Historia z HARDEM!!!

Dział o wszystkim, rozmawiasz o czym tylko chcesz.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv
Re: Historia z HARDEM!!!
22 kwie 2018, 21:10

hardrockcaffe696 pisze:Widzę że nie mogłaś sobie darować umieszczenia kolejnej uszczypliwości pod moim adresem.No cóż.

Drogi hardzie: staram się zrozumieć twoją megalomanię, ale do jasnej cholery(!), jaki ty możesz mieć wpływ na moją rzeczywistość?
Teraz bardziej zrozumiale: nie każdy pies wabi się Burek.
A to już całkowita łopatologia: nie znam twojego stanu cywilnego, nie znam twojego wieku, ale jeśli jesteś starym kawalerem, to zapewne niejedynym w naszym kochanym kraju.
pussycat

22 kwie 2018, 21:28

pussycat pisze:
hardrockcaffe696 pisze:Widzę że nie mogłaś sobie darować umieszczenia kolejnej uszczypliwości pod moim adresem.No cóż.

Drogi hardzie: staram się zrozumieć twoją megalomanię, ale do jasnej cholery(!), jaki ty możesz mieć wpływ na moją rzeczywistość?
Teraz bardziej zrozumiale: nie każdy pies wabi się Burek.
A to już całkowita łopatologia: nie znam twojego stanu cywilnego, nie znam twojego wieku, ale jeśli jesteś starym kawalerem, to zapewne niejedynym w naszym kochanym kraju.

Drogi hardzie (jak milo :air_kiss: pussycat :air_kiss: ) pewnie w wielu oczach niewiele jestem tu wart.Ale staram się coś pożytecznego tu robić i swoją osobą prezentować pewnie poziom.A jaki on jest to nie mi go oceniać.
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 22 razy
Podziękowano mu: 25 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: ................
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv: hardrockcaffe666

23 kwie 2018, 10:47

I chuj... całkowita lopatologia najwyraźniej tez nie pomaga :lol:
Pomogę pismem bardziej zrozumiałym dla Harda czyli obrazkowym. Hardzik, pussycat chodzilo o:
Obrazek
oczywiscie z drobnymi modyfikacjami na rynek polski ;)
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 55 razy
Podziękowano mu: 118 razy
Twoja ulubienica z SU: jakaś chuda z małym cycem
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: man-

23 kwie 2018, 12:12

komin pisze:I chuj... całkowita lopatologia najwyraźniej tez nie pomaga :lol:
Pomogę pismem bardziej zrozumiałym dla Harda czyli obrazkowym. Hardzik, pussycat chodzilo o:
[ Obrazek ]
oczywiscie z drobnymi modyfikacjami na rynek polski ;)

Kominie co do treści to nic nowego.Ciągle nie w temacie.Ale fotka już całkowicie związana z historią.To małe ale cieszy.Może tak będą jeszcze z Ciebie ludzie.Nie wiem co sugerujesz umieszczając to zdjęcie.Czyżby Napoleon twoim zdaniem był megalomanem podobnie jak ja.Chuj z tego czy był czy nie ale porównywanie mojej skromnej osoby z nim jest forma nobilitacji dla mnie.Chyba nie wziąłeś tego pod uwagę znając co myślisz o mnie.
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

23 kwie 2018, 14:20

:facepalm:
Awatar użytkownika
komin
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 55 razy
Podziękowano mu: 118 razy
Twoja ulubienica z SU: jakaś chuda z małym cycem
Nick na ShowUp.tv: man-

23 kwie 2018, 14:46

komin pisze::facepalm:

Afkors,afkors,afkors..............afkors... i afkors. :mocking: :mocking: :mocking: :mocking:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

23 kwie 2018, 18:22

Kilka kolejnych bardzo ciekawych filmików. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

23 kwie 2018, 18:35

A tu film o Jedwabnym czyli wielkie kłamstwo żydowskie ma krótkie nogi.Czemu kłamią i dla czego robią to z takim przekonaniem i fanatyzmem. :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

23 kwie 2018, 21:31

Jeśli chodzi o naszą dość nieodległą przeszłość (historię), to każdemu serdecznie polecam, do obejrzenia, polski film z 1988 roku pt. "Zmowa" w reżyserii Janusza Petelskiego. Film ten oparty jest na autentycznej makabrycznej zbrodni, która miała miejsce w 1976 roku we wsi pod Połańcem.

Obrazek

Przekornie dodam tylko, że sprawca nie wydawał rozkazów w języku niemieckim ludziom w czarnych mundurach, a ofiary nie były wyznawcami Judaizmu.
Parafrazując: polacy Polakom zgotowali ten los!

https://www.cda.pl/video/17178312c

I jeszcze raz powtórzę: wszędzie są ludzie i ludziska, a każdy naród ma w swojej historii chlubne i bohaterskie oraz te wstydliwe i kompromitujące karty.
pussycat

24 kwie 2018, 10:32

Naród wybrany do czego do rządzenia światem czy tez do mówienia wszystkim co jest dobre a co złe.Ciekawe bo wielu żydów jest persona non grata z samym Izraelu tylko dla tego że maja odmienne stanowisko jak ich rząd. Ja się pytam gdzie tu demokracja i wolność słowa. Chyba poszła z dymem..... :shock2: :shock2: :shock2: :shock2:
PS z tego wynika że o żydach mów dobrze albo wcale. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

26 kwie 2018, 11:14

Obrazek
Tu adres pełnej listy..
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php ... zydowskich
Ciekawe co ich wszystkich posunęło do zmiany nazwisk na mniej żydowskie.Czyżby to wstyd przed ''niechcianym '' pochodzeniem oraz chęć tego ukrycia przed całym światem.A ja myślałem że bycie żydem jest :coool:. No cóż chyba się myliłem. :!: :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

27 kwie 2018, 11:17

Obrazek
Obrazek
A tu artykuł o nim i o jego brawurowej ucieczce.
https://wpolityce.pl/historia/391932-75 ... acja-wideo
Swoją drogą jego odwaga chyba poszła trochę na marne bo świat a zwłaszcza alianci nie za bardzo przejęli się losem żydów.Czyżby byli nie czuli na losy ''narodu wybranego'' .Mogli utrudnić ten niecny proceder Niemcom chociaż by bombardując sieci kolejowe prowadzące do obozu.A co zrobili nic.. zupełnie nic.Co ciekawe ostatnio dowiedziałem się że AK nawet planowała wyzwolić obóz własnymi siłami ale główne kierownictwo stwierdziło że ten plan jest za ryzykowny i mało prawdopodobne aby zakończył się sukcesem wiec zrezygnowano z niego.
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

27 kwie 2018, 17:00

Alianci nie mieli fizycznej możliwości dolecenia żadnym ze swoich, nawet tych największych, bombowców do obozu i powrotu (a na samobójczą misję jakoś nikt nie miał ochoty), pierwszym z samolotów który mógł tam dolecieć z baz w Anglii był teoretycznie B-29 (zasięg nawet 9000 km - był zaprojektowany do dalekodystansowych nalotów na Japonię z amerykańskich baz w Azji) w 1944 ale to tylko teoretycznie bo Anglicy nie mieli chyba tak długich betonowych pasów startowych by takie kolosy jak B-29 mogły z nich wystartować z pełnym ładunkiem bomb i paliwa. Czy taki teoretyczny przelot miałby rację bytu? Biorąc pod uwagę amerykańskie doświadczenia z nalotami z duzych wysokości nad azjatyckimi celami szansa na trafienie w cel wielkości bramy czy płotu obozu albo precyzyjnego wybrania budynków koszar niemieckiego wojska bez niszczenia stojących obok budynków więźniów była zerowa a nalot na mniejszej wysokości wiązałby się z ogromnymi stratami. Mozliwość bombardowania przez "mniejsze" i precyzyjniejsze samoloty B-17 i B-24 pojawiła się dopiero po zajęciu baz lotniczych we Włoszech a i tak raczej nie dałyby rady one wybrać precyzyjnie celu, do takiego bombardowania trzeba byłoby zatrudnić mniejsze samoloty - P-47, Typhoon, Mosquito a one bylyby narażone na obronę przeciwlotniczą i atak lotnictwa na trasie przelotu w głąb terenu wroga (podczas II WŚ używano ich niemal wyłącznie do akcji na bliskim froncie lub w 1945 gdy Luftwaffe zostało mocno przetrzebione - choć oczywiście Mosquito wsławiły się kilkoma spektakularnymi akcjami w głębi terenu wroga jak np. zakłócanie przemówień Goeringa i Gebbelsa w Berlinie). Czy atak AK na Auschwitz miałby rację bytu? Możliwe że tak, obóz nie był jakoś szczególnie chroniony i działał w przeświadczeniu nietykalności w głębi terenu zajętego przez Niemców więc wykorzystując element zaskoczenia nawet niewielka grupa operacyjna mogłaby go zająć. Pytanie - jak wielkie represje na okolicznej ludności cywilnej by to spowodowało potem i czy (raczej na pewno) by te represje nie były większe niż ilość wyswobodzonych osób - nie zapominajmy, ze Auschwitz był obozem masowego mordu a nie obozem pracy, relatywnie niewielka grupa więźniów pozostaławała tam przy życiu, większość mordowano zaraz po przyjeździe a nie był to jedyny obóz, w całej Polsce i ościennych krajach było takich obozów kilkadziesiąt, żeby zatrzymać (lub znacząco spowolnić) machinę Holocaustu trzeba by wyzwolić większość z nich a nie tylko jeden.
20 cm osobowości
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 244 razy
Podziękowano mu: 86 razy
Twoja ulubienica z SU: Zagadkowa20
Nick na ShowUp.tv: Arial_Heartame

28 kwie 2018, 00:17

Wiesz co ci napisze ruger 44 że mimo tego iż byłeś dla mnie nie miły na czacie to nadal uważam ciebie za całkiem nie głupiego kolesia i cieszy nie to że się tu udzielasz.Co do twojego postu to widzę że starasz się tu usprawiedliwić w jakimś stopniu bezczynność aliantów.Pewno masz i też trochę racji ale zauważ że alianci jakoś mogli dokonywać zrzutów broni,amunicji i lekarstw dla walczącej Warszawy w 1944.Czy nie mogli by zamiast tego tak załadować na pokłady swoich samolotów kilka ton bomb i zbombardować nie sam obóz (straty niewinnej ludności) co tak zniszczyć infrastrukturę kolejowa bądź mosty prowadzące do obozu.To było chyba do zrobienia.A swoją droga ostatnio zacząłem się nawet zastanawiać czemu to np AK nie przeprowadziło żadnej akcji sabotażowej w tym temacie.Mieli przecież środki czas i ludzi.Ciekawe.
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 06:53

To Ci cały czas tłumacze - Aliantom przeszkadzała głównie masowa skala Holocaustu - gdyby ten obóz był jeden w całej Europie to można by stanąć na rzęsach by go odbić, ale obozów było setki i odcięcie drogi transportowej do jednego co najwyżej skutkowałoby przeniesieniem transportów do innego. Precyzyjny atak? Alianci robili podobne akcje np. operacja "Jerycho" - bombardowanie więzienia w Ameins na wniosek francuskiego ruchu oporu (tak tak, ponoć był tam ruch oporu, nie wszyscy się poddali :) - skutkiem precyzyjnego bombardowania ściany budynku więzienia i koszar było, że na 717 więźniów uciekło 258 (2/3 i tak zostało wyłapanych w kilka tygodni po akcji) ale aż 102 zostało zabitych a 74 rannych przez angielskie bomby. Czyli oddano życie 100 ludzi za cenę 70 którym finalnie na stałe udało się uciec - czy jest to sukces? "Sukces" tym mniejszy, że Gestapo zintensyfikowało prace w tym rejonie i przy okazji poszukiwań zbiegów przesłuchano i aresztowano setki dodatkowych osób które wydały kolejne osoby które być może uniknęłyby aresztowania gdyby nie akcja. Podejrzewam, że gdyby w jakimś obozie zamknięto ważnego szpiega (np posiadającego akutalne dane o miejscu i dacie D-Day czy jakiś klucz do kodów szyfrowych Aliantów) to miałaby miejsce akcja bombardowania, zrzutu komandosów i odbicia obozu ale dla życia zwykłych cywilów raczej nikomu się nie chciało tracić wyszkolonych pilotów, komandosów i maszyn. Wojna dla generałów to nie pochlanie się nad życiem i cierpieniem pojedyńczych jednostek, tylko precyzyjne działanie matematyczne mające zminimalizować straty całego narodu i sprawić, by wojna trwała jak najkrócej. Maszyny i ludzie straceni do ataku na obóz mogły być potem kluczowe przy atakach na ważne strategiczne cele np. stanowiska AA, fabryki, mosty, rafinerie i ich brak w tym miejscu mógł zaważyć o powodzeniu całej operacji D-Day, wyzwolenie obozu z punktu widzenia taktyczności było bezcelowe
20 cm osobowości
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 12:45

Obrazek
Przeczytaj poniższy artykuł..polecam.
https://www.salon24.pl/u/rybitzky/47930 ... anie-zydow
A tu zdjęcia lotnicze zrobione przez aliantów.Jak na dłoni widać liczne obozowe baraki i cała ich infrastrukturę.
Obrazek
Co do twojego postu. To my się chyba trochę nie rozumiemy.Nie wiem czy to nieporozumienie wynika z tego że nie czytasz co ja pisze ze zrozumieniem czy tez może z faktu że chcesz na siłę udowodnić swoje racje.Kuswa mac nie chodziło mi w tym co pisałem o odbicie więźniów co ograniczenie kolejnych dostaw na obozowa rampę.Bo przecież zniszczenie torów kolejowych prowadzących od obozów nie tylko tego znacznie ograniczyło by dowóz nowych ofiar.Czyż nie mam trochę racji. :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 17:02

Nie masz racji, napisałem Ci wyraźnie że żeby ograniczyć ZNACZNIE dowóz ofiar do obozów trzeba by zniszczyć absolutnie każdy most kolejowy i drogowy na terenie całej okupowanej Europy (gdyż z terenu całej Europy zwożono ludzi do obozów koncentracyjnych a i obozy znajdowały się też w całej Polsce i Niemczech), jeżeli by zniszczono jeden most na jednym szlaku kolejowym np. w kierunku z Niemiec do Krakowa to natychmiast przerzuciliby transport inną drogą - to jest kwestia przestawienia kilku zwrotnic na torach, gdyby zniszczono wszystkie mosty na torach do Krakowa to ofiary przerzucaliby np. do Majdanka, Bełżca albo do obozów na terenie Niemiec, ewentualnie zbudowali by nowe, prowizoryczne obózy gdzieś w lesie (wszak zbudowanie baraków z drewna to kilka dni pracy, zwłaszcza że setki niewolników do pracy ma się dostępnych od ręki) a ludzi dowozili tam ciężarówkami a nie pociągami. Odbywałoby się to trochę wolniej ale by się odbywało. Nawet gdyby (hipotetycznie) zniszczono w 1944 każdy most na każdej rzece (co wymagałoby poświęcenia setek - jeśli nie tysięcy - samolotów, tysięcy ton paliwa, materiałów wybuchowych no i oczywiście doświadczonych pilotów których wyszkolenie trwa wiele miesięcy) to potem, po D-Day takie apokaliptyczne zniszczenia by się zemściły bo brak infrastruktury kolejowej uniemożliwiłby szybki progres ataku. Nie bez powodu obrońcy każdego terenu starają się do ostatniej chwili czekać z wysadzaniem mostów (by zdążyć ewakuować nimi jak najwięcej ciężkiego sprzętu) a atakujący - wysłać jak najszybciej komandosów by zapobiec wysadzeniu - mosty są kluczowym punktem każdej kampanii w teatrze działań "europejskim" a ich utrata spowalnia atak nierzadko bardziej niż opór militarny obrońców. Ty chyba nie ogarniasz, że wojna to nie tylko przesuwanie samolocików i czołgów na planszy, to także logistyka, kto przegrywa logistykę rzadko kiedy wygrywa militarnie.
20 cm osobowości
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 17:29

Przeczytaj uważnie ten cytat to może tak zrozumiemy o co w tym wszystkim chodziło...

Bombardowanie linii kolejowych prowadzących do obozów koncentracyjnych
To, że w Polsce zlokalizowano najwięcej i to największych obozów zagłady nie było wcale dziełem przypadku. To na ziemiach polskich znajdowało się bowiem największe skupisko ludności żydowskiej. Ściąganie go do innego krańca Europy było ekonomicznie nieuzasadnione. Dlatego lepiej było wysłać pozostałych europejskich Żydów, których i tak było mniej, do okupowanej Polski.
Bombardowania linii kolejowych, zakładając że byłyby realizowane systematycznie jak bombardowania obiektów wojskowych, mogłyby uratować wiele istnień ludzkich. Gdy obóz koncentracyjny znajdował się niedaleko, to można było jeszcze pomyśleć o innej formie transportu. W wypadku jednak, gdy tysiące ludzi trzeba by było przetransportować kilkaset kilometrów dalej, sytuacja by się mocno skomplikowała. Niemcy musieliby zatem budować sieć obozów w każdym kraju albo przyjąć inną formę eksterminacji. To wszystko zajęłoby im jednakże trochę czasu.

Niestety, gdy polskie władze zabiegały o te bombardowania, to alianci odpowiadali: bombardowania powinny być podyktowane względami wojskowymi, a nie moralnymi...
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 17:35

Najtragiczniejszym wołaniem o pomoc dla mordowanych Żydów była śmierć Szmula Zygielbojma, członka Rady Narodowej RP w Londynie i polityka Bundu, który 12 maja 1943 r. popełnił samobójstwo po dziesiątkach prób zmuszenia aliantów do reakcji na ludobójstwo dokonywane na jego współbraciach. W liście pożegnalnym pisał:

Nie mogę pozostać w spokoju. Nie mogę żyć, gdy resztki narodu żydowskiego w Polsce, którego jestem przedstawicielem, są likwidowane. Moi towarzysze w getcie warszawskim polegli z bronią w ręku w ostatnim bohaterskim boju. Nie było mi sądzonym zginąć tak jak oni, razem z nimi. Ale należę do nich i do ich grobów masowych. Śmiercią swoją pragnę wyrazić najsilniejszy protest przeciw bierności, z którą świat przygląda się i dopuszcza zagłady ludu żydowskiego.
Awatar użytkownika
hardrockcaffe696
ShowUpper
ShowUpper

28 kwie 2018, 21:05

O ile pod koniec 1944 jeszcze by mogli coś zdziałać (wszak, jak sam zauważyłeś, Powstaniu Warszawskiemu pomagali zrzucając zaopatrzenie) to w 1943 nie było szans na dotarcie nad Warszawę więc pan Szmul wykazał się kompletnym niezrozumieniem podstawowych założeń wojskowych a nie bohaterstwem czy mężnością i jego śmierć była głupia i niepotrzebna. I przeszła bez echa, wojna się potoczyła swoimi ścieżkami. Teoretyzowanie o bombardowaniu szlaków kolejowych tak jak pisałem - można zostawić w sferze gdybania i rozmyślań teoretycznych; mając do dyspozycji dzisiejszą wiedzę i dane na pewno wygląda to też inaczej niż 75 lat temu nad generalskim biurkiem
20 cm osobowości
Awatar użytkownika
ruger44
ShowUpper
ShowUpper

PoprzedniaNastępna