Płynność wypłat z SU

Dział poświęcony specjalnie dla żetonów i wypłat.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:17


ruger44 pisze:Jakby komuś zależało na uspokojeniu to by po prostu realizowali wypłaty, z opóźnieniem, ręcznie ale realizowali, jak się miesiąc komuś nie płaci to żaden komunikat nie uspokoi pustego portfela. A najbardziej zaniepokoiło laski (tzn te myślące, nie pustostany) po 11tym własnie to, że w komunikacie nie ma już daty co wyraźnie sugeruje, że planowane są dalsze opóźnienia.

Ja nikogo nie straszę - każdy kto ma mózg i go używa widzi, że jest robiony wałek (najbardziej bije po oczach to, że KUPOWAĆ żetony można i ta część portalu działa nienagannie i bez opóźnień, problemy są tylko z wypłatą - czemu? Gdyby serio był jakiś problem z obsługą to nie działałyby obie te gałęzie a nie tylko jedna

Dokładnie 3 lata temu było identyczna sytuacja...więc już nie mieszaj...ok?
Awatar użytkownika
KaFka
SU-holik
SU-holik
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2017, 15:24
Podziękował: 27 razy
Podziękowano mu: 37 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:19


Teoretycznie sami w wiadomościach piszą :Na pewno w tym tygodniu ruszą wypłaty. Więc mam nadzieję,że trzymają się swojego na pewno :) A jak nie, to niech ręcznie wklepuja te przelewy :D byłby jakis postęp jakby w końcu odblokowali te panel wypłat, co i tak nie daje gwarancji że przelew dotrze jeszcze przed świętami. Mam nadzieję jednak, że jak kto mnie o czymś zapewnia to tak właśnie zrobi, ale no wszystko się okaże.
Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 351
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:28
Podziękował: 70 razy
Podziękowano mu: 141 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: xd
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:19


opóźnienia myślę że będą conajmniej do majówki, oni są w takiej pozycji że im się może po prostu nie chcieć robić wypłat ręcznie, bardzo możliwe tak jak pisał bomba że poza implementacją nowego systemu wypłat chodzi o uniknięcie podwójnego opodatkowania, to może potrwać, dni wolne jakie teraz mamy przed sobą, też nie wpłyną na szybkość przelewów. Jeśli by natomiast chcieli zmienić podmiot i przenieść zasoby SU na inną założoną spółkę córkę, to wszystkie te zapisy, przeniesienie kont bankowych, umowy między bankiem w Polsce a tym zarejestrowanym w miejscu spółki też trwają. Komunikatu nie wydadzą, bo w takich sytuacjach nie wypuszcza się takich informacji. Nie napiszą "dzień dobry, przenosimy zasoby, (zmieniamy operatora, nie możemy zainstalować systemu itp ) i nie wiemy kiedy puścimy przelewy. Firma jest zarejestrowana w Buffalo, jako firma virtualna, to też nie usprawnia weryfikacji, ani nie podnosi wiarygodności dla banków. Pomijam to że czasem trzeba osobiście się stawić i coś podpisać.

Trzeba cierpliwie czekać, tak jak pisałem oceniam na 15% to ze ktoś zakopuje portal, bardziej prawdopodobne są wg mnie któreś z wcześniejszych opcji (nowy system, zmiana spółki, zmiana banku czy operatora)
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:21


Witam wszystkich. Ja dotychczas tylko czytałam rzeczy dotyczące nowych wstrzymań, bo w sumie nie miałam nic sensownego do dodania. Co do wypłat - nie wierzę, że dzisiaj zostanie uruchomiony panel, Nah.Panowie tutaj bardzo mądrze gadają. Jakby chcieli uspokoi, to by wypłacili. Mi się nie chce nawet klepać codziennie maili do BOKu, bo mi tylko ciśnienie skacze, ale podzielę się z Wami ostatnią odpowiedzią, jaką dostałam od nich. Miejcie na uwadze, że jest ona z 15 kwietnia, czyli z poniedziałku - Witam
Przelewy na pewno ruszą w tym tygodniu
pozdrawiam

--
Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji używając opcji ODPOWIEDZ.
Znacznie przyśpieszy to kontakt.


Inna sprawa, czy im wierzyć, czy nie. :laugh3: Ja tak jakoś niekoniecznie ;) pozostaje czekać i robić gdzie indziej
Awatar użytkownika
PaniElsa
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:41
Podziękował: 6 razy
Podziękowano mu: 4 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: PaniElsa


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:31


ruger44 pisze:est robiony wałek (najbardziej bije po oczach to, że KUPOWAĆ żetony można i ta część portalu działa nienagannie i bez opóźnień, problemy są tylko z wypłatą - czemu?


za bardzo wierzysz w teorie spiskowe :)

W tego typu spółkach (działających w wielu krajach lub mających siedzibę w jednym a działającym i innym) w zdecydowanej większości płatności przechodzą przez konta techniczne, lub przez kilka kont, to nie jest tak że kupując żetony kasa od razu jest na koncie spółki (w tym przypadku w USA) najpierw trafia do polskiego banku, i z tamtąd pewnie na koniec dnia albo co tydzień jest wysyłana na konto właściciela, po wcześniejszym przewalutowaniu, każdy większy (już jak dobrze pamiętam powyżej 4000 euro) wypływ gotówki w walucie z kraju musi być zgłoszony, tak samo jak każdy wpływ (to dlatego też jak wwozisz walutę do kraju typu 3000 dolarów, to musisz ją na lotnisku zgłosić (pomijam że mało kto to robi :). Przelew wychodzący do wypłat, też nie idzie bezpośrednio z konta na które są robione wpłaty, z USA idą pieniądze na to konto polskie i potem są wysyłane do nadających, wszystko to po to aby jak najlepiej wyjść na tym podatkowo. Jeśli jest przenoszona spółka, implementowany nowy system (który kieruje wypłatami z konta w USA na polskie) to nie nie ma to nic wspólnego z kontem na które są dokonywane wpłaty, nadal można je robić. Te pieniądze mogą nawet być trzymane na polskim koncie a przesłane do stanów dopiero jak rozwiążą swoje sprawy. I z tych wszystkich opcji mi bardziej wiarygodna wydaje się ta o systemie do wypłat. Coś gdzieś im tam nie poszło i szukają rozwiązania, wypłaty muszą wyjść od nich, to musi być dokładni zaksięgowane itp, wpłaty realizujesz za pomocą DotPay czy tam przelewów24, firma nie mająca nic wspólnego z SU, dlatego wpłaty możesz bez problemu robić.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:42


PaniElsa pisze:Witam wszystkich. Ja dotychczas tylko czytałam rzeczy dotyczące nowych wstrzymań, bo w sumie nie miałam nic sensownego do dodania. Co do wypłat - nie wierzę, że dzisiaj zostanie uruchomiony panel, Nah.Panowie tutaj bardzo mądrze gadają. Jakby chcieli uspokoi, to by wypłacili. Mi się nie chce nawet klepać codziennie maili do BOKu, bo mi tylko ciśnienie skacze, ale podzielę się z Wami ostatnią odpowiedzią, jaką dostałam od nich. Miejcie na uwadze, że jest ona z 15 kwietnia, czyli z poniedziałku - Witam
Przelewy na pewno ruszą w tym tygodniu
pozdrawiam

--
Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji używając opcji ODPOWIEDZ.
Znacznie przyśpieszy to kontakt.


Inna sprawa, czy im wierzyć, czy nie. :laugh3: Ja tak jakoś niekoniecznie ;) pozostaje czekać i robić gdzie indziej


No właśnie - na mailu piszą, że w W TYM TYGODNIU, a na komunikacie pisze, że w PIERWSZEJ POŁOWIE tygodnia. Więc obstawiam, że bardziej chodzi im teraz o piątek niż dzień dzisiejszy.
Digi


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 07:57


" w pierwszej połowie przyszłego tygodnia " :laugh3: samoczynnie odświeżający się komunikat, zawsze aktualny, zawsze na czasie :sarcastic:
Awatar użytkownika
Tymi
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 327
Rejestracja: 05 lis 2015, 12:14
Lokalizacja: POLSKA
Podziękował: 19 razy
Podziękowano mu: 40 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VS
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:01


Aj, też się skłaniam raczej ku piątkowi, niż dniu dzisiejszemu. Jednak po przeczytaniu postu tomoxxa stwierdzam, że to moga być wyłącznie moje pobożne życzenia. Jak powiedział ktoś wcześniej, i to zapewne nie raz w tym wątku - na SU świat się nie kończy. Wiem, ze czekacie na hajsy - czekam i ja. Także życzę Wam i sobie, by wypłacili, a tymczasem zawijam na inny kurwidołek - slejwiki sie same nie wybatożą! Udanego dnia :)

P.S.: XaXa - twój avek jest w hipnotyzujący i satysfakcjonujący w tym samym czasie :twisted:
Awatar użytkownika
PaniElsa
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:41
Podziękował: 6 razy
Podziękowano mu: 4 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: PaniElsa


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:03


PaniElsa pisze:Aj, też się skłaniam raczej ku piątkowi, niż dniu dzisiejszemu. Jednak po przeczytaniu postu tomoxxa stwierdzam, że to moga być wyłącznie moje pobożne życzenia. Jak powiedział ktoś wcześniej, i to zapewne nie raz w tym wątku - na SU świat się nie kończy. Wiem, ze czekacie na hajsy - czekam i ja. Także życzę Wam i sobie, by wypłacili, a tymczasem zawijam na inny kurwidołek - slejwiki sie same nie wybatożą! Udanego dnia :)

P.S.: XaXa - twój avek jest w hipnotyzujący i satysfakcjonujący w tym samym czasie :twisted:


Dzięki, na jaki portal idziesz?
Digi


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:10


ja siedzę na zagranicznych visitx, xmodels, extasycams, camcontacts i ostatnio chaturbate
Awatar użytkownika
PaniElsa
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:41
Podziękował: 6 razy
Podziękowano mu: 4 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: PaniElsa


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:25


Jeżeli chodzi o ich komunikat to napisali w pierwszej połowie nowego tygodnia więc pierwsza połowa nowego tygodnia jest dzisiaj ! Powinni już dzisiaj włączyć panel wypłat lecz widzę że już ta godzina a oni dalej tego nie robią więc dziś może być lipa ciekawe czy dadzą kolejny komunikat.

łączę się z wami w bólu.
Awatar użytkownika
ELIZABETH2
SU-holik
SU-holik
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 38 razy
Podziękowano mu: 10 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: annpearl
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: ELIZABET


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:27


PaniElsa pisze:ja siedzę na zagranicznych visitx, xmodels, extasycams, camcontacts i ostatnio chaturbate


i właśnie poznałem nowe 4 strony internetowe :) one są bardziej lokalne jak SU czy globalne CB
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:33


o panie tych stron jest a jest - przykłady można mnożyć w nieskończoność. big7, streammate, stripchat, 777, livestrip, flirt4free, bonga .. i tak w nieskończonosć. Ja sie skupiam na tych, które mają społeczności fetyszowe
Awatar użytkownika
PaniElsa
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 32
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:41
Podziękował: 6 razy
Podziękowano mu: 4 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: PaniElsa


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:34


pusheen pisze:Ja nie transmituję, bo nie jestem w stanie. Stan psychiczny i stres odbija się na jakości transmisji. Nie umiem być wyluzowana. Szkoda tylko, że zarobię w tym miesiącu ok. trzy razy mniej, niż zwykle. Oby tylko wypłacili jak najszybciej, bo naprawdę chciałabym już wrócić do "pracy".

Większość dziewczyn odpuściła transmitowanie własnie nie z powodu strajku,czy solidarności,tylko że,każda ma wewnętrzny,indywidualny poziom wkurwienia czy bezsilności.Ile można wyczytywać komunikaty sugerujące,że"nie mamy waszych płaszczy i co nam zrobicie?"
Awatar użytkownika
SokratesNauczycielPlatona
SU-holik
SU-holik
Posty: 153
Rejestracja: 06 kwie 2019, 09:12
Podziękował: 350 razy
Podziękowano mu: 227 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:49


3 lata temu podczas bliźniaczej sytuacji udzielał się w dyskusji @Moderator tego forum, kontaktował się w naszym imieniu z SU i troszkę dodał nam otuchy...
Tym razem go nie widać....i to zaczyna też mnie martwić :(
Awatar użytkownika
KaFka
SU-holik
SU-holik
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2017, 15:24
Podziękował: 27 razy
Podziękowano mu: 37 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:50


ruger44 pisze:Moim zdaniem portal tracił płynność ostatnio więc właściciel postanowił go sprzedać, stąd poprzedni brak wypłat. A teraz, po tych wszystkich betach i zmianach "na lepsze" portal wciąż jest pod kreską więc robią manewr znowu, wystawili go na handel i czekają na kupca a póki nie ma kupca stosują zasadę wpływu kapitału w jedną stronę żeby w razie wu, gdyby nie trafił się kupiec, mieć spadochron finansowy. Nie ma bata na Polaka, Polak jak ma kupować za 168 zł te 1000 żet wiedząc, ze cena nominalna jest 1:10 a nie 1:16,8 to zawsze pójdzie na lewizne, gdyby ta drakońska prowizja wynosiła 20, może maks 30% to by się jeszcze większośc na nią godziła ale nie 68% przebitki, zwłaszcza że portal jest zarejestrowany w jakiejś szopie w USA więc nie płacą podatków czyli mają praktycznie całość prowizji dla siebie.




Ruger prowizja dla 1000 zetow to jest 40,48% ( niecale czterdziesci i pol procenta) ... tyle przeplaca kowalski placac 168 pln za 1000 zetow z ktorych mdoelka dostaje 100 pln...
Awatar użytkownika
bomba122
SU-holik
SU-holik
Posty: 92
Rejestracja: 25 maja 2017, 23:59
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 12 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Relax_Na_Su


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:52


Z całym szacunkiem ale głęboko w dupie mam świąteczne pierożki kiedy kasy wypłacać nie chcą i to już nie jest kwestia która jak jest zabezpieczona ale tego że coś jest zarobione i leży jak u każdej jednej więc pierdololo o świętach spowoduje mega wkurwienie.
Poziom mojego wkurwa wynosi 11/10 ale jedynie co mogę sobie tu napisać. Jeden tu pocieszy i powie że wypłacić wypłacą na 100% tylko jeszcze nie teraz, drugi że o północy portal przestanie istnieć trzeci jebnie litanie na pół strony której czytać już się nie chce także KOCHANIUTKIE łączę się z wami w WKURWIENIU które osiąga dziś poziom maksymalny
Awatar użytkownika
Przyjazna
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 508
Rejestracja: 30 sie 2016, 07:16
Podziękował: 13 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: Wpisz nick
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 08:56


Przyjazna pisze:Z całym szacunkiem ale głęboko w dupie mam świąteczne pierożki kiedy kasy wypłacać nie chcą i to już nie jest kwestia która jak jest zabezpieczona ale tego że coś jest zarobione i leży jak u każdej jednej więc pierdololo o świętach spowoduje mega wkurwienie.
Poziom mojego wkurwa wynosi 11/10 ale jedynie co mogę sobie tu napisać. Jeden tu pocieszy i powie że wypłacić wypłacą na 100% tylko jeszcze nie teraz, drugi że o północy portal przestanie istnieć trzeci jebnie litanie na pół strony której czytać już się nie chce także KOCHANIUTKIE łączę się z wami w WKURWIENIU które osiąga dziś poziom maksymalny

Dokładnie...pewnie i tak bym nie nadawała w okresie przedświątecznym, bo nikt za mnie chałupki nie ogarnie ;) A tak nie dość,że nie zarabiam...to jeszcze nie robię nic prócz czekania na jakąś konkretną i pozytywną odpowiedź tu lub na SU czy mailu.....jednym słowem dooooopa,pipa uj...wrrrrrr :wild:
Awatar użytkownika
KaFka
SU-holik
SU-holik
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2017, 15:24
Podziękował: 27 razy
Podziękowano mu: 37 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 09:03


Transmitujcie dalej to na pewno nie przyśpieszy przelewów, jakby nikt nie transmitował to może by coś dało...
Multikonto BlackBitch30 !!!!!!!
Awatar użytkownika
JanuszeZazdrosne
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2019, 18:43
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: SexyAnetka
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Płynność wypłat z SU
17 kwie 2019, 09:12


bomba122 pisze:
ruger44 pisze:Moim zdaniem portal tracił płynność ostatnio więc właściciel postanowił go sprzedać, stąd poprzedni brak wypłat. A teraz, po tych wszystkich betach i zmianach "na lepsze" portal wciąż jest pod kreską więc robią manewr znowu, wystawili go na handel i czekają na kupca a póki nie ma kupca stosują zasadę wpływu kapitału w jedną stronę żeby w razie wu, gdyby nie trafił się kupiec, mieć spadochron finansowy. Nie ma bata na Polaka, Polak jak ma kupować za 168 zł te 1000 żet wiedząc, ze cena nominalna jest 1:10 a nie 1:16,8 to zawsze pójdzie na lewizne, gdyby ta drakońska prowizja wynosiła 20, może maks 30% to by się jeszcze większośc na nią godziła ale nie 68% przebitki, zwłaszcza że portal jest zarejestrowany w jakiejś szopie w USA więc nie płacą podatków czyli mają praktycznie całość prowizji dla siebie.




Ruger prowizja dla 1000 zetow to jest 40,48% ( niecale czterdziesci i pol procenta) ... tyle przeplaca kowalski placac 168 pln za 1000 zetow z ktorych mdoelka dostaje 100 pln...


to że są w USA, to nie znaczy że nie płacą podatków, tylko tyle że nie są podwójnie opodatkowani, płacą przelewy w USA, podobne prowizje są chyba na CB i innych tego typu stronach.
Uwierz mi Ruger ale nikt jakiegokolwiek biznesu (ten wbrew swojej lokalności, biorąc pod uwagę szacowany obrót nie jest mały) by nie chciał sprzedać, nie robi tego w ten sposób by się zadłużał. Wstrzymane wypłaty są przy sprawdzaniu takiej firmy przed zakupem traktowane jako obciążenia konta. Przejmowanie spółek itp tak nie działa, jedyna opcja negatywna jeśli by była to taka że właściciel, nie robi wypłat i za jakiś czas SU zniknie jak mu wyłączą serwery za niepłacenie rachunków, ale osobiście w to nie bardzo wierzę. Na zakup domeny mającą ranking w granicach 150 najbardziej popularnej strony w Polsce będzie tak dużo chętnych że nie widział by komu sprzedawać. Jakby chciał sprzedać, to ogłoszenia na allegro nie da, a same przygotowanie spółki do sprzedaży i ruchy jakie muszą być w tym celu wykonane, sprawiły by że zgłaszali by się chętni zanim to by jeszcze oficjalnie trafiło na rynek.
Za bardzo wierzysz w spiski, za mało ufasz ekonomii :) a co jak co, ale cyfry to nie kłamią.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Żetony i wypłaty



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości