bunkrach do momentu, kiedy wrzucisz choć jedną SWOJĄ fotkę bunkra. Bo nikt ci nigdy nie uwierzy że ruszyłeś gdziekolwiek dupsko sprzed komputera
"Hard potrafi zbałamucić kobietę, on ma ten swój zwierzęcy magnetyzm... szkoda tylko, że tym zwierzęciem jest Bocian"
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 322 razy
Podziękowano mu: 116 razy
Twoja ulubienica z SU: Kiniuś :-*
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: Arial_Heartame

30 wrz 2018, 19:21

Obrazek
Tak, tak tym razem zabiorę was w pewne upiorne miejsce o którym pewno każdy z was słyszał.
No tak ale to żeście o nim tylko słyszeli to jedno.
Bo nie ma jak na własne oczy z bliska zobaczyć to miejsce.
W swoim życiu byłem tam 2 razy.
Raz jeszcze w liceum a 2 raz jakieś 10 lat temu.
I jedyne co mi po obejrzeniu tego przerażającego miejsca przychodziło ciągle do głowy to jak LUDZIE LUDZIOM MOGLI ZGOTOWAĆ TAKIE PIEKŁO NA ZIEMI.
To smutne że naród który uważał się za lepszy niż inne mógł się posunąć do czegoś takiego w imię realizacji swoich chorych ideologi.
Z tego też wynika że szaleńczy fanatyzm nie jest niczym dobrym.
I dziwie się że w Polsce są grupki młodzieży którym odpowiada ideologia faszystowska i to co ona niesie za sobą.
A tu kilka fotek......
Obrazek
Jacyż oni są na tych fotkach uśmiechnięci.
Chyba zapominali czym się tak na prawdę za drutami obozowymi zajmowali :shock2: :shock2:
Obrazek
Obrazek
A tu strona o tym miejscu.....
http://www.auschwitz.org/
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

01 paź 2018, 05:53

Hard ale po co wklejasz zdjęcia baraków w Brzezince skoro ich tam nie ma?
Jeżeli tam byłeś to powinieneś to wiedzieć.
"Ale to miłe z strony Niemców że byli na pogrzebie marszałka.
Pewno nie bez znaczenia był tu fakt że pokonał on bolszewików w 1920 roku." - Hardrockcaffe696 wybitny znawca historii i dziejów XX wieku o obecności nazistowskiej delegacji pod przywództwem Adolfa Hitler na pogrzebie Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Podziękował: 3 razy
Podziękowano mu: 39 razy
Nick na ShowUp.tv:

01 paź 2018, 09:56

jakim pisze:Hard ale po co wklejasz zdjęcia baraków w Brzezince skoro ich tam nie ma?

Widzę że ty na siłę tylko szukasz żeby do czegokolwiek się dopierdolić :!:
Ale tam gdzie byłem są wiec się łaskawie tak odpie......
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

01 paź 2018, 11:31

hardrockcaffe696 pisze:
jakim pisze:Hard ale po co wklejasz zdjęcia baraków w Brzezince skoro ich tam nie ma?

Widzę że ty na siłę tylko szukasz żeby do czegokolwiek się dopierdolić :!:
Ale tam gdzie byłem są wiec się łaskawie tak odpie......

Hard, poniżej masz mapkę Brzezinki i obiektów które mogłeś tam zawsze zobaczyć (o ile nie chodziłeś do liceum w latach 50).
Większość baraków została rozebrana przez ówczesny rząd w ramach odbudowy kraju po wojnie, cześć przez miejscowa ludność, cześć się rozpadła ze starości.

Obrazek

Zdjecie pogladowe:
Obrazek

Po kolei:
1. Brama glowna.
Obrazek

2. Barak dziecięcy.
Obrazek

3. Pomnik, obok po lewej i prawej stronie ruiny krematoriów oraz komór gazowych.
Obrazek

Tu zdjęcie zdaje sie komory nr 3. Komory zostały wysadzone w powietrze przez wycofujące się oddziały strażnicze SS.
Obrazek

4. Barak mieszkalny.
Obrazek

5. Baraki do przechowywania mienia zagrabionego więźniom. O ile dobrze pamiętam potocznie nazywany Kanada. Zostały tylko fundamenty oraz mała ekspozycja za szyba. Większość mienia została zagrabiona przez żołnierzy ZSRR. Nie mogłem znaleźć zdjęcia.

6. Łaźnia w które dezynfekowano (tzw. Sauna) (czytaj ograbiano z mienia i godności) nowo przybyłych więźniów. Dostępna do zwiedzania przy tzw. zwiedzaniu studyjnym. Mogłeś jej nie widzieć bo otwarta jest dosyć niedawno.
Obrazek

No i 7. Rampa z wagonikiem, miejsce chyba najbardziej wymowne.
Obrazek
Tutaj akurat zdjęcie bez wagonika, najprawdopodobniej był w renowacji.
To co opisałem jest dostępne przy zwiedzaniu tzw. normalnym przy zwiedzaniu tzw. studyjnym 2x po 4h miedzy innymi zwiedza sie tzw. Biały oraz Czerwony Domek (wyguglaj sobie) oraz doły spaleniskowe usytuowane w lesie.

Teraz Hard rada, jak zaczniesz z kimś spor, to bądź gotowy na to ze ten ktoś porostu mieszka niedaleko miejsca które starasz się opisać.
I nie tam, nigdy nie było takiej ilości baraków udostępnionej do zwiedzania. Wkleiłeś jakieś archiwalne zdjęcia z czasów wojny tylko nie wiem na co. Do dziś zachowało się bardzo niewiele baraków glownie murowanych w których nie mieszkali więźniowie.
Poza tym pomieszałeś zdjęcia obozu Auschwitz I z Auschwitz II.
Brama i zdjęcie pieca pochodzi z obozu Auschwitz I.Sam piec nie pochodzi z Auschwitz. Jest to eksponat przywieziony z innego obozu (jeśli tam byleś jest to napisane jak byk przy opisie eksponatu).
W obozie Auschwitz I faktycznie znajdują się baraki ale są to baraki murowane w większości służące za kwatery mieszkalne szeregowym członkom garnizonu wartowniczego SS, znajdowały się tam również lazaret (ten w którym swoje eksperymenty prowadził doktor Mengele) słynny blok 11 przy którym znajduje się ściana śmierci (tam tez znajduje się cela o. Kolbe) i parę innych obiektów. Dzisiaj są one w większości wykorzystywane jako biura dla pracowników muzeum oraz jako pomieszczenia do tzw. wystawy głównej, znajdują się tam tez wystawy narodowe.
Wiec albo ewidentnie ci się pojabaly obiekty albo rzucasz ściemą az piszczy.
Aha, jeszcze jedno, jak coś robisz to rób to z laski swojej rzetelnie a nie po łebkach.
Pewno nie bez znaczenia był tu fakt że pokonał on bolszewików w 1920 roku." - Hardrockcaffe696 wybitny znawca historii i dziejów XX wieku o obecności nazistowskiej delegacji pod przywództwem Adolfa Hitler na pogrzebie Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

01 paź 2018, 12:09

Może i faktycznie pomyliły mi się i miejsca i trochę daty ale baraki tam kiedyś były i to chyba jest w tym najistotniejsze.
A czy są teraz to nie jest takie chyba istotne.
Ale widzę chłopie że tobie to już wszystko tu przeszkadza.
Ale i tak dziękuje ci za te post bo jest on w temacie :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

01 paź 2018, 12:16

hardrockcaffe696 pisze:Może i faktycznie pomyliły mi się i miejsca i trochę daty ale baraki tam kiedyś były i to chyba jest w tym najistotniejsze.
A czy są teraz to nie jest takie chyba istotne.
Ale widzę chłopie że tobie to już wszystko tu przeszkadza.
Ale i tak dziękuje ci za te post bo jest on w temacie :!: :!: :!: :!:

Jak opisujesz jakieś które odwiedziłeś to opisujesz je w stanie obecnym.
A co do zwiedzania Oświęcimia i Brzezinki to moim zdaniem zwiedzenie tylko jednego obozu (czyli Oświęcimia) nie daje pełnego obrazu.
Jak się stoi na wieżyczce (dostępna z przewodnikiem) bramy głównej to dopiero widać ogrom i skale tej zbrodni.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

01 paź 2018, 12:38

Wszystko pieknie ladnie. Tylko tak sie zastanawiam czy portal poswiecony przede wszystkim cyckom, cipkom i generalnie jakiejs tam erotyce to najlepsze miejsce zeby tu pisac o Auschwitz, wojnach, bunkrach itp.
Moim bardzo skromnym zdaniem Hardzik jesli juz nie mozesz sie powstrzymac od zabierania nas w swoje podroze po Polsce to moze wstawiaj jakies mniej drastyczne miejsca. Wszystkie hotele spa w ktorych byles byly by bardziej na miejscu. ewentualnie jakies miejsca gdzie chcialbys Koliberka zabrac na romantyczna randke.

PS. Pisze to do Harda bo jakim tylko wyjasnial dziada.
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 203 razy
Podziękowano mu: 295 razy
Twoja ulubienica z SU: jakaś chuda z małym cycem
Nick na ShowUp.tv: man-dag

01 paź 2018, 12:47

hardrockcaffe696 pisze:I dziwie się że w Polsce są grupki młodzieży którym odpowiada ideologia faszystowska i to co ona niesie za sobą.

I jeszcze jedno.
Na przyszłość polecam porównać sobie takie pojęcia jak faszyzm i narodowy socjalizm (czyli nazizm).
Bo pisząc takie bzdury ubliżasz np. Piłsudskiemu i sporej części polityków tzw. dwudziestolecia międzywojennego.

PS. Faszyzm nie jest ideologia. Faszyzm jest doktryna polityczna.
Awatar użytkownika
jakim
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

01 paź 2018, 12:56

Awatar użytkownika
e-Laski.pl
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 52 razy
Podziękowano mu: 42 razy
Twoja ulubienica z SU: Maddie
Nick na ShowUp.tv: Laski ShowUp

01 paź 2018, 14:18

jakim pisze:
hardrockcaffe696 pisze:I dziwie się że w Polsce są grupki młodzieży którym odpowiada ideologia faszystowska i to co ona niesie za sobą.

I jeszcze jedno.
Na przyszłość polecam porównać sobie takie pojęcia jak faszyzm i narodowy socjalizm (czyli nazizm).
Bo pisząc takie bzdury ubliżasz np. Piłsudskiemu i sporej części polityków tzw. dwudziestolecia międzywojennego.

PS. Faszyzm nie jest ideologia. Faszyzm jest doktryna polityczna.

Obrazek
Znalazł się fachowiec znawca historii :laugh3:
Nie tylko ja takiego nazewnictwa używam wiec może skończ się już tak tu wymądrzać.
A tu arykuł dla ciebie ty historyku...
https://www.bryk.pl/wypracowania/histor ... zyzmu.html
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

01 paź 2018, 14:34

komin pisze:Wszystko pieknie ladnie. Tylko tak sie zastanawiam czy portal poswiecony przede wszystkim cyckom, cipkom i generalnie jakiejs tam erotyce to najlepsze miejsce zeby tu pisac o Auschwitz, wojnach, bunkrach itp.
Moim bardzo skromnym zdaniem Hardzik jesli juz nie mozesz sie powstrzymac od zabierania nas w swoje podroze po Polsce to moze wstawiaj jakies mniej drastyczne miejsca. Wszystkie hotele spa w ktorych byles byly by bardziej na miejscu. ewentualnie jakies miejsca gdzie chcialbys Koliberka zabrac na romantyczna randke.

PS. Pisze to do Harda bo jakim tylko wyjasnial dziada.

Widzę konimku że strasznie drażni cie tu mój temat.
Może tylko dla tego że to ja jestem tylko jego autorem i jest on o wiele bardziej wartościowy niż masa innych.
Nie odpowiada ci on to po prostu tu nie zaglągdaj i nie umieszczaj swoich durnowatych propozycji.
Jak tak ciebie strasznie pasjonuje już tematyka hotelowa i spa to załóż swój temat i tam będziesz mógł oprowadzać swoich kolegów.
Umieszczać będziesz fotki pustych pokoi,cenniki,jakiego koloru są ręczniczki i jakiego zapachu są mydełka w toaletach.
Dla mnie to jest mało ciekawe i interesujące ale widzę że chyba ciebie to jara :laughingnew:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

01 paź 2018, 16:26

To, że jakiś przygłup na bryk.pl napisał również coś błędnie nie oznacza, że jest to pisane poprawnie - faszyzm to doktryna polityczna, nazizm to ideologia. Różnica tak w skrócie jest taka, ze na doktrynie politycznej opierasz swoje poglądy polityczne a na ideologii - życiowe. Czyli można np. być katolikiem w polityce i katolikiem w życiu (bo to zarówno doktryna polityczna jak i ideologia - a także ruch socjalny, trend w modzie, sposób zarobkowania i wiele innych), w typowej analogii komunizm jest ideologią ale już socjalizm jest połączeniem ideologii i doktryny politycznej.

@Jakim - świetna robota, chyba najlepszy post w tym temacie chyba, od razu widać że pisze to ktoś kto się zna na rzeczy a nie ktoś kto "zwiedza" za pomocą wikipedia.org i Google Maps

www.ShowUp.blog
"Hard potrafi zbałamucić kobietę, on ma ten swój zwierzęcy magnetyzm... szkoda tylko, że tym zwierzęciem jest Bocian"
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 322 razy
Podziękowano mu: 116 razy
Twoja ulubienica z SU: Kiniuś :-*
Nick na ShowUp.tv: Arial_Heartame

PoprzedniaNastępna

Wróć do Off topic

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość