Przydatne dodatki do przeglądarek

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv


Poniżej przedstawiam wam kilka przydatnych rozszerzeń do przeglądarek, które umilają i ułatwiają korzystanie z Internetu.


1. uBlock Origin - to taki bloker reklam identyczny w działaniu jak AdBlock jednak zjadający mniej zasobów komputera. Pozwala pozbyć się wyskakujących okien na stronach, bannerów, reklam. Blokuje również reklamy w filmach na YT. Działają na nim również filtry przygotowane z myślą o AdBlocku, więc jest jego świetną alternatywą. Łatwo można w nim tworzyć także własne filtry. Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na obiekcie, którego chcemy się pozbyć i wybrać z rozwijanego menu opcję "zablokuj element" i następnie "Utwórz".

uBlock dla Chrome
uBlock dla Firefoxa
uBlock dla Opery


2. Ghostery - podobna zasada działania jak uBlock, przy czym pomaga nam również pozbyć się ze stron tak zwanych tropicieli, które śledzą i gromadzą nasze poczynania w Internecie, a później na podstawie zebranych danych dopasowują zawartość reklam do tego co przeglądamy.

[url=https://chrome.google.com/webstore/detail/ghostery-–-privacy-ad-blo/mlomiejdfkolichcflejclcbmpeaniij?hl=pl]Ghostery dla Chrome[/url]
Ghostery dla Firefoxa
Ghostery dla Opery


3. Tampermonkey - dodatek pozwalający na używanie skryptów, dzięki którym możemy zmieniać według swoich potrzeb zawartość jak i wygląd konkretnych stron czy nawet pobierać z nich streamy, filmy czy jakąkolwiek inną zawartość. W Internecie jest masa gotowych i darmowych skryptów do pobrania, co czyni z tego dodatku bardzo użyteczną rzecz. Dostępne na wszystkie popularne przeglądarki, z tym, że do Firefoxa polecany bardziej jest Greasemonkey o identycznym sposobie działania.

Tampermonkey dla Chrome
Tampermonkey dla Firefoxa
Tampermonkey dla Opery
Wspomniany wcześniej Greasemonkey dla Firefoxa


4. Install Chrome Extensions - dodatek pozwalający na instalowanie rozszerzeń z Chrome Web Store (sklepu z dodatkami dla Chrome) na Operze. Obie te przeglądarki działają na tym samym silniku "Chromium", więc niby powinno dane rozszerzenie działać wymiennie bez żadnych dodatkowych pomocy. No niestety tak nie jest i wiele z dodatków z Chrome nie działa na Operze bo są tworzone z myślą tylko o tym pierwszym (między innymi dlatego, że Opera jest, niestety, o wiele mniej popularna wśród użytkowników). I tu z pomocą przychodzi nam ICE.

Install Chrome Extensions


5. Video Downloader Professional - dodatek dzięki któremu możemy pobierać filmy z niemal dowolnej strony w Internecie. Wystarczy tylko na danej stronie włączyć film i zaraz na ikonie dodatku pojawi się zielony znaczek oznaczający, że wykrył film. Dalej klikamy na dodatek i następnie "Download". Prościej się nie da. Działa na Chrome i Operze.

VDP dla Chrome


6. Multiple File Downloader - całkiem dobre narzędzie do pobierania plików ze stron, z tym że działa na niewielu stronach tak naprawdę. A nawet na tych kilku czasem sprawia problemy. Co to za strony to już dojdźcie sami. Znalazłem go tylko na Firefoxa.

MFD dla Firefoxa


7. Nimbus Screenshot - dość rozbudowane narzędzie do robienia screenów i nagrywania tego co robimy na ekranie oraz edycji jeszcze przed zapisaniem pliku.

Nimbus dla Chrome
Nimbus dla Firefoxa
Nimbus dla Opery


Wpisujcie również swoje dodatki, których używacie, a nuż ktoś ma coś przydatnego i ktoś inny z tego również skorzysta. Zapraszam do komentowania xd
Mówią o mnie na mieście, że ponoć to spoko typ, dużo pije, ale spoko typ.

Jak pobierać streamy z CB
Awatar użytkownika
Sadistik
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1317
Rejestracja: 23 gru 2015, 03:45
Podziękował: 63 razy
Podziękowano mu: 78 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM
Dark Reader - ciemne skórki na wszystkie strony! Pisałem o tym tutaj: https://showsu.org/viewtopic.php?f=20&t=5914&p=110507#p110507

Open Multiple URLs - otwieranie wielu linków na raz (jak ktoś wyśle Wam wiele, to zamiast kopiować pojedynczo wrzucacie cały tekst, dajecie wycinanie URLi i otwieracie).
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/open-multiple-urls/oifijhaokejakekmnjmphonojcfkpbbh?hl=de
Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/open-multiple-urls/

Duplicate Tabs Closer - zamykanie kart z tym samym adresem URL.
Chrome: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/duplicate-tabs-closer/
Firefox: https://chrome.google.com/webstore/detail/duplicate-tabs-closer/gnmdbogfankgjepgglmmfmbnimcmcjle

APNG - Obsługa animowanych PNG
Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/apng/ehkepjiconegkhpodgoaeamnpckdbblp (chrome tego nie ma)

Enhanced Steam - dużo nowych funkcji na podstronach platformy Steam
http://www.enhancedsteam.com/
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1407
Rejestracja: 04 mar 2017, 12:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 66 razy
Podziękowano mu: 90 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Irina
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: różne, jest ich kilkaWróć do Off topicKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości