jaka najlepsza kamerka na show?

Jak korzystać z portalu? Problemy dotyczące forum? Napisz tutaj co Ci sprawia trudność.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Ta kamerka była dzisiaj przeceniona na 3 zł - model zielony (4 zł za niebieski lub czerwony).
Tania i do bani - 15 klatek na sekundę to bardzo źle.
Ale ogólnie to chyba najbardziej budżetowa kamerka :D ledwo ma 640x480 czyli tyle ile ma rozdzielczości stream ShowUp.tv.

https://www.ecarrefour.pl/komputery-i-a ... ic-mr1803r

Ale 3/4 zł to nie 400 zł ; ) od czegoś zacząć można.
Wiem, że kamerka chujowa, ale musiałem napisać post o kamerce za mniej niż 5 zł xD
Legginsomaniak, wielbiciel lodzików, samozwańczy ekspert do spraw Lusha ;x i spraw technicznych Showupowych.
Podobno również hejter naczelny... Kto nie gadał ze mną, to tak myśli... :P (wynik pochopnej oceny ludzi).

Kontakt: [email protected]
Awatar użytkownika
Fapka
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 172 razy
Podziękowano mu: 145 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: Google-Banned
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: (jestem zbanowany)

Dla bardziej ogarniętych niewiast fajną opcją jest manycam + telefon z androidem. Do tego jakiś prosty statyw za 2 dyszki z allegro i robi się tego fajna opcja.
Kłótnia z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie, po czasie orientujesz się, że świni się to podoba
Awatar użytkownika
gtr
SU-holik
SU-holik
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Twoja ulubienica z SU: Łajdaczka Zetonowa
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv:

Transmisji nie prowadzę, ale ostatnio testowałem Logitech Pro C922 - obraz elegancki, autofocus nie denerwuje (a w razie czego można wyłączyć). Na pewno warta uwagi.
Awatar użytkownika
mareklotnik
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Twoja ulubienica z SU: Calhessi
Nick na ShowUp.tv:

w kamerke warto inwestować jak najwięcej :dance3:
Awatar użytkownika
WielbicielNaj
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Nick na ShowUp.tv:

coś mi się wydaje z c920 odchodzi do lamusa i trzeba patrzec za czymś bardziej sensownym
go hard or go home . #niemalipy #dzikitrener #lepiejmnieniewkurwiaj

Przepraszam za kropki i przecinki po spacji. Obiecuję poprawę :D
Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 46 razy
Podziękowano mu: 88 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: xd
Nick na ShowUp.tv:

Ja mam c922 i jestem zadowolona. Daje radę nawet przy słabym oświetleniu. Przy dobrym jest przyzwoicie.
Oko za oko, ząb za ząb, dupa za pieniądze.
Awatar użytkownika
Biustwo
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 34 razy
Podziękowano mu: 86 razy
Twoja ulubienica z SU: chwilowo brak
Nick na ShowUp.tv: Biustwo

Osobiście nie widzę powodu by c920/c922 zmieniać na coś lepszego. Jakość obrazu na SU się poprawiła po zmianie playera, ale i tak nie wyciągnie się z niej dużo więcej przy lepszych kamerach.
Awatar użytkownika
NoMoreTears
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 21 razy
Podziękowano mu: 15 razy
Twoja ulubienica z SU: ma siusiaka
Nick na ShowUp.tv:

chodziło mi raczej o kamerę o lepszych parametrach technicznych . Lepszy autofocus , lepsze doświetlanie , jakiś filtr korygujący w czasie rzeczywistym itd. C920 jest spoko ,to jest na ten moment taka podstawa ,żeby było jako tako . Ja osobiscie bardziej bylam zadowolona z c910 -dlatego ,ze lepiej ustawiala automatycznie swiatlo ,kolory były bardziej naturalne .

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

c922 jest serio przyzwoita i wiele rzeczy można ustawić. Koleżanka "po fachu" ma c920 i dostrzegam pewną różnicę w jakości obrazu, chociaż też nie jest różnica spektakularna. C922 mam od pół roku, po 3 latach jechania na Microsoft LifeCam HD-3000 Webcam różnica jest jak dzień do nocy. Jedynym problemem jest czasem słabe oświetlenie u mnie w mieszkaniu więc myślę o dokupieniu lepszego oświetlenia (gdzieś na forum jest temat o fajnych lampach). Na dniach się będę decydowała to zdam CI relację. Mniejszy wydatek, a wydaje mi się, że więcej pomoże niż lepsza kamera. Swoją drogą jak ostatnio łaziłam po sklepach z tego typu zabawkami to pan nie miał zbyt wielu lepszych kamerek od mojej c922, a te które prezentował jako wyższą półkę kosztowały ponad 700PLN. Miały sporo bajerów, ale moim zdaniem zupełnie niepotrzebnych na SU.
Awatar użytkownika
Biustwo
ShowUpper
ShowUpper

Biustwo pisze:c922 jest serio przyzwoita i wiele rzeczy można ustawić. Koleżanka "po fachu" ma c920 i dostrzegam pewną różnicę w jakości obrazu, chociaż też nie jest różnica spektakularna.

Porównując c922 z c920, c922 wypada lepiej od c920 jeśli chodzi o poziom szumów obrazu i lepiej oddaje kolory.
Ja osobiście jak bym wybierał kamerkę to rozglądnął bym się za nieco droższym modelem Logitech c930e, osobiście nie miałem okazji tego modelu
testować ale liczne testy porównawcze w sieci choćby na YouTube pokazują, że różnica w jakości obrazu w porównaniu do c922 jest warta
wydania dodatkowych 100 zł.

Jedynym problemem jest czasem słabe oświetlenie u mnie w mieszkaniu więc myślę o dokupieniu lepszego oświetlenia (gdzieś na forum jest temat o fajnych lampach).

Tutaj: viewtopic.php?f=20&t=6234&p=116895#p116895 temat dotyczący oświetlenia.
W przypadku oświetlenia do streamów oprócz odpowiedniego natężenia światła ważnym parametrem decydującym o jakości obrazu jest temperatura
światła emitowanego przez zastosowane świetlówki bądź też LED-y. Temperatura światła zastosowanych lamp powinna wynosić ok. 5600 K ( Kelwinów)
przy takiej temperaturze światła najlepiej działa automatyczny balans bieli kamery i można uzyskać najwierniejsze kolory.

Tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=U9CIFWPrhuw więcej o różnego rodzaju oświetleniu do streamów.
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 213 razy
Podziękowano mu: 47 razy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Nick na ShowUp.tv:

Tak, właśnie o tym temacie myślałam. Światło będzie pierwszym zakupem, później pomyślę o zmianie kamerki.

W moim sklepie nie widziałam modelu c930. Niestety w okolicy ciężko o dobry sklep, a nie wydam tylu pieniędzy na zabawkę, której nie testowałam. Kiedyś kupiłam aparat bazując na relacji na YT i byłam mocno rozczarowana. Chyba, że któraś z Pań ma ten model i poleci.
Awatar użytkownika
Biustwo
ShowUpper
ShowUpper

od pol roku zbieram się do kupienia softboxa i jakos tak zawsze mi to nie po drodze:P
ja już teraz nie kupię ,ze tak powiem kolejnego modelu z serii C logitecha , jestem rozczarowana c920 , i bardzo zaluje ,ze sprzedalam swoja c910 .
Jak sie juz zbiore na kupno nowej kamerki to z rozmachem Logitech Brio . Recenzje na yt pokazuja ,ze roznica w jakosci obrazu jest diametralna ,ciekawa jestem tylko dodatkowych funkcji ,ale doczytam :P

Na początek zanim dokupisz softa , wez sobie ze 2 lampki nocne bez klosza i zobacz czy jest lepiej .

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

Na lampkach to ja jadę właśnie. Przydałoby się coś bardziej profesjonalnego ;)
Awatar użytkownika
Biustwo
ShowUpper
ShowUpper

Ja polecam Logitech Brio, jest dosyć droga ale warto zainwestować https://www.logitech.com/pl-pl/product/brio/ wcześniej miałam Logitech c930e też jest bardzo dobra https://www.logitech.com/pl-pl/product/c930e-webcam/
NapalonaOna
SU-holik
SU-holik
Podziękowano mu: 4 razy
Twoja ulubienica z SU: brak
Nick na ShowUp.tv:

Powiedz mi proszę kochana jakie jest wspomaganie programowe do brio ? jak sie sprawdz i czy w ogole korzystasz? Drugie pytanko czy brio lapie rozdzielczosc automatycznie 16;9? Moja c910 niezaleznie co tam SU sobie ustawilo zawsze mialam obraz 16;9 a na c920 mam na SU 4;3 chyba na innych portalach robi mi 16;9 na skype tez 16;9 wkurwiajace to jest ,ze wszedzie nie jest tak samo :D

a i jeszcze jedno pytanie , jak kamera radzi sobie bez profesjonalnego ośtwietlenia ? albo jak radzi sobie z takim oswietleniem .

Bede wdzieczna za kazde info na temat brio :)

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

@beznadzieja Na stronie na której ja nadaje wszystko ustawia się automatycznie, nie wiem jak zachowała by sie na SU ponieważ nigdy nie nadawałam z tą kamerką.
Co do oświetlenia jest dużo lepsza niż np c930e, balans bieli ustawia się automatycznie ale wiadomo dobre światło jest potrzebne dla lepszych rezultatów, w świetle dziennym dużo lepiej się wygląda na kamerce niż przy sztucznym ale to jest z każdą kamerką czy aparatem.

Jak dla mnie jedynym minusem jest że brio automatycznie ustawia ostrość i czasami się zdarza podczas transmisji że ta ostrość sie gubi na dłuższą chwile dlatego zawsze zanim zaczne stream wchodze w ustawienia i wyłączam te auto.

Jeżeli chodzi o parametry to ja najczęściej korzystam z lapotpa (macbook air 1,6 GHz Intel Core i5, Intel HD Graphics 6000 1536 MB) i jest ok, chociaż niestety na lapku nie 'wyciągam' najlepszych rezulatatów kamerki, czasem nadaje na PC i jakościowo jest dużo lepiej.
NapalonaOna
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

NapalonaOna pisze:Co do oświetlenia jest dużo lepsza niż np c930e, balans bieli ustawia się automatycznie ale wiadomo dobre światło jest potrzebne dla lepszych rezultatów, w świetle dziennym dużo lepiej się wygląda na kamerce niż przy sztucznym ale to jest z każdą kamerką czy aparatem.

Matryce kamerek i aparatów cyfrowych oraz układy balansu bieli są tak zaprojektowane aby najwierniej oddawały kolory przy świetle o temperaturze ok. 5600 K (Kelwinów)
co odpowiada w przybliżeniu równomiernie rozproszonemu światłu dziennemu w słoneczny dzień.
Dlatego w oświetleniu studyjnym stosuje się lampy o temperaturze światła ok. 5600 K.
Zanim zacznie się inwestować w profesjonalne oświetlenie, softboxy czy też parasolki warto spróbować wymiany żarówek na świetlówki kompaktowe
bądź LED-y o zimnym świetle, o temperaturze światła 5000 - 6000 K, koszt nieporównywalnie mniejszy od inwestycji w lampy studyjne a często
daje to spora poprawę jakości obrazu.
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 213 razy
Podziękowano mu: 47 razy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Nick na ShowUp.tv:

od_taaki, Kurde, właśnie o tym myślałam. Prądu chyba też trochę zaoszczędzi?
Awatar użytkownika
Biustwo
ShowUpper
ShowUpper

wszystko fajnie tylko troche niepokojące jest to ,ze amerka warta 7 stow gubi ostrość . Dlatego jak juz gdzies w innym temacie wspomnialam recenzje na yt jakiegos blogera,vlogera nie sa dla mnie wystarczające. Camgirl pracuje z kamerką z ruchu więc lapanie idealnie ostrości to podstawa. Ostatnio zastanawiam się czy nie lepiej zainwestowac jakis dobrej jakosci smartfon i wykorzystac z tego kamerkę . Jakośc np w S7 edge jest petarda jeśli chodzi o nagrywanie filmow . Tylko zastanawiam się czy dam sobie rade zeby to jakos ustawic

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

Na zagranicznych stronach dziewczyny używają aparatów cyfrowych do nadawania, ale tu już mowa o aparatach naprawde z górnej półki, nie mam pojęcia jak by to działało na SU czy by wogóle działało, co do smartfona to nigdy nie słyszałam od żadnej dziewczyny żeby używała telefonu zamiast kamerki ale nie wierzę że taka kamera może dawać lepsze rezultaty niż internetowa

Obrazek

Jak zrobić Kamerkofon do ShowUp.tv
NapalonaOna
SU-holik
SU-holik
Nick na ShowUp.tv:

Poprzednia