"Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego, co sądzicie?

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv


Dzień dobry
Wczoraj odbyła się premiera nowego dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Opowiada on historię ofiar księży kościoła katolickiego, tym jak władze kościoła reagowały na zeznania, i w jaki sposób księża przez lata unikali odpowiedzialności za gwałty i molestowanie dzieci.

Jest tam wiele nagrań z ukrytej kamery, pokazujące jak księża przyznają się do molestowania, są także zeznania ofiar.

https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4

Polecam
Idźcie w pokoju Chrystusa, albo w jego korytarzu. :hi:
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




Obejrzałem sobie z nudów. Ogólnie nic nowego w temacie ten film nie wniósł, a tylko zebrał do kupy to co już było wiadome i pokazał że te kurwy w czarnych sukienkach nie dość, że mają wyjebane na polskie prawodawstwo to jeszcze nawet bardziej mają wyjebane na przykazy od swojego szefa, którym jest Franciszek.

Jeden z wymienionych zdechł. Dobrze, że zdechł. Mam nadzieję, że było to efektem kręcenia filmu. Czekam na kolejnych xd
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Dla kogoś zainteresowanego nic nie wniósł, ale dla przeciętnego Sebka czy Karynki która zobaczy to w necie i w końcu pozna fakty, to zmienia już bardzo dużo. Jakby taki dokument pojawiał się co 2-3 lata, to w dekadę możemy usunąć z przestrzeni publicznej kler.
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




AnalTerrorist69 pisze: dla przeciętnego Sebka czy Karynki która zobaczy to w necie i w końcu pozna fakty, to zmienia już bardzo dużo

No nie wiem... przyjdzie taki nasz kolega Hard i powie ze ten film to nieuzasadniony "atak na kosciol"... bo tak mowili w TVP.
AnalTerrorist69 pisze:Jakby taki dokument pojawiał się co 2-3 lata, to w dekadę możemy usunąć z przestrzeni publicznej kler

Nie widze potrzeby usuwania kleru... niech sobie beda, jest jakas, spora czesc ludzi na tym swiecie ktorym ksiadz jest do czegos potrzebny. Niech sobie go maja. Tylko niech sie zajmuja tym czym z zalozenia powinni sie zajmowac a nie tym czym sie zajmuja od tysiacleci czyli de facto biznesem. Jestem mocno za wprowadzeniem niemieckiego modelu finansowania kosciola.
Btw. tak jak Sadik napisal... film Sekielskiego niezbyt mna wstrzasnal bo to cos o czym wiemy od dawna. Wstrzasa mna natomiast odpowiedz episkopatu na ten film... wysilili sie na cala kurwa minute :shock:

Oczywiscie "jest im przykro".... ale najbardziej wstrzasa mna ze oni chca "pomagac ofiarom" WTF???? skad wogole kurwa pomysł ze ofiary chcą aby pomagali im ich oprawcy???
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin




Nie widze potrzeby usuwania kleru... niech sobie beda, jest jakas, spora czesc ludzi na tym swiecie ktorym ksiadz jest do czegos potrzebny.

Ten czy inny bóg, to dla nich bez różnicy, a jest wiele różnych zorganizowanych form religijności którymi mogliby katolickość zastąpić i jeszcze na tym dobrze wyjdą. Nie odbieram nikomu prawa wiary, czy organizowania się w grupy religijne. Jednak to co przez wieki robił kościół jednoznacznie powinno go stawiać na równi z innymi zbrodniczymi reżimami jak 3 rzesza czy związek radziecki.

A reakcja episkopatu też mnie szokuje. Pierwszy raz nie zwalili winę na LGBT czy ateistów. Co ciekawe o jakim wstrząśnięciu on mówi, skoro w filmie było pokazane nawet pismo od jednego z biskupów, który na wieść o pedofilskich zapędach jednego z księży, przyznał że sprawa od dawna jest znana, a ten zostanie tylko przeniesiony na inną parafię i pogrożono mu palcem by już nie gwałcił.

Mam nadzieję że u nas tak samo jak chociażby ostatnio w Australii księża zostaną postawieni przed sąd za ukrywanie pedofilii.
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




Broń boże nie chcę tutaj nikogo bronic ale radze wszytkim przeczytać ten krótki artykuł.....
https://www.gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




HardRockCaffe666 pisze:Broń boże nie chcę tutaj nikogo bronic ale radze wszytkim przeczytać ten krótki artykuł.....
https://www.gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni

Właśnie po to jest sąd, żeby ścigać sprawców i oczyszczać fałszywie oskarżonych. Niestety, odkąd kler sam jak ognia boi się drogi sądowej, boi się spraw, odtąd ludzie wolą samosądy, bo dają im chociaż nadzieję na sprawiedliwość.

No i obejrzyj dokument, to nie jakieś opowieści znajomych znajomych, tylko same ofiary opowiadają o tym co się działo. Są nagrania z ukrytych kamer, gdzie ofiary rozmawiają ze swoimi oprawcami i oni mówią otwarcie o tym co robili. Najsmutniejsze jest to, że ci księża traktują to tak, jakby co najwyżej komuś ukradli drugie śniadanie w szkole, a nie molestowali i gwałcili dzieci wielokrotnie, niszcząc im tym samym psychiki.

Dlatego to właśnie kościół sam sobie ukręcił ten sznur, i przez własną głupotę w Polsce skończy tak samo jak w Irlandii czy ostatnio w Australii. Gdyby ci ludzie faktycznie wierzyli w sprawiedliwość i sądy, to każde podejrzenie o molestowanie dzieci sami kierowaliby do sądu, a osoby winne usuwaliby ze stanu kapłańskiego. Niestety, robiono odwrotnie. W filmie jest nawet list z odpowiedzią od władz kościoła, na zawiadomienie że jeden z pracowników tej watykańskiej korporacji lubi dzieci, władze za karę wysyłają go do innej parafii. Kurwa, paranoja. Ten twór powinien zdechnąć właśnie za takie zachowanie.

A że jakiś ksiądz dostał zawału za fałszywe podejrzenia o pedofilię, no cóż. Taki sobie zawód wybrał i taki kolegów, gdyby był faktycznie uczciwy to zwalczałby proceder tuszowania gwałtów na dzieci. A jeśli siedział po cichu wiedząc o takich przypadkach, to nie jest on niewinny.

ps. przeczytałem ten artykuł, ależ mnie on wkurwił:
Po tym, jak na jaw wyszły przypadki seksualnych nadużyć wobec dzieci przez księży, Kościół przeszyła paląca rana. To był cios. Wielu księży przyznało się do haniebnych czynów, papież przepraszał i cierpiał z ofiarami, świadomy, że wyrządzonych krzywd nie da się odwrócić.


Czyli kurwa wg katolandu wielokrotne gwałty, zniszczone psychiki, brak zaufania do ludzi do końca życia, często próby samobójcze ofiar księży, a wg papajaka starczy powiedzieć przepraszam i zmówić razem paciorek? A gdzie odszkodowania, gdzie zadośćuczynienie?

Właśnie dlatego nie mam szacunku do tej firmy.
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




Też gorąco polecam film... fabularny - Confessions of a sinful Nun
punkt widzenia się zmienia zależnie od stanu w kieszeniach
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3587
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:35
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 471 razy
Podziękowano mu: 352 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj




HardRockCaffe666 pisze:Broń boże nie chcę tutaj nikogo bronic ale radze wszytkim przeczytać ten krótki artykuł.....
https://www.gosc.pl/doc/1173272.Falszywie-osadzeni

Nom Hard, przeczytales na katolickim portalu cos takiego:
Przykładowo z blisko 4400 księży oskarżonych o molestowanie nieletnich w USA, 4300 oczyszczono z zarzutów!

i to z wykrzyknikiem na koncu...
Ja czytam na katolickim portalu ten sam artykul i widze to tak:
Z blisko 4400 ksiezy oskarzonych o molestowanie nieletnich wine udalo sie udowodnic niespelna 100, to wszystko dzieki staraniom hierarchow ktorzy robili wszystko aby zatuszowac prawde. Nawet czysta logika podpowiada ze niemal niemozliwym jest aby 98% oskarzonych bylo falszywie.
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin




W Ameryce całe parafie zamykano bo padały pod naporem spraw sądowych które były niemożliwe do wygrania, a ewentualne ugody by kosztowały miliardy dolarów, oczywiście tego się w mediach katolickich nie dowiemy, oni mają swoje statystyki. A ile spraw uciszyli dogadując się albo szantażując ofiary, ile spraw rozwiązało się "samoistnie" gdyż ofiara molestowania popełniła samobójstwo nie informując nikogo o tym co ją spotkało, tego sie nie dowiemy nigdy. Film Sekielskiego może jest ważny ale nie wpłynie chyba znacząco na pozycję KK w Polsce, oni zbyt mocno się okopali w ciemnocie i zabobonie żeby teraz te fundamenty mogły być zburzone przez jeden (no dwa - jeszcze "Kler") filmy, ale na pewno jest to krok w lepszym kierunku ku prawdzie i normalności

Obrazek
Pamiętaj, że jeżeli życie pluje Ci w twarz to znaczy tylko jedno - nie trafiło w dupę więc teraz będziesz ruchany na sucho
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3148
Rejestracja: 08 lis 2015, 08:42
Lokalizacja: Mielec
Podziękował: 1425 razy
Podziękowano mu: 500 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Niania
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: BRAK




Tu sie mylisz panie Rugger, stare pokolenie wymiera, a młode dorasta, dzięki takim filmom, edukacji i świadomości zbrodni tej organizacji, nowe pokolenia stają się coraz mniej podatne na kościelne pierdolenie, a co za tym idzie, za 10-20 lat już nie będzie prawie nikogo, kto gotowy byłby bronić swoją piersią świętości klechów czy wojtyły.
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




AnalTerrorist69 pisze:wojtyły


Od Wojtyły to ty się odpier....
Widzę że w tobie to nawet za grosz szacunku nie ma do takiej wspaniałej osoby.
Typowe pokolenie internetu i Biebera.
ŻENADA :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




HardRockCaffe666 pisze:
AnalTerrorist69 pisze:wojtyły


Od Wojtyły to ty się odpier....
Widzę że w tobie to nawet za grosz szacunku nie ma do takiej wspaniałej osoby.
Typowe pokolenie internetu i Biebera.
ŻENADA :!: :!:


Żenada to było zrobienie świętym Jana Pawła II który zamiatał sprawy pedofilii w kościele świętym!!!

Hard ty może się lepiej już nie wypowiadaj w ogóle, bo żygać się chce czytając jak bronisz bandy zboczeńców.
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 240
Rejestracja: 10 paź 2017, 14:30
Podziękował: 227 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: od_taaki




Hard Jan Paweł II jeśli interpretować prawo kanoniczne dosłownie nigdy nie powinien zostać wyniesiony na ołtarze choćby za sprawa twardej polityki w kwestii stosowania antykoncepcji mechanicznej. Był bardzo przeciwko, wydał nawet o ile dobrze pamietam ( poprawcie mnie nie jestem specjalista od prawa kościelnego) dyspozycje ZAKAZUJĄCE stosowanie tejże antykoncepcji przez wiernych Kościoła. Skazał tym samym dziesiątki tysięcy mieszkańców Afryki na powolna smierć w męczarniach na skutek wirusa HIV.
Nie umniejszam jego zasług jeśli chodzi o staranie dyplomatyczne na rzecz pokoju na świecie czy walkę o prawo do samostanowienia sie narodów.
Dogmaty wiary katolickiej są negocjowane i powinny być dostosowywane do sytuacji jaka panuje w danej chwili na świecie. Nie można sie ich sztywno trzymać.

A co do filmu dawno juz było wiadomo ze afery pedofilskie (i nie tylko! Nie zapominajmy o matkach wychowujących dzieci księży do których ci nie chcą sie przyznać) są zamiatane pod dywan i idzie to z najwyższych kręgów hierarchii kościoła.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:




Obejrzalam i wiedzialam o ich postepach nie od dzis,ale fakt dokument jest dosc wstrzasajacy tym bardziej ze braly w nim udzial maloletnie dzieci.
BRAWO dla Marka i Tomasza
Czekamy na wiecej :)
#jebackosciolidzwony
A kto wierzy z Boga... to pomodli sie nawet w zaciszu domowym(ponoc Wielki jest wszedzie)
Awatar użytkownika
wieczna chcica
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 349
Rejestracja: 24 lut 2016, 11:41
Podziękował: 38 razy
Podziękowano mu: 63 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: suodka
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:




wieczna chcica pisze:#jebackosciolidzwony


Coś mi mówi ten hasztag xd
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




HardRockCaffe666 pisze:
AnalTerrorist69 pisze:wojtyły


Od Wojtyły to ty się odpier....
Widzę że w tobie to nawet za grosz szacunku nie ma do takiej wspaniałej osoby.
Typowe pokolenie internetu i Biebera.
ŻENADA :!: :!:


Gdyby nie ten nick i awatar, to może dałbym się złapać, a tak to trolololo 2/10 :roll:
Awatar użytkownika
AnalTerrorist69
SU-holik
SU-holik
Posty: 67
Rejestracja: 11 maja 2019, 09:41
Podziękował: 69 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Ja sam
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PAJONKbezRONK




HardRockCaffe666 pisze:Od Wojtyły to ty się odpier....
Widzę że w tobie to nawet za grosz szacunku nie ma do takiej wspaniałej osoby.
Typowe pokolenie internetu i Biebera.
ŻENADA


Jeśli stawiasz na równi ludzi pokolenia Internetu i Biebera to ja nie wiem co ty masz na bani xd

Daj sobie spokój, przecież każdy samodzielnie myślący wie, nawet bez obejrzenia tego filmu, że JPII był jednym z głównych, jeśli nie właśnie głównym prowodyrem utajania przestępstw seksualnych popełnianych przez kler. Więc niby za co należy się mu szacunek? Za to, że był Papieżem z Polski? No proszę cię. Chociaż ja mam całkowicie wyjebane na kościół i całą jego otoczkę to i tak mam więcej szacunku do obecnego Papieża bo on przynajmniej przyznaje głośno, że coś jest nie tak w Kościele i stara się jakoś to zwalczać. Z miernym skutkiem jak widać, ale jednak.

Także przestań dziadygo oglądać i czytać tylko propagandowe media i szołap, a spójrz na świat otwartymi oczami a sam zobaczysz że nie jest tak pięknie jak ci to inni indoktrynują.
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 02:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM




Sadistik pisze:JPII był jednym z głównych, jeśli nie właśnie głównym prowodyrem utajania przestępstw seksualnych popełnianych przez kler


Większych głupot to chyba już nie możesz wymyślić.
Sadistik pisze: Więc niby za co należy się mu szacunek

Za sporo rzeczy który i tak pewno twój przyciasnawy rozumek nie pojmie :!:
Ps a poza tym to z kim ja tutaj dyskutuję :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3096
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666




HardRockCaffe666 pisze:Sadistik pisze:
JPII był jednym z głównych, jeśli nie właśnie głównym prowodyrem utajania przestępstw seksualnych popełnianych przez kler


Większych głupot to chyba już nie możesz wymyślić.

Glupot? Ty naprawde Hard nie doczytales... Moze nie nazwalbym go prowodyrem, za to fakt ze doskonale wiedzial o zjawisku i czynnie bral udzial w jego tuszowaniu (chocby przez zaniechanie) to nie jest zadna tajemnica. Absolutnie cenie sobie Wojtyle, ma niewatpliwe zaslugi, powiedzialbym na arenie politycznej. Jako papiez, przywodca KK nalezal do bardzo konserwatywnej frakcji i raczej utrzymywal kosciol w "sredniowieczu".
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Następna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Użytkownicy przeglądający to forum: dissssid i 34 gości