Lustrzanka jako kamerka

Jak korzystać z portalu? Problemy dotyczące forum? Napisz tutaj co Ci sprawia trudność.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Lustrzanka jako kamerka
09 maja 2019, 18:56
Witajcie.
Niedawno natrafiłem na temat, na reddicie, że można nadawać cyfrową lustrzanką jako kamerką internetową.
Nikt o tym wcześniej nie wspomniał tutaj, a niby to nie jest nowość...

Potrzebna będzie aplikacja Sparkocam, linki do pobrania w spojlerze:
**Pokaż Spoiler**
Darmowa wersja, trial tutaj: http://sparkosoft.com/sparkocam
A tutaj nielegalne, pełne:
SparkoCam 2.3.4 Beta: https://drive.google.com/open?id=1TtgKM9sRFum49o2-wdHhJS8PYg5A7PLA
SparkoCam 2.3.3 Portable: https://drive.google.com/open?id=12Kuku6Ovci3Yswop3k-Sb79guBHUIA-Y
SparkoCam 2.3.3 Installer: https://drive.google.com/open?id=1e1R2NFfG4CoPpchnvzlarf_YxJB_Cndt


Według producenta, działa to na Canonach i Nikonach, ale możliwe, że więcej producentów jest obsługiwanych - nie mam swojej lustrzanki by sprawdzić ;)
Lista wspieranych modeli w spojlerze.
**Pokaż Spoiler**
Supported cameras

Canon Rebel XS, Canon Rebel XSi, Canon Rebel Kiss X2, Canon Kiss F, Canon Kiss X3, Canon Kiss X4, Canon Kiss X5, Canon Kiss X6i, Canon Kiss X7i, Canon Kiss X7, Canon Kiss F, Canon Kiss X50, Canon 8000D, Canon Kiss X8i, Canon Kiss X80, Canon Kiss X9i, Canon 9000D, Canon Kiss X9, Canon Kiss X90

Canon T1i, Canon T2i, Canon T3, Canon T3i, Canon T4i, Canon T5, Canon T5i, Canon SL1, Canon T6, Canon T6i, Canon T6s, Canon T7i, Canon T7, Canon T100, Canon M50

Canon 1D Mark II, Canon 1Ds Mark II, Canon 1D Mark II N, Canon 1D Mark III, Canon 1Ds Mark III, Canon 5D Mark II, Canon 5D Mark III, Canon 1D Mark IV, Canon 1D X, Canon 1D X Mark II, Canon 5D Mark IV, Canon 6D Mark II

Canon 1000D, Canon 1100D, Canon 1200D, Canon 1300D, Canon 450D, Canon 500D, Canon 550D, Canon 600D, Canon 650D, Canon 700D, Canon 40D, Canon 50D, Canon 60D, Canon 6D, Canon 7D, Canon 1D C, Canon 1D Mark IV, Canon 100D, Canon 70D, Canon 80D, Canon 7D Mark II, Canon 750D, Canon 760D, Canon 5DS, Canon 5DS R, Canon 800D, Canon 77D, Canon SL2, Canon 200D, Canon 2000D, Canon 4000D, Canon EOS R, Canon EOS RP

Nikon D5500, Nikon D750, Nikon D7100, Nikon D7000, Nikon D5300, Nikon D5200, Nikon D5100, Nikon D5000, Nikon D90, Nikon D800, Nikon D810, Nikon D800E, Nikon D600, Nikon D610, Nikon D700, Nikon D4, Nikon Df, Nikon D4s, Nikon D300, Nikon D300s, Nikon D3, Nikon D3s, Nikon D3X, Nikon D7200, Nikon D810A, Nikon 1 V3, Nikon D500, Nikon D5, Nikon D5600, Nikon D7500, Nikon Z6, Nikon Z7


Mając lustrzankę, podpinamy ją kablem mini USB do komputera. Po podpięciu powinna zostać rozpoznana przez system Windows.
Przykład:
Obrazek

Uruchamiamy SparkoCam. Prawdopodobnie mając jeden aparat/lustrzankę podłączoną program sam wykryje model.
Jeżeli nie to idziemy w kartę "Device" i zaznaczamy pole obok "Canon Camera" (albo Nikon) i tam się bawimy.
Obrazek

Następnie w programie jakim chcemy skorzystać musimy zmienić źródło nadawania na "SparkoCam Virtual Webcam".

Uwaga: Niektóre strony mogą ograniczać użyteczność serwisu z powodu występowania "Virtual" w środku nazwy.

Bazowane na: https://www.reddit.com/r/Twitch/comments/5nqrli/how_to_use_a_dslr_as_a_webcam/?st=jg2dmqzr&sh=d69db688

Bonus, brakujący post @komin
Wiem na 100 ze KissMeSlow uzywa/uzywala takiego rozwiazania na transmisjach. Odpowiednio to ustawiajac, obraz - zyleta, bez porownania z kamerkami komputerowymi. Ona akurat czesto "mieszala" wiec raz bywalo zajebiscie a czasem slabo...
https://showup24.tv/profile/KissMeSlow
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 12:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Re: Lustrzanka jako kamerka
09 maja 2019, 19:34
KissMeSlow jechala na jakims bezlusterkowcu, chyba Olympusa, wiec prawdopodobnie jest wiele podobnych rozwiazan. Na bank wiele ruskich na SU ktore nadaja z kombinatow tez jedzie na czyms w tym stylu. Rzecz warta rozpatrzenia jesli komus zalezy na jakosci obrazu i o wiele wiekszej funkcjonalnosci niz daje zwykla webcam. Kasowo tez to powinno wychodzic spoko... raz ze wiele osob jakis tam przyzwoity aparat trzyma w szafie, albo dwa, uzywka na allegro moze byc sporo tansza lub w podobnej cenie co drozsze Logitechy.
Juz kiedys sie pytalem na foro czy na SU sie nie mozna puscic streama po OBSie.... bo to jest bardzo dobre rozwiazanie choc bardziej wymagajace sprzetowo... Nie nadaje to nie wiem... jest duza szansa ze SU jak zwykle jest sto lat za murzynami...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2104
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1171 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Lustrzanka jako kamerka
09 maja 2019, 19:41
komin pisze:KissMeSlow jechala na jakims bezlusterkowcu, chyba Olympusa, wiec prawdopodobnie jest wiele podobnych rozwiazan. Na bank wiele ruskich na SU ktore nadaja z kombinatow tez jedzie na czyms w tym stylu. Rzecz warta rozpatrzenia jesli komus zalezy na jakosci obrazu i o wiele wiekszej funkcjonalnosci niz daje zwykla webcam. Kasowo tez to powinno wychodzic spoko... raz ze wiele osob jakis tam przyzwoity aparat trzyma w szafie, albo dwa, uzywka na allegro moze byc sporo tansza lub w podobnej cenie co drozsze Logitechy.
Juz kiedys sie pytalem na foro czy na SU sie nie mozna puscic streama po OBSie.... bo to jest bardzo dobre rozwiazanie choc bardziej wymagajace sprzetowo... Nie nadaje to nie wiem... jest duza szansa ze SU jak zwykle jest sto lat za murzynami...

Spoiler od szefowej: viewtopic.php?f=74&t=5688&p=105597&hilit=obs#p105597
Stawiam, że zrobią w 2024, a sugeruję się tym, że...
Legginsomaniak, fan lodzików i nie jestem hakerem, wybijcie sobie to z głowy ;x
Voldemort Szołapka :sarcastic_blum:
AllMyLinks = wszystkie linki w jednym miejscu
Awatar użytkownika
Fapka
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1478
Rejestracja: 04 mar 2017, 12:09
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Podziękowano mu: 173 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: VeronikaVirt
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: Fappi i niepubliczne


Re: Lustrzanka jako kamerka
09 maja 2019, 19:49
komin pisze:Juz kiedys sie pytalem na foro czy na SU sie nie mozna puscic streama po OBSie.... bo to jest bardzo dobre rozwiazanie choc bardziej wymagajace sprzetowo... Nie nadaje to nie wiem... jest duza szansa ze SU jak zwykle jest sto lat za murzynami...


Niestety nie da rady na Szołapie strimować przez OBS'a, bo ten nie jest wykrywany jako wirtualne urządzenie, jak to ma miejsce na przykład w przypadku ManyCam. A żeby korzystać z OBS'a bezpośrednio trzeba w nim dodać adres serwera, z którego leci strim oraz klucz strumienia. Napisałem do nich zapytanie w tej sprawie, ale nie spodziewam się zadowalającej odpowiedzi, a bardziej czegoś w stylu: "zamierzamy to wprowadzić w niedalekiej przyszłości" tak jak robili grupowe i niby zajmują się Lushem xd
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 03:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM


Re: Lustrzanka jako kamerka
10 maja 2019, 12:45
Dostałem odpowiedź mniej więcej taką, jakiej można było się spodziewać xd

Obrazek
Awatar użytkownika
Sadistik
Night's Watch
Night's Watch
Posty: 1341
Rejestracja: 23 gru 2015, 03:45
Podziękował: 103 razy
Podziękowano mu: 103 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: NBMTM


Re: Lustrzanka jako kamerka
10 maja 2019, 13:34
bardzo fajna opcja myślę, uzywkę lustrzanke mozna kupić za kilka stów, to tyle samo co wydać na średniej klasy logitecha. Jak dorwe jakąs fajną używkę będę testować, dzieki za poradnik :)
Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 351
Rejestracja: 23 paź 2016, 11:28
Podziękował: 70 razy
Podziękowano mu: 141 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: xd
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:



  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Dział Techniczny



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości