JAK PŁACICIE PODATKI OD ZAROBKU NA SU?

Dział poświęcony specjalnie dla żetonów i wypłat.
Regulamin forum
Aby brać udział w konkursach należy dodawać linki do profili i transmisji w postach o naszych Dziewczynach z ShowUp.tv

To nie chodzi o to ze maja konto PL, ale o fakt tytułowania przelewów. Mialem taka sytuacje po wykonaniu przelewu ze uzyskalem telefon od banku gdyż transakcja byla podejrzana z racji tego ze przelew zatytulowany byl jako PayOut potraktowali to za dziwną transakcje. Niestety mogą mieć wątpliwości po wprowadzeniu zmian wg ustawy. Miałem troche szczęścia ze mam znajomego w banku i wiedzialem co i jak. Także bezsensu nie pisalbym tego teraz. Wiem na własnej skórze. Dodam, ze nie jestem na Vacie mam konto prywatne.

No i niestety osobiście mialem taka akcje przy pierwszej wypłacie.
Awatar użytkownika
marek19901990
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Podziękował: 0 razy
Podziękowano mu: 0 razy
Co masz w Majtkach?: Dick
Twoja ulubienica z SU: .
Anal?: Nie
Nick na ShowUp.tv:

;) i co im powiedziales, ze nie zglosili Cie do Skarbowki?
Awatar użytkownika
miszmasz
SU-holik
SU-holik
Podziękowano mu: 1 razy
Co masz w Majtkach?: Pussy
Twoja ulubienica z SU: szefowa
Nick na ShowUp.tv:

Takie pitu pitu...
a ciekawi mnie, jaka jest najprawdziwsza prawda i kto z Was ma rację.
- każdy z nas jest po części hipokrytą i kłamcą.
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 97 razy
Podziękowano mu: 106 razy
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Anal?: Tak
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj

Za ten rok rozliczenia nie ma jeszcze.
Awatar użytkownika
marek19901990
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv:

A oni o tym nie wiedzieli ? XD podziekowali za informacje i przeprosili, za klopot? Prosze Cie.. Jesli chodzi o STIR to poza tym wszystkim, o czym byla mowa wczesniej, poki co nie dostaja biezacych danych o transakcjach dopiero pod koniec lipca i to rachunki przedsiebiorcow. Moze jestes na celowniku z innego powodu. Albo to byl duuuuzy przelew.
Awatar użytkownika
miszmasz
SU-holik
SU-holik
Podziękowano mu: 1 razy
Twoja ulubienica z SU: szefowa
Nick na ShowUp.tv:

To nie byl duży przelew bez przesady około tysiaka bo zasililem konto kiedys zetony mi sie nazbieraly i chcialem wypłacić. Nie nie jestem na celowniku. Chodzi o to ze ich przelewy tytulowane sa w niezbyt klarowny sposob payout niewiele mowi. A kto jest wlascielem serwisu w PL tez nie znalazłem w necie
Awatar użytkownika
marek19901990
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv:

Słuchaj ja dostaje wiele niejasnych przelewów wiele zatytuowanych brajanek , marek , romek :D
to co ty opowiadasz ,że bank -mial podstawy do niejasnego przelewu to jakaś bujda na resorach .

robie wypłaty z SU , paypala , yetipay , payu itd i uwierz mi czlowieku ,ze w kazdym z tych przelewów w tytule dostaję dziwną kombinację literowo-liczbową i nigdy nie mialam problemu z banku , w sumie to bankach bo mam kilka kont.

Zdarzaly mi sie tez przelewy zagraniczne z Holandii ,UK, Niemiec

Jak wyżej bank niema prawa ani mozliwośc kwestionować twoich pieniędzy . Wyjątek stanowią wielotysięczne przelewy przekraczające 40tys euro.Wtedy też zgłasza to do odpowiedniego urzędu bo sam niema podstawy prawnej do zabierania komuś czegokolwiek tylko na podstawie ,swoich podejrzeń .

SU wypłaca z polsiego konta na polskie konta ,wiec dlaczego i na jakiej podstwie prawnej bank miałby to kwestionować ( Chetnie posłucham jak bank tlumaczyl tego typu kontrole ) a t ze spolka zarejestrowana jest za granica niema na to żadnego wpływu ..SERIO

Mareczku czy ty nam chcesz powiedziec ,ze tylko w ciagu tygodnia od twojej niewiedzy ,ze SU wyplaca z polskiego konta i przewalutowanie czegokolwiek jest niepotrzebne ?
Jednoczesnie w czasie tego tygodnia jestes juz po pierwszym przelewie i kontroli z banku ?

:taunt.: :taunt.: :taunt.: :taunt.: :taunt.: :taunt.:
go hard or go home . #niemalipy #dzikitrener #lepiejmnieniewkurwiaj

Przepraszam za kropki i przecinki po spacji. Obiecuję poprawę :D
Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 59 razy
Podziękowano mu: 119 razy
Twoja ulubienica z SU: xd
Nick na ShowUp.tv:

kamchm9578 pisze:Mam pytanie odnośnie płacenia bądź unikania podatku od zarobku, dziewczyny płacicie podatki? macie własne działalności związane z pokazami?

Nowy Blog ShowUp.tv

Dajemy wolne priwki urzędasom i biurwom ze skarbówki. :party: :party: :party: :whistle3: :dance4:
Awatar użytkownika
Mr. Bungle
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Podziękował: 18 razy
Podziękowano mu: 3 razy
Twoja ulubienica z SU: Bluzqajacy
Nick na ShowUp.tv:

Jeśli dokonujecie wypłat co najmniej raz w miesiącu z SU/CB to jest to działalność ciągła i wymaga założenia działalności gospodarczej. Jeśli przetrzymujecie kase dłużej i wypłacacie np. co 2 miesiąca to nie musicie zakładać działalności, bo nie jest to działalność ciągła a przerywana.

Kod PKD właściwy dla tej konkretnej działalności gospodarczej to 90.01.Z - Działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych. Za niewłaściwe sklasyfikowanie działalności gospodarczej grozi kara pieniężna. Jeśli wstydzicie się przed księgowym/księgową zawsze możecie powiedzieć, że prowadzicie live streamy na youtube czy twitch. Nikt w to nie wnika. Polecam nawiązanie współpracy z internetowym biurem księgowym (np. infakt.pl - z którego sama korzystam), wprowadzacie właściwe dane do odpowiednich rubryk i system sam was rozlicza. Przypisana księgowa/księgowy wspierają was mailowo i kontrolują prawidłowość waszego rozliczenia. Obecne obowiązujące przepisy są bardzo korzystne dla początkujących przedsiębiorców (przez pierwsze 6 miesięcy płacicie ok. 300 zł ZUS, potem przez 24 miesiące ok. 500 zł, a dopiero po tym okresie przechodzicie na pełny ZUS czyli ok. 1200 zł).

Podatki trzeba płacić mimo wszystko, a więc w corocznym zeznaniu podatkowym musicie wskazać całą kwotę zarobioną na SU przez cały rok, jeśli nie macie działalności i jeśli nie chce mieć kiedyś kłopotów.

Jeśli firmę założycie wówczas będziecie płacić 18% podatku od zarobionej co miesiąc kwoty + macie ulgę podatkową do 8 tys. zł (rozliczenie według skali podatkowej) dla Showupek lub stale 19% dla Chaturbatek (podatek liniowy).

Jeśli podatków płacić nie będziecie a w przyszłości zachce wam się kupić coś drogiego to kontrola skarbowa murowana... Będzie mega kara.
Awatar użytkownika
pinky
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Twoja ulubienica z SU: ShowUp
Nick na ShowUp.tv:

bardzo fajny wartościowy post, który w końcu uściślił jak otwrzyć i prowadzić działalność i ile to kosztuje ;) duży plus ;)

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

pinky, pewna jestes tej ulgi? Moja ksiegowa twierdzila, ze przedstawicieli tzw. Wolnych zawodow ona nie obejmuje. W sumie u mnie juz po ptakach, ale... Kategorie tez kazano mi wybrac inna.
Oko za oko, ząb za ząb, dupa za pieniądze. #NieMaLipy #ByłPrzelew #ShowMustGoOn!
Obrazek
Awatar użytkownika
Biustwo
V.I.P.
V.I.P.
Podziękował: 43 razy
Podziękowano mu: 109 razy
Twoja ulubienica z SU: chwilowo brak
Nick na ShowUp.tv: Biustwo

Mój księgowy powiedział, że wszystko jest ok. Powiedziałam mu, że jestem cammodelką (na szczęście telefonicznie haha) i że obejmuje mnie mały ZUSik.
Płać normalnie podatki to skarbówka palcem nawet nie kiwnie. Zawsze możesz sobie zrobić update kodu pkd lub dodać tej o którym wspomniałam już do istniejącego. Zmian można dokonywać non-stop.

Przecież to co robimy to występy na żywo. Nie ma możliwości innej identyfikacji tej konkretnej działalności.

Podklasa ta obejmuje wystawianie przedstawień teatralnych, operowych, baletowych, musicalowych i ***INNYCH***:
-działalność grup cyrkowych, orkiestr i zespołów muzycznych,
-działalność indywidualnych artystów takich jak: aktorzy, tancerze,piosenkarze, lektorzy lub prezenterzy.

Cammodelka to Live Streamer, czyli osoba robiąca "performance" /przedstawienie na żywo dla widowni - nieważne czy osobiście czy w kamerce i co przedstawia (nie każda cammodelka jest przecież rozbieralna). Ta aktywność na pewno podlega pod PKD, które wskazałam.

Kurcze, z tą ulgą na start możesz mieć rację Biustwo... Ustawa chyba wyklucza artystów i twórców z możliwości ulgi na start.
Jutro będę się kontaktować z nową księgową, bo zmieniono mi osobę prowadzącą moją księgowość od grudnia i wrócę do tematu.
Awatar użytkownika
pinky
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv:

Mi ulga już i tak nie przysluguje... ale co do tego PKD bede musiala jeszcze raz dopytac.
Oko za oko, ząb za ząb, dupa za pieniądze. #NieMaLipy #ByłPrzelew #ShowMustGoOn!
Obrazek
Awatar użytkownika
Biustwo
V.I.P.
V.I.P.

- każdy z nas jest po części hipokrytą i kłamcą.
Awatar użytkownika
msn
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 97 razy
Podziękowano mu: 106 razy
Twoja ulubienica z SU: EwaKopacz
Nick na ShowUp.tv: kliknij tutaj

Ciekawe rozważania w kwestiach podatków i działalności gospodarczej związanej z SU pojawiły się w temacie: wrednaPaula/PaulaLuxuryEroticShow/NajbrzydszaWeWsi po wpisie jednego z userów sugerującym nieopłacanie przez Paulę podatków
https://showsu.org/viewtopic.php?f=8&t=46&start=7580#p123255
Awatar użytkownika
od_taaki
ShowUpper
ShowUpper
Podziękował: 244 razy
Podziękowano mu: 56 razy
Twoja ulubienica z SU: ;)
Nick na ShowUp.tv:

Jedna laska mnie ostatnio rozbroiła, twierdząc, że ona podatku od SU nie płaci, a w razie kontroli powie, że zbierane napiwki to jak małe darowizny (coś jak na tych stronach zrzutka.pl). Pomysłowość pań nie zna granic :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Biustwo
V.I.P.
V.I.P.

Caly ból w tym, że mamy przestarzale prawo gospodarcze. Nie mamy jednej pewnej klasyfikacji PKD, trzeba sie domyślać, a skoro trzeba się domyślać to to tak samo domyśla się US, wszystko jest kwestia interpretacji prawa. Ciekawa jestem jakie PKD ustawiają youtuberzy, streamerzy itd. to powinna byc właściwa klasyfikacja. Mam wrażenie, że techonologia wyprzedziła prawo i to o pare ladnych dekad.

Awatar użytkownika
beznadzieja
ShowUpper
ShowUpper
Nick na ShowUp.tv:

Mnie martwi raczej to, że każda z wypowiadających się dziewczyn była po poradę u specjalisty. I każda z nas dostała inną odpowiedź. Chociaż domyślam się, że to ma trochę wspólnego z tym, że pewnie nie wszystkie powiedziały wprost czym się zajmują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Biustwo
V.I.P.
V.I.P.

Hej, zmienili mi teraz w grudniu księgowego na księgową. Powiedziałam jej, że robię erotyczne show na żywa w internecie i ona również uznała, że najlepiej tę aktywność zaliczyć pod działalność twórczą/artystyczną. PKD jest więc właściwe. Co do ulgi na start dla tego kodu PKD dostałam taką odpowiedź:

[…] Co do ZUS i ulgi na start.... Nie doczytałam, aby był zakaz z niej skorzystać przez artystę. Są pewne wyłączenia, ale nie zauważyłam, aby jakieś Pani dotyczyły.
Przesyłam link poniżej
https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/zakl ... eniu-firmy

To tyle. Mam nadzieję, że naświetliłam trochę sprawę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pinky
ShowUp-FAN
ShowUp-FAN
Nick na ShowUp.tv:

Poprzednia