Wybory do PE !!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

Wybory do PE !!!

Ankieta wygasła 26 maja 2019, 10:38

Pis
4
21%
Koalicja Obywatelska
3
16%
Kukiz15
2
11%
Wiosna
1
5%
Inna partia
2
11%
Mam wyjebane
7
37%
 
Liczba głosów : 19

Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 09:00


HardRockCaffe666 pisze:Tak sobie to tłumacz.



Obrazek
grac
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 559
Rejestracja: 24 lut 2017, 07:31
Podziękował: 257 razy
Podziękowano mu: 357 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: b
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 09:02


HardRockCaffe666 pisze:Saldo rozliczeń pomiędzy naszym krajem a UE jest na sporym plusie i wynosi dokładnie jak przeczytałem 100 750 016 570 euro w ciągu czternastu lat naszego członkostwa.
Czy to dużo czy mało
Na jeden rok przypada tutaj około 70 miliardów euro a więc roczny budżet Polski.


Wiem że nie odpowiesz ale zapytam.
Czym jest te 70 miliardów euro rocznie.

Saldo wg Ciebie wynosi 100 750 016 570 euro na plus czyli 100 miliardów z groszem na 14 lat. Tak to dużo.
Na jeden rok przypada wg Ciebie 70 miliardów euro ? ale czego, bo jak z salda to ni chuja to się nie zgadza, bo to wychodzi coś pod 910 miliardów euro w ciagu 14 lat a nie 70 miliardów.


Przekopiowałeś prawie jeden do jednego wpis z https://bezprawnik.pl/ile-pieniedzy-polska-dostala-od-unii/
a dokładniej ten fragment,
Obrazek


Chciałeś zabłysnąć?, wpisałeś w googlach zapytanie ile dostała Polska z Unii przez 14 lat, i skopiowałeś prawie w całości to co Ci pasowało bez zastanowienia się nad tym co czytasz :)
Nawet dziecko w podstawówce zauważy, ze coś tu jest nie tak, bo autor pisze o 70 miliardach euro co roku i porównuje to do rocznego budżetu Polski pisząc o przychodach w milionach. Gdzie zakładane przychody Polski są w miliardach. Wystarczyło pomyśleć i podzielić 100 przez 14 żeby zobaczyć że nie wyjdzie z tego 70 tylko ok 7.
Po drugie przepisałeś artykuł z zeszłego roku :), po obecnym kursie te 70 miliardów euro , to ok 301 miliardów złotych, budżet Polski na ten rok to ok 389 miliardów złotych, prawie 25% mniejsza kwota to nie jest budżet Polski, nawet w zaokrągleniu.
Wystarczy chwilę pomyśleć żeby zorientować się że Unia nie podwaja nam co roku naszego budżetu.

Jakbyś poszukał dalej, a nie zatrzymał się, na pierwszym wyniku w google, i bardziej zaawansowanych stronach to byś doczytał ze do kwietnia tego roku otrzymaliśmy ok 163 miliardy euro, a wpłaciliśmy ok 53 miliardy. Bilans więc jest nawet o 10 miliardów lepszy niż podany przez Ciebie. Tylko to dalej daje mniej więcej 7 miliardów rocznie a nie 70.
Jak chcesz zabłysnąć to może pisz o sprawach o których masz pojęcie, kopiowanie pierwszego wyniku z google nie mając podstawowej wiedzy na ten temat powoduje że tylko się ośmieszasz. Lepiej faktycznie udzielaj się w temacie bielizny Koliberka.

Rozumiem to ze szukałeś w internecie, bo to oczywiste, ale jak się na czymś kompletnie nie znasz (a na finansach, ekonomii i cyfrach większych niż tysiące widać że nie) to czytaj dokładnie co kopiujesz, a jak nie rozumiesz tego co czytasz, to lepiej tego nie cytuj. I bez wiedzy z matematyki na poziomie szkoły podstawowej i umiejętności podzielenia 100 na 14, czy dodania milionów i miliardów do siebie nie wypowiadaj się na tematy które tej wiedzy wymagają.

ps. nie zmienia to faktu że Unia sporo nam dała i członkostwo w niej popieram całkowicie, osobiście (choć wiem że jestem w mniejszości i to podejście wynika z moich prywatnych powodów, czekam na wprowadzenie w Polsce euro)

Tak na koniec żebyś zrozumiał
Unia daje nam średnio 7 miliardów euro rocznie nie 70, oczywiście uśredniając, bo na początku były to kwoty po 2 , 5 czy 9 miliardów, w tym roku to będzie ok 16. żeby nie było tak kolorowo kwota którą my wpłacamy też wzrasta.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 09:24


tomoxx,
Widzę że ty czepialstwo to chyba masz we krwi.
Nie to nie tamto nie sramto :shock2:
Idź chłopie na jakąś grupowa z samego rana zwal sobie konia bo straszne masz ciśnienie :laugh3:
tomoxx pisze:Chciałeś zabłysnąć

No ba musiałem przecież takiemu komuś jak ty zaimponować.
tomoxx pisze:Rozumiem to ze szukałeś w internecie

A co myślałeś może że te wszystkie liczby znam na pamięć.
Niestety nie mam takiej pojemnej pamięci jak ty i nie gromadzę w niej takich danych.
No tak ale ty pewno znasz je wszystkie co do przecinka i mógł byś je recytować jak paciorek.
Ale cieszę się że mamy tutaj na forum takiego ''wybitnego specjalistę'' od wszystkiego :!: :!:
Ps taki fachowiec a nawet nie wiesz co grozi po wprowadzeniu w naszym kraju euro.
Weź chłopie się już więcej nie ośmieszaj.
No chyba że twoim zdaniem wzrost cen to coś mile widzianego :laugh3:
A to tylko jest jeden minus wprowadzenia tej obcej waluty :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 09:38


HardRockCaffe666 pisze:
jakim pisze:Tak jak myślałem. Hard, mój post był za bardzo merytoryczny wiec postanowiłeś odciąć się od niego bo nie miałeś pojęcia o czym piszę

Tak sobie to tłumacz.
Widzę że strasznie domagasz się tutaj mojej odpowiedzi na tej twój może faktycznie trochę bardziej merytoryczny post niż pozostałe.
Ale mój drogi nie mam żadnego obowiązku ani czasem i ochoty odpowiadać wam na każdy merytoryczny post.

To po co zaczynasz dyskusję skoro nie chcesz i/lub nie umiesz odpowiadać na merytoryczne mniej czy więcej posty drugiej strony?

HardRockCaffe666 pisze:Swoja drogą czy ty odpowiadasz na każdy merytoryczny post.... śmiem wątpić.
Jakoś zbytnio nie kwapiłeś się z odpowiedzią jak pisałem w innym temacie o sytuacji z weteranami.

Oczywiście że tak. Jeżeli mam coś do powiedzenia.
W wątku o weteranach wyraziłem swoje zdanie i nie mam w nim nic do dodania.

HardRockCaffe666 pisze:
jakim pisze:Unia coś mogła dać to najpierw sama to musi otrzymać zgadnij od kogo

Pewno chodzi ci o składki.
Składki opłacane przez Polskę do unijnej kasy w porównaniu do dotychczasowych korzyści są naprawdę niewielkie.
Najwięcej pieniędzy zyskaliśmy dzięki Polityce Spójności oraz unijnej polityce rolnej.

Oczywiście jest to nie prawda i mocny ogólnik.
Tak naprawdę najwięcej pieniędzy Polska otrzymała na duże projekty strukturalne.

HardRockCaffe666 pisze:Saldo rozliczeń pomiędzy naszym krajem a UE jest na sporym plusie i wynosi dokładnie jak przeczytałem 100 750 016 570 euro w ciągu czternastu lat naszego członkostwa.
Czy to dużo czy mało :!:
Na jeden rok przypada tutaj około 70 miliardów euro a więc roczny budżet Polski.
Wiec są to spore pieniądze z których warto korzystać.

Zaś nie Hard. Zgodnie z danymi z tej strony:
http://www.ewaluacja.gov.pl/strony/badania-i-analizy
Polska w budżecie na lata 2007-2013 otrzymała 63 mld Euro, zaś zgodnie z danymi z tej strony:
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/s ... terwencji/
na dzień 06.05.2019 roku Polska otrzymała około 20,7 mld Euro (dane są w arkuszu kalkulacyjnym odnośnie stanu wdrażania projektów ale żeby go umieć przeanalizować Hard trzeba mieć wiedzę przekraczająca przekopiowanie pierwszego lepszego pasującego do twojej tezy tekstu z internetu).
Daje to nam kwotę 83,7 mld Euro w ciągu 11 lat.
Celowo pominąłem fundusze przedakcesyjne.
Więc zgodnie z powyższymi coś jest nie halo w twojej teorii.
HardRockCaffe666 pisze:
jakim pisze: Nie mówiąc już o RODO, BDO i innych chujach mujach o których ktoś taki jak ty Hard nawet nie słyszał.

Tego to nawet nie będę komentować.

Dlaczego nie Hard? Zarzuciłem ci niewiedzę. Wykaż się choć raz czymś merytorycznym napisanym własnymi słowami a nie przekopiowanym z pasującego ci artykułu z internetu.
HardRockCaffe666 pisze:
jakim pisze:co kryje się za tymi sumami.

Najczęściej to właśnie dzięki tym pieniądzom Polska jest usiana różnego rodzaju tablicami i wywieszkami z których to jasno wynika że ten czy inny obiekt powstał dzięki funduszom unijnym.
To tylko jest czubek góry lodowej.

Zaś oczywista oczywistość Hard wynikająca z twojej niewiedzy. Chodziło mi o bilans zysków i strat.
Choćby strat spowodowanych unijnymi przepisami dotyczącymi emisji CO2 które w skuteczny sposób hamują rozwój polskiej energetyki i przemysłu wydobycia paliw kopalnych.
Nie podam ci z głowy kwot, jak znajdę to zacytuję ale straty są na pewno duuuuuużo większe niż to 83 mld Euro.
Powoli dzięki unijnym bublom prawnym w Polsce dochodzi do sytuacji w której będziemy musieli kupować z zagranicy energię elektryczną.
Która paradoksalnie dzięki drakońskiemu prawu (skierowanemu ewidentnie w państwa wykorzystujące w wytwarzaniu energii węgla) już jest tańsza niż u nas.
Dzieje się tak ponieważ polskie elektrownie postawione przed normami których nie są w stanie spełnić (bo są w dużej mierze idiotyczne) muszą płacić kolosalne kary.
To wszystko powoduje że powoli stajemy się krajem średnio autonomicznym, uzależnionym od swoich sąsiadów.
HardRockCaffe666 pisze:
jakim pisze:Ba! Podejrzewam że dla 95% Polaków nic się nie zmieni.

Dobrze że sa to tylko Twoje podejrzenia :shock2:


W takim razie podaj przykłady tego co zmieni się w Polsce po tych konkretnych wyborach.
Ja żadnych zmian nie widzę.

EDIT:
HardRockCaffe666 pisze:Ps taki fachowiec a nawet nie wiesz co grozi po wprowadzeniu w naszym kraju euro.
Weź chłopie się już więcej nie ośmieszaj.
No chyba że twoim zdaniem wzrost cen to coś mile widzianego :laugh3:
A to tylko jest jeden minus wprowadzenia tej obcej waluty :!:

Zaś kłania się ekonomia Hard.
Wprowadzenie jednolitej waluty we wszystkich krajach członkowskich ma przede wszystkim za zadanie uniknąć STRAT spowodowanych różnicami kursowymi, które przy transakcjach już w milionach mogą być dosyć spore. Ale co ja będę ci tłumaczył...
A druga sprawa jak można być zwolennikiem Unii bez popierania wspólnej waluty?
To znaczy co Unia fajna jak tylko daje ale jak trzeba coś wprowadzić i ponieść tego konsekwencje ekonomiczne to już be?
Trzecia sprawa Polska i tak już notuje spory wzrost cen artykułów i usług przez prawodawstwo unijne choćby przez wspomniane prze zemnie regulacje odnośnie CO2 przez które rok rocznie drożeje nam energia elektryczna.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 10:00


HardRockCaffe666 pisze:Widzę że ty czepialstwo to chyba masz we krwi.
Nie to nie tamto nie sramto

Tu się nie ma jak nie przyczepić bo zrobiłeś błąd w wyliczeniu na którym opierasz swojego posta.
Wszystko inne może, ale cyfry nie kłamią, a Ty zrobiłeś z siebie Debila co nie umie pomnożyć 7 przez 14

tomoxx pisze:Wiem że nie odpowiesz ale zapytam.
Czym jest te 70 miliardów euro rocznie.



Hard przepisałeś bezmyślnie że Polska dostaje 70 miliardów euro rocznie, i nie masz jaj żeby się przyznać do błędu tylko odwracasz kota ogonem
:), wg Ciebie Unia nam daje na co roku tyle ile wynosi nasz roczny budżet.

HardRockCaffe666 pisze:A co myślałeś może że te wszystkie liczby znam na pamięć.

Nie, dlatego napisałem że rozumiem że czytałeś, tylko że przeczytałeś i bezmyślnie przepisałeś kawałek tekstu nie zastanawiając się nad nim nawet sekundy, bo tak to być zauważył że 70 x 15 to nie = 100.
Ośmieszyłeś się zupełnie, i teraz na siłę próbujesz z tego wybrnąć, masz zero odwagi żeby przyznać że się zbłaźniłeś.
HardRockCaffe666 pisze:No tak ale ty pewno znasz je wszystkie co do przecinka i mógł byś je recytować jak paciorek.

Oczywiście że nie, tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie myślę jak czytam, i robię to ze zrozumieniem, i tylko dlatego się tym postem zainteresowałem bo chciałem wiedzieć skąd to 70 miliardów.
HardRockCaffe666 pisze:Ps taki fachowiec a nawet nie wiesz co grozi po wprowadzeniu w naszym kraju euro.Weź chłopie się już więcej nie ośmieszaj.

Serio, czy Ty na prawdę nie potrafisz zapamiętać 5 wyrazów wstecz z tego co czytasz? czy tylko wspominasz o tym co jest dla Ciebie wygodne?
Napisałem
tomoxx pisze:(choć wiem że jestem w mniejszości i to podejście wynika z moich prywatnych powodów, czekam na wprowadzenie w Polsce euro)

Jakbyś miał szersze horyzonty niż to skąd wyprosić 50 żetonów na pisanie, to może być się domyślił że są takie działalności którym dużo bardziej się opłaca prowadzenie konta w walucie niż w złotówkach i jedna waluta w europie dla tych działalności jest bardziej opłacalna.

HardRockCaffe666 pisze:No chyba że twoim zdaniem wzrost cen to coś mile widzianego
A to tylko jest jeden minus wprowadzenia tej obcej waluty

Poczytaj sobie np opracowania co dało wprowadzenie euro na Słowacji (ps nie odbijaj piłeczki Grecją, bo tam problemem było gospodarowanie pieniędzmi a nie tym jaka jest waluta, znowu się byś ośmieszył a nie chciało by mi się tego prostować)
Skąd pewność że wrosną ceny ? i jakie są inne zagrożenia wg Ciebie, czy tam PiS, bo że własnego zdania nie masz to udowodniłeś po raz kolejny przepisując bez zastanowienia się błędne informacje.
co do cen, to na pewno tego nie zrobisz, bo będziesz się bał że nie masz racji, ale porównaj sobie wzrost o żywności w ostatnich 10 latach w krajach które mają euro i w Polsce. Tu rosną szybciej niż Ci się wydaje.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 10:20


tomoxx,
Dobrze, dobrze przyznje się do błędu.
Jak bym tego nie zrobił to pewno nie dał byś mi spokoju.
Mam nadzieję że teraz już czujesz się lepiej.
Zamiast tutaj po raz kolejny się wymądrzać poczytaj co prawdziwi specjaliści piszą o wprowadzeniu euro w naszym kraju.
To tyle z moje strony :!: :!:
PS z tego co widzę to obaj panowie prowadzą jakąś KRUCJATĘ przeciwko mnie :laugh3:
Bawcie się dalej skoro macie jakaś satysfakcje z tego.
Chcę wam tyko przypomnieć że nigdy nie uważałem się za fachowca w tych sprawach.
Ale wy chyba do tego wszystkiego podchodzicie chyba za serio.
Panowie więcej luzu :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 11:55


Mam dużo luzu, nikt tu nie prowadzi krucjaty, tylko Twoje posty są bardziej życzeniowe i propagandowe niż merytoryczne.

HardRockCaffe666 pisze:Zamiast tutaj po raz kolejny się wymądrzać poczytaj co prawdziwi specjaliści piszą o wprowadzeniu euro w naszym kraju.

Kto jest wg Ciebie "prawdziwym specjalistą" większość opinii pojedynczych osób będzie w jakiś sposób podparta preferencjami partyjnymi. Ja w takich sytuacjach wole się opierać na rocznych raportach statystycznych i na podstawie nich porównywać i wyciągać wnioski.

Słowacja którą wszyscy stawiali za przykład tego że Euro powoduje wzrost cen i zahamowanie postępu, po 10 latach ma wyższy wskaźnik tempa rozwoju niż sąsiedzkie Czechy, albo Węgry które waluty nie przyjęły. Przez te 10 lat gospodarka ruszyła na tyle, że ostatni budżet nie zakłada żadnego deficytu, gdzie np w Polsce wydamy o około 7,07% więcej niż zarobimy. To nie są opinie ekspertów, tylko fakty bazujące na ostatnich kilku latach, i trafiają one do mnie zdecydowanie bardziej niż stwierdzenie że jak wejdzie euro to "chleb będzie kosztował 10 złotych", bo teraz bez problemu w piekarniach, kupisz chleb w takiej cenie o ile kupujesz bardziej zdrowy niż pszenny baltonowski.
Litwa, Estonia, Łotwa też mają euro i nie słychać żeby na to euro narzekali. Najbardziej narzekają turyści którzy do takich krajów jeżdżą i nie zarabiają w euro.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 12:24


tomoxx pisze: tylko Twoje posty są bardziej życzeniowe i propagandowe niż merytoryczne.

Szkoda ze nie mogę tutaj umieścić książki skarg i zażaleń które masz do mnie.
Podejrzewam że pewno szybko byś ją zapełnił :laugh3:
No sooryy ale nie każdy ma taki dar pisania samych merytorycznych postów jak Ty :(
tomoxx pisze:większość opinii pojedynczych osób będzie w jakiś sposób podparta preferencjami partyjnymi.

Masz racje.
W dzisiejszych czasach trudno o bezstronność i obiektywizm.
tomoxx pisze:Ja w takich sytuacjach wole się opierać na rocznych raportach statystycznych i na podstawie nich porównywać i wyciągać wnioski.

Nie wiem czy tak robisz ale strasznie mądrze to zabrzmiało.
I pewno o to Tobie chodziło ;)
tomoxx pisze: Najbardziej narzekają turyści którzy do takich krajów jeżdżą i nie zarabiają w euro.

Może tak posłuchaj co mają do powiedzenia ci wszyscy którzy to mieszkają blisko naszej granicy i przyjeżdżają do nas robić zakupy :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 12:25


HardRockCaffe666 pisze:Może tak posłuchaj co mają do powiedzenia ci wszyscy którzy to mieszkają blisko naszej granicy i przyjeżdżają do nas robić zakupy :!: :!:

To chyba najgorszy argument przeciwko wprowadzeniu Euro w Polsce :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nie ma to jak samemu się zaorać...
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 12:28


HardRockCaffe666 pisze:Może tak posłuchaj co mają do powiedzenia ci wszyscy którzy to mieszkają blisko naszej granicy i przyjeżdżają do nas robić zakupy

ale to wynika nie z tego że u nich jest drogo w odniesieniu do ich wypłat, tylko że jak pojadą pare km dalej to wszystko jeszcze taniej.
przecież jakby w promieniu 10-15 km od Ciebie otworzyli sklep w którym masz wszystko 40% tańsze to wiadomo że byś tam jeździł na większe zakupy, i nie dlatego że nie stać Cię na zakupy w tym sklepie w którym robiłeś je do tej pory, tylko dlatego że dzięki temu możesz kupić dużo więcej, lub zaoszczędzić. Popularność biedronek czy Lidlów nie bierze się z tego że ludzi nie stać nagle na zakupy w sklepach osiedlowych skoro przez tyle lat je robili, tu przełożenie ma to trywialne hasło z którejś z reklam, że jak można taniej to po co przepłacać.
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 12:46


jakim pisze:
HardRockCaffe666 pisze:Może tak posłuchaj co mają do powiedzenia ci wszyscy którzy to mieszkają blisko naszej granicy i przyjeżdżają do nas robić zakupy :!: :!:

To chyba najgorszy argument przeciwko wprowadzeniu Euro w Polsce :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Nie ma to jak samemu się zaorać...

Znowu źle.
Mam was dosyć ;)
Ps może tak jak już tutaj dyskutujemy to może wytłumaczycie co takiego Polska ważnego zyska na wprowadzeniu euro.
Ciekaw jestem jaki będzie przewidywany bilans zysków i strat :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 12:58


Hard po wprowadzeniu wspólnej waluty znikną między innymi różnice kursowe.
W dużych kontraktach płatności często rozłożone są w długim czasie. Nie sposób przewidzieć wtedy jaki kurs będzie miała Euro na dzień zapłaty kolejnej faktury.
W praktyce wygląda to tak że kupujesz maszynę za 1 mln Euro a płacisz 1,2 mln bo kurs ma wahania.
To pierwsza rzecz.
Druga to te twoje ceny. Ludzie do nas przyjeżdżają dlatego że zarabiają w walucie mocniejszej w stosunku do naszej.
To tak jak my jeździmy na Ukrainę bo zarabiamy w walucie mocniejszej od nich.
Po wprowadzeniu Euro podejrzewam że nic w tej kwestii się nie zmieni dlatego że np Niemcy mają nieproporcjonalnie wyższe do nas zarobki.
Ale to że zarabiamy mniej nie jest winą waluty tylko sprawujących w kraju władzę i tutaj do nich przede wszystkim powinno się mieć pretensję.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 18:08


Co by nie było powiedziane że wywołuję dyskusję a nie zabieram w niej głosu to postanowiłem umieścić ten post.
A ponieważ jestem sceptycznie nastawiony to tego pomysłu to może tak skupię się nad tym co mi w tym najbardziej przeszkadza.
Podstawowym minusem wprowadzenia euro w naszym kraju jest utrata możliwości kształtowania polityki monetarnej.
A to jest niezmiernie moim zdaniem istoty fakt.
To ma zniązek z tym że masze państwo starci możliwość lepszej reakcji na zagrożenia kryzysowe które pewno były i będą.
Bo wtedy tracimy bezpowrotnie możliwosci realnego wpływu jak kształtowanie wewnętrznej polityki monetarnej z poziomu krajowego.
Mając własna walutę można tez w skuteczniejszy sposób walczyć z recesją.
To właśnie dzięki temu Polska mogła po 2008 roku osłabić sytuacje kryzysową dla naszego rynku a co chyba sprawą ważną staliśmy się wtedy jednym z tych nielicznych krajów w całej unii w których to te następstwa były w miarę łagodne.
I jak wynika z różnych analiz gdy wybuchł w europie ten nie tak dawny kryzys to kraje takie jak Włochy Hiszpania Francja oraz Portugalia czyli prawi sam trzon struktur europejskich aby odzyskać konkurencyjność międzynarodową powinny obniżyć swoje płace o 10-30 proc.
Gdyby te kraje miały własne waluty, to poprawa tego rzędu mogłaby nastąpić przez osłabienie ich walut.
A taka właśnie sytuacja zaistaniała w Polsce.
Ale fakt, faktem że wchodząc do UE zobowiązaliśmy się tym samy na wprowadzenia kiedyś w naszym kraju ten wspólnej waluty.
Tylko trzeba wybrać do tego odpowiedni moment.
A nie jak to proponuje totalna opozycja na łapu capu.
Panowie chyba z Wiejskiej zapominają że nie wszyscy Polacy zarabiają tyle co oni.
To tyle :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 18:37


Hard, skąd ty bierzesz te teksty?
Zaś przekopiowałeś coś bez sensu.
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę (w sumie skąd byś miał jak czytasz tylko jakieś bzdury w internecie) że prawo krajowe każdego państwa członkowskiego jest nadrzędne nad prawem unijnym.
Mówiąc prosto możemy sobie tego euro dodrukować ile chcemy. No ale zaś wraca temat podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, dodruk pieniądza zawsze powoduje inflacje a w skrajnych przypadkach hiperinflację. W kwestii monetarnej nic się nie zmieni. Zmieni się tylko siła waluty.
Dostaniemy walutę silną ale do podbudowania, tzn. trzeba będzie poprawić płacę minimalną, trzeba będzie w końcu zając deficytem w budżecie. Oznacza to koniec rozdawnictwa.
A co za tym idzie koniec PiS.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 18:56


jakim,
No sooryyy ale nie jestem taki ''mądry'' jak Ty i przeczytałem wcześniej kilka artykułów na ten temat.
I skoro uważasz że prof. Elżbieta Mączyńska prezes PTE nie wie co pisze to nasza dalsza rozmowa nie ma sensu.
Dla twojej wiadomości bo pewno tego nie wiesz PTE to polskie towarzystwo ekonomiczne :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 21:10


HardRockCaffe666 pisze:jakim,
No sooryyy ale nie jestem taki ''mądry'' jak Ty i przeczytałem wcześniej kilka artykułów na ten temat.
I skoro uważasz że prof. Elżbieta Mączyńska prezes PTE nie wie co pisze to nasza dalsza rozmowa nie ma sensu.
Dla twojej wiadomości bo pewno tego nie wiesz PTE to polskie towarzystwo ekonomiczne :!: :!:

Wybacz Hard ale nie znam pani profesor Mączyńskiej.
Opieram się na wiedzy która została mi przekazana przez np. prof. Rosińskiego czy prof. Szczerka albo prof. Mazurkiewicza skoro chcesz się licytować na nazwiska...
Ten pierwszy jest wybitnym specjalistą od sprawa ekonomii i finansów na Katedrze Ekonomii UJ a dwaj pozostali to specjaliści w dziedzinie technicznego rozwoju kraju, jeden jest dyrektorem a drugi wicedyrektorem ITeE PAN w Radomiu.
Wybacz wiec że nie uwierzę w słowa Pani Mączyńskiej bo reprezentuję inną szkołę ekonomi i prowadzenia biznesu ;)

To co ci napisałem jest prawdą, zobacz do dokumentów akcesyjnych, każde państwo ma prawo dodruku pieniądza.
Dodruk nie jest nigdy dobry.
Nie wiem czy wiesz co znaczy pojęcie inflacji i jak działa na gospodarkę kraju.
Nie będe ci tego tutaj wyjaśniał.
Ale wprowadzenie euro nie równa się z tym że Polska straci panowanie nad swoja walutą.
Gdyby tak było ten pieniądz nie miałby sensu bo wszelkie warunki ekonomiczne dyktowała by Bruksela.
Organoleptyczne się możesz przekonać że tak nie jest, nawet oglądając telewizję reżimową.
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 21:28


jakim, ciekawe ile jeszcze bedzie Ci sie chcialo...
"Inni piszą głupoty to ja też mogę" HardRockCaffe666
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 2101
Rejestracja: 08 lis 2015, 16:48
Podziękował: 747 razy
Podziękowano mu: 1167 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ***
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: PanKomin


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 22:03


Jeszcze walczę choć już pomału ręce mi opadają. :facepalm:
Awatar użytkownika
jakim
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Posty: 29
Rejestracja: 12 sie 2016, 12:43
Podziękował: 2 razy
Podziękowano mu: 38 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:


Re: Wybory do PE !!!
22 maja 2019, 23:13


jakim,
Widzę chłopie że nie dojdziemy tutaj do porozumienia.
Ty masz swoim specjalistów a ja swoich.
I niech tak zostanie.
komin,
Tobie to tylko z tego co widzę to się chce umieszczać w moim temacie głupkowate posty z docinkami.
No tak to ty potrafisz i nic więcej.
Wiec jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej już się nie odzywaj :!:
Ps może tak poczytaj co pisze na ten temat noblista z dziedziny ekonomi Joseph Stiglitz w książce " Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy"
Taa twoim zdanie to pewno kolejny idiota który nie wie o czym pisze :!: :!:
Awatar użytkownika
Hardaszian
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 3090
Rejestracja: 17 sie 2017, 19:29
Podziękował: 23 razy
Podziękowano mu: 288 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: wszyscy wiedza
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: HardRockCaffe666


Re: Wybory do PE !!!
23 maja 2019, 05:53


jakim pisze:Hard, skąd ty bierzesz te teksty?


Hard, nawet jak człowiek chce z Tobą podyskutować to naprawdę jest ciężko, poszukałeś i znalazłeś, wszystko fajnie, ale jeśli przepisujesz czyjeś wypowiedzi 1 do 1 to rób to w cudzysłowie, żeby było wiadomo ze to cytat a nie Twoje przemyślenia. Większość wziąłeś zhttps://wpolityce.pl/gospodarka/375173-prof-maczynska-wejscie-polski-do-strefy-euro-wymaga-dlugich-przygotowan-dowodzi-tego-doswiadczenie-panstw-ktore-przeszly-te-droge

pomiąłeś niewygodne wypowiedzi z których wynika że będzie też dużo pozytywnych następstw, jak umocnienie pozycji Polski w UE oraz naszej gospodarki, i to są te następstwa która wg cytowanej przez Ciebie profesor, będą dominujące na początku. I to jest ten moment żeby przestać ludziom dawać 500 plus itp, tylko wprowadzić ulgi lub inne formy odliczeń, które napędzą gospodarkę a nie będą kupowaniem głosów wyborców za kilkaset złotych miesięcznie.
Partia która obecnie jest u władzy nie może na to pozwolić bo jej cała siła opiera się na mocno nacjonalistycznych wartościach które bardziej izolują Polskę jako kraj odcięty poglądowo od Unii, niż tworzą z niej jeden z wielu krajów Europy.

HardRockCaffe666 pisze:Ps może tak poczytaj co pisze na ten temat noblista z dziedziny ekonomi Joseph Stiglitz w książce " Euro. W jaki sposób wspólna waluta zagraża przyszłości Europy"

Hard a wiesz coś więcej na ten temat niż "Stiglitz pokazuje, że dla krajów, które nie mają jeszcze dostatecznie silnej gospodarki, korzyści związane z euro są mniejsze niż negatywne zjawiska"
oraz "Dodała, że w opinii Stiglitza strefy euro nie da się uratować w jej obecnym kształcie - konieczne byłoby wyjście z niej niektórych słabszych krajów."
Czy zanim przeczytałeś te cytaty to wiedziałeś kto to był Stiglitz? (mi osobiście to niewiele mówiło) bardziej kojarzyło mi się z filmem. Miałeś tę książkę choćby w ręku.
idąc tropem cytowanego artykułu teraz powinieneś coś napisać o Kawalcu i Pytlarczyku, bo oni są wspomnieni w następnej kolejności.
Hard, spoko ze masz własne zdanie, ale jeśli jest ono w 100% czyimś cytatem bo pasuje akurat do przekazu Partii którą wspierasz (czyli nie dla Euro) to przynajmniej nie stwarzaj wrażenie że to są Twoje przemyślenia.
Wracając jeszcze do tego że jestem za wprowadzeniem euro, to ten mój prywatny powód dla którego mi to odpowiada to jest właśnie ten o którym wspomniał Jakim, czyli kwestie rozliczeń, przy płatnościach rozłożonych na 90 lub 120 dni, różnice kursowe zaczynają mieć spore znaczenie.

Cytując jeszcze Profesor na której się ostatnio oparłeś
"Według ekonomistki, ważnym argumentem za przystąpieniem do strefy euro jest kwestia ryzyka kursowego.
To jest wyjaśnienie, dlaczego biznes jest za tym, żeby przyspieszyć prace dotyczące wchodzenia Polski do strefy euro. W momencie, kiedy większość eksportu Polski to eksport do UE, posiadanie waluty euro oznacza, że eksporterzy nie są narażeni na ryzyko kursowe. Jest to istotne tym bardziej, że są też inne obszary funkcjonowania eksportu i te obszary w przypadku Polski się zwiększają"


Tłumacząc na prosty język, możesz dużo bardziej rozwijać gospodarkę będąc pozbawionym ryzyka kursowego.
ps. kształtować politykę monetarną to może Szwajcaria która jedną decyzją zwiększyła klika lat temu stosunek swojej waluty do innych. W kraju z deficytem prawie 30 miliardów złotych rocznie, możesz sobie kształtować co najwyżej wizerunek królów na banknotach. Bo to jak silna jest złotówka zależy od tego jak nas postrzegają rynki światowe a nie co sobie będzie robiło ministerstwo finansów. Gdyby to kształtowanie polityki monetarnej było możliwe przez nas, to już dawno powinniśmy mieć stosunek złotówki do euro na poziomie choćby 3:1.
I jeszcze wracając do tematu wyborów, i następstw, rozwój nakręca Państwo i podnosi jego dobrobyt, nie dawanie jałmużny w postaci 13 stek czy 500 plus, nie tędy droga. Za 1 czy za 5 lat jak się zmieni partia to z czasem to będzie wygaszane, i wtedy się zacznie płacz że narobiło się 4 dzieci a teraz brakuje 2000 miesięcznie które wcześniej spływały z nieba. W Polsce nadal mamy jeszcze przekonanie że od Państwa to się należy, i najlepiej się nie rozwiać, niech państwo samo da. Odliczenia ok, ale czemu np te 500 miesięcznie na dziecko nie może być odkładane na poczet przyszłej szkoły, idzie taki na studia i dostaje to co się przez 18 lat nazbierało przez 5 lat studiów co miesiąc przy zachowaniu jakiejś tam wysokiej średniej? Albo jak rolnik to żeby szło to na poczet KRUSU. Jest wiele sposobów aktywizacji społeczeństwa, ale jak naród leniwy i chcieli by tylko dostawać, to taka motywacja na nich nie zadziała, ludzie będą woleli siedzieć w domu i mieć tyle co mieli, niż się postarać żeby mieć więcej. Tak działa świat, że jak zapierdalasz to potem możesz coś z tego mieć. Ale jak nie robisz nic, to nie oczekuj że ktoś Ci da.

https://youtu.be/hJMEHxw4_98?t=49 (nie wiem czemu nie wchodzi mi to w BB cody)

[embed=640,360]https://www.youtube.com/embed/hJMEHxw4_98?start=49[/embed]

EDIT: Hard, pewnie się Tobie nie będzie chciało bo to ponad 40 stron (ale pisane w miarę prostym językiem), ale masz tu zapis panelu dyskusyjnego, w ramach spotkań organizowanych przez PTE i tam jest dyskusja na temat euro z której pochodzi część wypowiedzi przez Ciebie cytowanych.
Na przyszłość lepiej włóż trochę pracy w to co piszesz, przygotuj się do tego, poczytaj. Kopiowanie wygodnych części wypowiedzi nie mając wiedzy na temat w którym się wypowiadasz, jest raz bez sensu bo nie możesz się włączyć do dyskusji a dwa nie rozumiesz o czym piszesz.

ps. To nie było złośliwe, tylko pomyślałem że może Ty się tak na wszystkich wkurzasz, bo cytujesz coś z internetu nie czytając tego, i potem nie rozumiesz co my Tobie odpisujemy? I to może budzi u Ciebie tą frustrację i nerwowość
Awatar użytkownika
tomoxx
ShowUpper
ShowUpper
Posty: 1490
Rejestracja: 07 kwie 2019, 06:55
Podziękował: 118 razy
Podziękowano mu: 647 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: tomoxx1


PoprzedniaNastępna

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Off topic



Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości