Prędkość internetu i Wielkość Pakietu Danych

Jak korzystać z portalu? Problemy dotyczące forum? Napisz tutaj co Ci sprawia trudność.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Witam,

Przeprowadzam się na wieś gdzie nie będzie prawodpodobnie światłowodu – zaczynam rozważać oferty tak zwanych ‘internetu pakietowego’ i potrzebuje od Was informacji:

1.Czy ktoś z takiego internetu korzysta? Mam na myśli:
- internet domowy T-mobile,
- internet domowy play,
- internet orange
Jeśli tak, to jaki konkretnie pakiet?
2.Jaki potrzebuje limit danych aby go nie zabrakło – przyjmując że, nadaję 25 godzin tygodniowo?
3.Jaka prędkość pobierania powinna być tego internetu aby się transmisja nie zacinała i była płynna?
4.Jaka powinna być prędkość wysyłania aby transmisja się nie zacinała i była płynna?

Serdczenie dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Awatar użytkownika
aniela.an
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 23
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:34
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


2.Jaki potrzebuje limit danych aby go nie zabrakło – przyjmując że, nadaję 25 godzin tygodniowo?

To zależy od prędkości jakie będziesz mieć. A to, że sobie zmierzysz jest niemiarodajne, bo po używaniu internetu przez X czasu z określoną prędkością urządzenie (np. router) może się przegrzewać i spowalniać albo wyłączać. Do tego warunki atmosferyczne powodujące masakryczne przerwy w dostarczaniu danych - co powoduje te "desynchronizacje" szołapowe.

3.Jaka prędkość pobierania powinna być tego internetu aby się transmisja nie zacinała i była płynna?

Do oglądania liczy się prędkość pobierania (i wystarczy, że będzie 4 Mbps+ dla jednej transmisji [w max. jakości] i bez włączonych innych rzeczy ciągnących neta)
Wysyłania... bardziej się liczy stabilność niż sama prędkość, a na to pytanie samo SU przeca odpowiada... tutaj
<Ups, tak to jest, jak się odpowiada na pytania zanim się cały post przeczyta).

Twoje łącze jest zbyt słabe by rozpocząć transmisję
Aby móc nadawać transmisje video wymagane jest łącze o przepustowości minimum 1 megabita na sekundę, z kolei do komfortowego streamingu w dobrej jakości potrzebne jest ok. 3 megabitów. W obu przypadkach mowa jest o prędkości wysyłania, czyli tzw. "upload". Dostawcy internetu w swoich ofertach bardzo często podają jedynie prędkość ściągania (download), podczas gdy prędkość wysyłania bywa często kilkukrotnie mniejsza. Przed każdą transmisją publiczną na showup.tv wykonywany jest test łącza i na podstawie osiągniętego wyniku dopasowywana jest jakość streamu. W przypadku osiągnięcia wyniku poniżej 1 megabita na sekundę możliwość transmisji video nie jest możliwa z technicznego punktu widzenia. W takim przypadku zalecamy kontakt z dostawcą internetu, lub jego wymianę.


Nie dla internetu z telefonu...
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 11:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Dziękuje za odpowiedź. Wybrałam internet domowy T-Mobile 300GB (router wi-fi)
Limit danych 300 GB
Pobieranie 300 Mb/s
Wysyłanie 50 Mb/s

I teraz wracając do poprzednich pytań:
1.Czy limit danych 300GB będzię wystarczający przyjmując że, nadaję 25 godzin tygodniowo?
3.Czy prędkość pobierania 300 Mb/s tego internetu będzię odpowiednia aby się transmisja nie zacinała i była płynna?
4.Czy prędkość wysyłania 50 Mb/s tego internetu będzie odpowiednia aby transmisja się nie zacinała i była płynna?

Z góry dziękuję za ponowną pomoc.
Awatar użytkownika
aniela.an
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 23
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:34
Podziękował: 1 razy
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


aniela.an pisze:Dziękuje za odpowiedź. Wybrałam internet domowy T-Mobile 300GB (router wi-fi)
Limit danych 300 GB
Pobieranie 300 Mb/s
Wysyłanie 50 Mb/s

I teraz wracając do poprzednich pytań:
1.Czy limit danych 300GB będzię wystarczający przyjmując że, nadaję 25 godzin tygodniowo?
3.Czy prędkość pobierania 300 Mb/s tego internetu będzię odpowiednia aby się transmisja nie zacinała i była płynna?
4.Czy prędkość wysyłania 50 Mb/s tego internetu będzie odpowiednia aby transmisja się nie zacinała i była płynna?

Z góry dziękuję za ponowną pomoc.


Nigdy w życiu nie brałabym internetu z limitem, wykorzystasz te 300 gb i później tak Ci będzie zamulał, że nie odpalisz nic. Ja mam internet domowy T-mobile od 2 lat z prędkością STAŁĄ 65 mb i daje rade, chociaż będę juz z niego rezygnować bo mam kablówkę.
Awatar użytkownika
KoKo21
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 266
Rejestracja: 05 wrz 2016, 00:16
Podziękował: 33 razy
Podziękowano mu: 52 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: KoKo21


aniela.an pisze:1.Czy limit danych 300GB będzię wystarczający przyjmując że, nadaję 25 godzin tygodniowo?
3.Czy prędkość pobierania 300 Mb/s tego internetu będzię odpowiednia aby się transmisja nie zacinała i była płynna?
4.Czy prędkość wysyłania 50 Mb/s tego internetu będzie odpowiednia aby transmisja się nie zacinała i była płynna?

Z góry dziękuję za ponowną pomoc.

Na 3 i 4 jest wyżej odpisane jako tako... pobieranie nie ma wpływu na transmisję, z wyjątkiem oglądania cudzych, drugiej kam i używania go w czasie, bądź dzielenia. Chyba, że planujesz pobierać torrenty czy jaki chuj...

A co do dwójki, można policzyć to dość łatwo, ale zakładając, że limit jest miesięczny, a nie tygodniowy, to muszę zasmucić...
Obrazek
A to jeszcze w założeniu, że SU bierze tylko tyle ile widz dostaje, a oni do bdb jakości "wymagają" 10 MBps, mimo iż widz "dostaje" 3,5 MBps w obrazie.
I w wykluczeniu innych transferów...

Kalkulator -> https://docs.google.com/spreadsheets/d/1XBGtgFrOSigbeTVbhDeEpekYADUaUnFhygdWWZIpbhE/edit?usp=sharing
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 11:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Najwyższa jakość: "zużyte 1415 GB w miesiąc..." ładnie, ale coś kosztem czegoś. Streaming to prawdziwy PACMAN gigabajtów. :p
a na SU, to chyba i tak nawet nie ma full hd w 60klatkach tylko 720/30fps... a gdzie tam do 2 lub 4k jak to jest na zagranicznych... huehue
Koleżanka jak nie będzie miała żadnej opcji z dostępem do dobrego neta, to coś tam na pewno będzie mogła podziałać na tym słabszym i limitowanym, ale rewelacji nie będzie.
aniela.an, jak będziesz szukać neta, to powiedz, że zależy Ci na streamowaniu, bo grasz w gry i niech Ci dadzą coś co mają najlepszego w ofercie.
punkt widzenia się zmienia zależnie od stanu w kieszeniach
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3587
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:35
Lokalizacja: San Escobar
Podziękował: 471 razy
Podziękowano mu: 352 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj


Ja ostatnio streamowałem. Ok 5h na Twitchu z bitratem ok. 5k kbps (5 Mbps) i wyszło 10 GB. Nagranie ma prawie 3x wyższy bitrate i 26 GB.
((5*60*60)*5)/1024/8 = (w przybliżeniu) 11 GB

I coś mi mówi, że pojebałem się w obliczeniach wyżej i nie podzieliłem przez 8 :D bo przecież małe i duże "b" to jest różnica. A ja przyjąłem duże od początku nie wiedzieć czemu.
Ale wydaje mi się, że SU ciągnie 2x więcej danych niż daje innym, więc może tak dzielić przez 4 te ostateczne wyniki i wyjdzie bliżej prawdzie :D

I to w jeden dzień i to na sam streaming. A potrafię pobrać dużo rzeczy na raz ^_^ (i nie, wcale nie chodzi o transmisje z SU).


Robiłem dzisiaj drobne testy.
Uwagi: wartości dolne są dla bardzo ciemnego obrazu (mniej danych do zużycia), wartości większe do jasnego (chociaż nie perfekcyjnego, więc przy dużym ruchu i oświetleniu może być większe zużycie). Obraz u mnie nie był zbyt ruchomy (drobne ruchy jakieś).

Pomiar łącza zużywa ok. 6 MB transferu.

B. słaba to 4,5-6 MB/min. 270-360 MB/h.
Słaba to 6-10,5 MB/min. 360-630 MB/h.
Średnia to 12-23,5 MB/min. 720-1410 MB/h.
Dobra 15-26,5 MB/min. 900-1590 MB/h.
B. dobra 21-35 MB/min. 1260-2100 MB/h.

Więc te dzisiejsze testy pokrywają się z moim kalkulatorem (widzianym na obrazu, tylko trzeba podzielić tam jeszcze przez ok. 8, bo przyjąłem źle bity i bajty...).
Więcej detali jak to pomierzone zostało zrobię może w weekend w formie wideo.
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 11:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Przy okazji podobnego tematu, Fapka czy orientujesz się jak będzie wyglądał serwis kiedy nasze przeglądarki przestaną wspierać Flasha który jest obecnie niezbędny do działania SU?

Jeśli SU zamieni flasha na coś innego jak myślisz co to może być i jaki to będzie miało wpływ na sprawy związane z tematem wątku?
Awatar użytkownika
Edmund
SU-holik
SU-holik
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2016, 20:06
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 18 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Edmund, SU nie używa Flasha od czasow ostatniej "dobrej zmiany", ktora jak widac na codzien, nie okazala sie dla SU az taka dobra...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


komin pisze:Edmund, SU nie używa Flasha od czasow ostatniej "dobrej zmiany", ktora jak widac na codzien, nie okazala sie dla SU az taka dobra...


To ja tutaj czegoś nie rozumie. Wyłącz flasha w przeglądarce i spróbuj korzystać z SU. Ja jakoś nie mogę.

EDIT: Nie wiem o co chodzi ale jakiś czas temu nie działało, a teraz działa normalnie bez flasha
Awatar użytkownika
Edmund
SU-holik
SU-holik
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2016, 20:06
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 18 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Dział Techniczny



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości